Koronavírus (COVID-19) - Často kladené otázky

Pretože ľúbime zvieratká tak ako vy

Vážení zákazníci zoohit,

Šírenie koronavírusu (COVID-19) sa samozrejme tiež týka aj nás a ovplyvňuje aj naše bežné fungovanie vo firme zoohit. Celá zoohit-rodina a všetci naši partneri robia vo dne i v noci všetko, čo je v ich silách, aby pre Vás aj v tejto výnimočnej situácii poskytovali služby v obvykle vysokej kvalite.

Samozrejme, v súčasnej situácii, je na prvom mieste okrem spokojnosti našich zákazníkov a ich domácich miláčikov, aj zdravie našich zamestnancov. V našich kanceláriách a logistických centrách sme podnikli rozsiahle ochranné opatrenia, aby sme pomohli spomaliť šírenie koronavírusu. Zároveň však dbáme aj o to, aby k Vám Vaša objednávka dorazila spoľahlivo a bezpečne.

Doručenie

Mám očakávať oneskorené dodanie?

Náš logistický tím veľmi usilovne pracuje na tom, aby k Vám balík dorazil čo najrýchlejšie. V súčasnosti nedochádza k predĺženiu termínu dodania a balíky sú bežne doručené 2-3 dni po expedovaní.

Hneď ako bude Vaša objednávka na ceste, dostanete upozornenie o preprave s odkazom na zvolenú doručovaciu službu. Pomocou tohto odkazu môžete sledovať stav doručenia Vašej zásielky a v prípade potreby zmeniť dátum doručenia.

Budú naďalej dostupné všetky produkty?

Kvôli vysokému objemu objednávok sa môže stať, že požadovaný produkt nebude k dispozícii. Snažíme sa, aby dostupnosť našich položiek bola na čo najvyššej možnej úrovni. Viac tovaru je už na ceste k nám.

S ohľadom na ostatných zákazníkov by sme Vás preto chceli požiadať, aby ste objednávku u nás zadali ako zvyčajne iba v prípade potreby.

Ak je niektorá položka vypredaná, určite vám k nej vieme a môžeme ponúknuť vhodnú alternatívnu z našej ponuky.

Môžem sa nakaziť cez dodané produkty?

Možno ste si už kládli aj otázku, či je bezpečné nechať si doručiť balík od zoohit?

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) je pravdepodobnosť, že infikovaná osoba kontaminuje tovar vírusom, veľmi nízka. Riziko nákazy koronavírusom prostredníctvom balíka je ve)lmi nízke, keďže prešiel veľké vzdialenosti a bol vystavený rôznym vonkajším podmienkam a teplotám.

Štúdie naznačujú, že koronavírus môže prežiť na povrchoch iba krátku dobu.

Ak si nie ste istí, môžete prijaté zásielky a výrobky vyčistiť jednoduchým dezinfekčným prostriedkom, aby ste ochránili seba aj ostatných. Umývajte si ruky alkoholovým dezinfekčným prostriedkom na ruky alebo si dôkladne umyte ruky mydlom a vodou. Nedotýkajte sa očí, úst a nosa.

Servis & platba

Môže dochádzať k pomalšiemu načítaniu stránky?

Bohužiaľ, vysoké zaťaženie online obchodu môže v súčasnosti zhoršiť dobu načítania stránky. Žiadame Vás preto o pochopenie.

Je možná platba na dobierku?

Áno, ale pretože je zdravie našich zákazníkov, partnerov a poskytovateľov služieb našou najvyššou prioritou, prosíme, aby ste použili platbu dobierkou len v prípade, že iný spôsob platby nie je možný. Naša kuriérska spoločnosť DPD zároveň prijíma prioritne pri dobierke platbu kartou.

Pre jednoduché a bezpečné objednanie je možné použiť platbu prevodom, platobnými kartami alebo pomocou paypal.

Je týmto ovplyvnené zbieranie zooBodov?

Predĺžili sme platnosť zooBodov, ktoré mali termín platnosti do 31. marca 2020, do 30. júna 2020!

Preto by sme vás chceli požiadať, aby ste svoje zooBody uplatnili neskôr, keď sa situácia s Covid-19 opäť upokojí. Týmto spôsobom nám pomôžete vyhnúť sa zdržaniam v prevádzkovom procese a umožnite nám vybaviť základné potreby všetkých našich zákazníkov.

Samozrejme, zooBody zbierate aj naďalej pri každej objednávke.

Hrdinovia
Spoľahlivá spolupráca
Sme tu pre Vás

Ďalšie informácie ku COVID-19

Je Covid-19 nebezpečný pre psov?

