Ochrana zvierat na zoohit: Pomáhame štvornoháčom

zoohit pomáha

Bohužiaľ nie všetky zvieratá majú také šťastie ako domáci miláčikovia žijúci s našimi zákazníkmi. Mnohé nemajú domov, kde by o nich bolo s láskou postarané. Pre nás je dôležité podporovať zvieratá v núdzi. Aj v roku 2019 sa môžeme pochváliť národnými a medzinárodnými darcovskými projektami, ktoré pomohli mnohým malým aj veľkým neziskovým organizáciám. Prečítajte si, ako zoohit prispieva na ochranu zvierat.

zooplus pomáha: Naša pomoc v roku 2019


Darcovský program zoolove

zoolove

Od roku 2014 ponúkame naše exkluzívne zoolove výrobky. Z predajnej ceny každého predaného výrobku venujeme automaticky 10% vybranej neziskovej organizácii na pomoc zvieratám. Zoolove je medzinárodná darcovská akcia. Všetky krajiny zapojené do programu zoolove vybrali celkom 162 619 € na podporu miestnych projektov na ochranu zvierat.

Charitatívny týždeň zoolove

Vier Pfoten

Pri príležitosti výročia našej spoločnosti sa v júni 2019 konal tzv. Charity Week. A pretože dvadsaťročné výročie bolo pádnym dôvodom na oslavu, darovali sme 20% z maloobchodnej ceny produktov zoolove na dobrú vec. Obdarovaná bola medzinárodná nezisková organizácia FOUR PAWS. Počas obdobia kampane bol vyzbieraná čiastka vo výške 159 000 €, ktorá bola venovaná na rôzne projekty európskych organizácií na ochranu zvierat.

Každé dva mesiace vyberáme neziskovú organizáciu, ktorá sa môže tešiť z podpory zoolove. V Nemecku bola v roku 2019 vybraná čiastka 81 184 €, vďaka ktorej sme mohli podporiť tieto projekty na ochranu zvierat:

  • Január / február: Združenie na ochranu zvierat v Berlíne: Združenie na ochranu zvierat v Berlíne, financované takmer výhradne z darov a členských príspevkov, má na starosti v berlínskej štvrti Falkenberg najväčší útulok pre zvieratá v Európe. Na ploche viac ako 16 hektárov so združením, založené v roku 1 841, sa dennodenne stará o zhruba 1 400 zvierat.
  • Marec / apríl: White Paw Organization e.V.: Nezisková organizácia White Paw Organization e.V. sa stará v spolupráci s ďalším spolkom o útulok Wilde Hilde. Tu nájdu domov nielen psy a mačky, ale aj vyslúžilé hospodárske zvieratá. Ďalšie informácie nájdete tu.
  • Máj / jún: Spolok na ochranu zvierat Cottbus e.V.: Spolok na ochranu zvierat Cottbus e.V. prevádzkuje miestny útulok pre zvieratá a spolu s mestom Cottbus už mnoho rokov podporuje aktivistov bojujúcich za práva zvierat, ktorí sa dobrovoľne starajú o túlavé mačky. Ďalšie informácie nájdete tu.
  • Júl / august: Zvieratá v núdzi Odenwald e.V.: Zvieratá v núdzi Odenwald e.V. sa stará o psy z rumunského útulku Bucov. Každý deň tu nájdu útočisko túlavé psy, ale aj tu žijú v zlých podmienkach. Klub pravidelne preváža zvieratá do Nemecka. Ďalšie informácie nájdete tu.
  • September / október: Združenie na ochranu zvierat Düsseldorf e.V.: Združenie na ochranu zvierat Düsseldorf e.V. prevádzkuje útulok pre zvieratá Clara Vahrenholz, ktorý bol otvorený krátko po druhej svetovej vojne. Spolupracuje tiež s mnohými ďalšími organizáciami na ochranu zvierat. Ďalšie informácie nájdete tu.
  • November / december: Centrum pre divoké zvieratá Pflege und Artenschutz e.V. (záchranná stanica pre divoké zvieratá): V súčasnej dobe zhromažďujeme dary pre záchrannú stanicu pre divoké zvieratá Pflege und Artenschutz e.V., ktorá sa od roku 2001 stará o zranené, osirelé alebo inak zraniteľné divoké zvieratá. Ročne bolo prijatých, uzdravených a vypustených späť do prírody cca 1 200 divokých zvierat.

Asistenčný pes Enzoo

Enzoo

Asistenčné psy veľmi uľahčujú život ľuďom s telesným postihnutím. Výcvik takého psa je veľmi nákladný a stojí veľa peňazí. V Holandsku adoptoval zooplus vodiaceho psa vo výcviku a pokryl všetky náklady na jeho výcvik. Mimochodom, zákazníci zooplus mohli hlasovať o meno psa. Vybrali meno „Enzoo“ - kombinácia mena Enzo a „zoo“ zooplus. Enzoo bol vycvičený ako asistenčný pes v holandskej organizácii KNGF. Po roku a pol je pripravený pomáhať ľuďom s telesným postihnutím, napríklad zrakovo postihnutým.

zooBody na pomoc zvieratám

zooBody na pomoc zvieratám

Za každé euro objednávky dostanú naši zákazníci zoobody ako protihodnotu. Tieto bonusové body možno vymeniť za prémie alebo ich môžu zákazníci darovať na projekty na ochranu zvierat. Z darovaných zoobodov potom zooplus v pravidelných intervaloch zasiela krmivo vybraným neziskovým organizáciám pomáhajúcim zvieratám v núdzi. Bonusový program zooplus je k dispozícii nielen v Nemecku, ale aj v ďalších európskych krajinách. Napríklad naši poľskí kolegovia v roku 2019 podporili organizáciu Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, ktorá se venuje starostlivosti o zvieratá v Krakove.

Akcia na Medzinárodný deň zvierat 2019

Medzinárodný deň zvierat 2019

V rámci Medzinárodného dňa zvierat 2019 boli v nemeckom zooplus eshope predávané hebké deky za cenu 1 euro. Výška príspevku činila 11 770 € a bola venovaná organizácii na ochranu zvierat Streunerglück e.V. a súťažným koňom Boomerang gGmbH. Okrem toho zamestnanci zooplus pomohli organizácii Boomerang gGmbH opraviť výbehy, ploty a jazdeckú halu. Bol tiež vybudovaný krásny prístrešok pre ovce a shetlandského poníka Pauline.

Dary z zasielateľských skladov

Dary z zasielateľských skladov

Zoohit ma vďaka Vám nízku návratnosť tovaru. Pri nespokojnosti ale i bez udania dôvodu v rámci určitého času, je vždy možné tovar vrátiť. Všetky vrátené položky sú po prijatí skontrolované. Ak sa nám vráti výrobok nepoškodený a neotvorený, je u nás dôkladne skontrolovaný. Produkty klasifikované ako opakovane použiteľné sú darované vybraným registrovaným organizáciám venujúcim sa ochrane zvierat v rôznych krajinách, napríklad v Nemecku, Holandsku, Francúzsku a Poľsku.