Nadváha u mačiek - tipy pre lepšie zdravie

Nadváha u mačiek

Pohoda a maškrtenie? To môže viesť k vzniku tukového vankúšika nielen u nás ľudí. Odhaduje sa, že takmer každá druhá domáca mačka váži príliš veľa. Nadváha u mačiek je teda rozšírenejšia, ako by ste si mysleli.

Príčiny sú tak rozmanité, ako sú naše mačky jedinečné. Niektoré mačky majú rady pohodu, niektoré zasa rady chrumkajú. Z času na čas môžeme byť aj my príliš štedrí s krmivom a maškrtami. Okrem toho môžu nadváhu mačiek spôsobiť aj ochorenia.

V každom prípade môže utrpieť zdravie a pohoda vašej mačky. Preto sme pre vás zhrnuli, čo by ste mali vedieť o nadváhe u mačiek a čo s ňou môžete urobiť. 

Má moja mačka nadváhu?

Ak máte podozrenie, že vaša mačka má nadváhu alebo dokonca obezitu, mali by ste sa vždy poradiť so svojím veterinárom. Pomocou niekoľkých jednoduchých krokov však môžete sami urobiť počiatočné posúdenie, či má vaša mačka nadváhu.

  • Ako rozpoznať nadváhu u mačiek

  • Čo spôsobuje nadváhu u mačiek?

  • Aké následky môže mať nadváha u mačiek?

Správne krmivo pre mačky, ktoré trpia nadváhou

Nadváha u mačiek
Aký je rozdiel medzi diétnym a ľahkým krmivom?

Diétne krmivo je pojem, ktorý sa používa na označenie špeciálne upraveného krmiva pre domáce zvieratá, ktoré trpia určitými chorobami. Existujú napríklad diétne krmivá pre mačky, ktoré majú cukrovku alebo problémy s obličkami. Diétne krmivo sa podáva len po konzultácii s veterinárnym lekárom a nie je nevyhnutne vhodné na chudnutie.

Na druhej strane krmivo pre mačky s prívlastkom "Light" je krmivo so zníženým obsahom kalórií, t. j. zvyčajne krmivo pre mačky s nízkym obsahom tuku. Je prvou voľbou, ak má vaša mačka nadváhu a potrebuje schudnúť. 

Všetko pod kontrolou: so zoohit poradcom

Poradca

S naším zoohit poradcom môžete nájsť správny nutričný koncept pre vašu mačku, či už má pár gramov navyše alebo nie. Vyskúšajte to teraz!

Využite zľavu 10% na Concept for Life

  • Čo je potrebné zohľadniť pri zmene krmiva?

  • Čomu je potrebné venovať pozornosť pokiaľ ide o zloženie krmiva?

Cvičenie je kľúčom v boji proti nadváhe u mačiek

Hračky pre mačky
Nie príliš veľa a naraz: pohyb zvyšujte pomaly

Cvičenie je dôležitým kľúčom k zdravej telesnej hmotnosti. Základné pravidlo pre mačky s nadváhou znie: nepreťažujte svoje zviera ani seba. Chudnutie je dlhodobý proces a nedeje sa zo dňa na deň.

Je dôležité, aby ste vy aj vaša mačka mali radi pohyb. Povzbudzujte svoju mačku napríklad k hre na naháňačku a chytanie. Na začiatku stačí niekoľko minút. Časom môžete program hry predĺžiť.

Ak vaša mačka nie je taká hravá, môžete časť denného krmiva - napríklad suché krmivo alebo pamlsky - ukryť v domácnosti alebo v hračkách. Takto sa vaša mačka musí o jedlo usilovať. 

  • Tieto cviky pomáhajú proti nadváhe u mačiek

  • Je tréning agility vhodný pre mačky s nadváhou?

Ako predchádzať nadváhe u mačiek?

Prvý krok

Dbajte na výživu prispôsobenú potrebám mačky a vyberte správne krmivo

Krok 2

Odvážte dennú kŕmnu dávku nezabúdajúc aj na maškrty

Krok 3

Podporujte mačku v aktivite (nájdenie potravy, vytváranie lezeckých príležitostí atď.)

Krok 4

Naplánujte si každý deň niekoľko minút na hranie

Krok 5

Kontrolujte dotykom rebrá a sledujte siluetu vašej mačky

Krok 6

Mačku pravidelne vážte a navštevujte veterinára

Naše zoohit zvieratká odporúčajú:

Tiaki hračkaBiscottov parkúrHračka Tiaki

S inteligentnou hračkou Tiaki Fun Puzzle musím najprv prekonať prekážkovú dráhu, aby som mohol zjesť svoju desiatu. Nikdy to nie je nuda, pretože moja pani môže prekážky vynechať, pridať alebo zmeniť ich poradie. Ideálna činnosť, ak porada opäť trvá dlhšie.  

ŠkrabadloElvis v ParadiseŠkrabadlo

Škrabadlo  pre mačky veľkosti  L od značky Natural Paradise má hrubé kmene na brúsenie mojich pazúrov. Aj môj majiteľ je z neho veľmi šťastný keďže ma vďaka nemu už pohovka veľmi nezaujíma. K dispozícii sú aj tri ležadlá na odpočinok. Ale ak to pre mňa začne byť príliš nudné, hrám sa s loptičkami. 

TunelSokov tunelTunel Tiaki

Tunel pre mačky TIAKI s plyšovou podložkou nie je len vzrušujúce ihrisko. Tunel rada využívam aj na svoje dlhé podriemkávanie počas dňa. Môj tunel má tri vchody, takže moja mačacia sestra sa môže niekedy hrať v tuneli so mnou.

Náš prísľub kvality

Overená kvalita značky
Ponuky šité na mieru od milovníkov zvierat
Pre všetky maškrtné jazýčky

*OC = Nezáväzne odporúčaná cena ** Podmienky.

Platobné metódy

Doručovatelia

  • dpd

Zabezpečenie

Sledujte nás

  • Teraz na Google Play
  • Stiahnuť na App Store