13.03.20: Covid-19 je u ľudí spôsobený novým koronavírusom SARS-CoV-2, ktorý má svoj pôvod v Číne. Inštitút Friedricha Löfflera Institute (Friedrich-Löffler-Institut, FLI) ako Federálny výskumný ústav pre zdravie zvierat monitoruje súčasnú epidemickú situáciu a uverejňuje najnovšie vedecké poznatky. Vedci predpokladajú, že ľudský koronavírus sa pôvodne prenášal na ľudí prostredníctvom netopierov, jašterov alebo hadov. Nedávno bol oznámený prípad, keď sa vírusy našli aj na nose a ústach zdravého psa z Hongkongu. Odborníci sa však domnievajú, že koronavírus sa k psovi dostal cez úzky fyzický kontakt s majiteľom iného chorého psa. Skutočná infekcia je u psa, ktorý je teraz vyšetrovaný v karanténe, podľa súčasných zistení vedcov skôr vylúčená. Ak ste v karanténe, je vhodné požiadať blízku osobu o pomoc pri starostlivosti o Vašich domácich miláčikov počas prechádzok. Konkrétne karanténne opatrenia pre psov s chorými ľuďmi však ešte neboli predpísané.

Aj keď neexistuje dôkaz o tom, že by sa psy mohli nakaziť vírusom Covid-19, podľa Inštitútu Friedricha Löfflera iné koronavírusy stále hrajú hlavnú úlohu u zdravia psov.

Prečítajte si viac v celom článku: Koronavírus u psov

Je Covid-19 nebezpečný pre mačky?

13.03.20: Na konci roku 2019 boli v Číne oznámené prvé prípady novej infekčnej choroby Covid-19 u ľudí. V súčasnosti sú choré tisíce ľudí na celom svete a otázka, odkiaľ koronavírus SARS-CoV-2 pochádza, ešte nie je úplne vyriešená. Podľa súčasného stavu vedy sa ochorenie dýchacích ciest prenášalo na ľudí prostredníctvom netopierov, jašterov alebo hadov. Podľa najnovšieho výskumu Federálny výskumný ústav pre zdravie zvierat (Friedrich-Löffler-Institut, FLI) klasifikuje prenos SARS-CoV-2 z človeka na mačku a naopak, ako nepravdepodobný. Covid-19 tiež nepredstavuje žiadne zdravotné riziko pre psy a iné zvieratá, ako sú ošípané alebo kuratá, hoci sa test po vyšetrení nosa a úst na psovi z Hongkongu ukázal ako pozitívny. V prípade skutočnej infekcie je však potrebné v tele dokázať prítomnosť koronavírusu, pri čom sa predpokladá povrchná kontaminácia z dôvodu blízkeho fyzického kontaktu s infikovanými ľuďmi. Pri zaobchádzaní s domácimi zvieratami je však vhodné dodržiavať hygienické opatrenia.

Covid-19 je preto pravdepodobne pre mačky neškodný, zatiaľ čo dlho známy mačací koronavírus (FCoV) môže byť pre našich štvornohých priateľov veľmi nebezpečný.

Celý článok vysvetľuje, ktoré koronavírusy sú zahrnuté, aké príznaky sa vyskytujú a ako môžu byť pred nimi mačky chránené: Koronavírus u mačiek

Ako môžem najlepšie chrániť seba a svojho domáceho miláčika?

Aj keď vírus Covid-19 pravdepodobne nie je pre psov a mačky nebezpečný, mali by ste pri zaobchádzaní so svojimi domácimi zvieratami venovať väčšiu pozornosť všeobecným hygienickým opatreniam, najmä ak sa u Vás alebo vášho zvieraťa prejavujú príznaky choroby:

• Vyvarujte sa úzkemu kontaktu s inými zvieratami a ľuďmi, ako aj medzi Vami a Vašimi domácimi zvieratami, napr. olizovanie, maznanie, atď.

• Po každom kontakte si dôkladne umyte ruky, najmenej po dobu 20-30 sekúnd

• Výkaly by mali byť okamžite zlikvidované a mačacia toaleta a Váš byt by mali byť udržiavané v čistote

Môžem stále chodiť na prechádzky so psom aj keď platí zákaz vychádzania?

16.03.20: V krajinách, v ktorých už existuje zákaz vychádzania, je vychádzka regulovaná takto: Majitelia psov môžu svoje zvieratá venčiť, ale mali by zostať v bezprostrednej blízkosti svojho domova a zvyčajne musia mať pri sebe náležitú identifikáciu. Vychádzky by mali byť krátke a mali by sa dodržiavať známe bezpečnostné opatrenia, ako je vzdialenosť od iných ľudí a zvierat a dôkladné umývanie rúk po návrate.

Všeobecné informácie a aktuálne informácie na tému koronavírus (COVID-19) nájdete na webovej stránke ÚRADU VEREJNÉHO ZDRAVOTNÍCTVA SLOVENSKEJ REPUBLIKY a na ich stránke dedikovanej tejto problematike.

Radi by sme využili túto príležitosť a poďakovali Vám za pochopenie. Sme radi, že Vám a aj Vašim domácim miláčikom môžeme aj naďalej poskytovať výrobky firmy zoohit.

Dbajte o seba a zdravie Vašich štvornohých priateľov!

Každý deň spolu: každodenná rutina s Vaším štvornohým priateľom

Každý deň spolu: každodenná rutina s vaším štvornohým priateľom

Súčasná situácia ovplyvňuje nielen náš život, ale aj život našich štvornohých kamarátov. Mnoho ľudí, ktorí bývajú počas dňa aktívni, trávi teraz väčšinu svojho času doma, odkiaľ aj pracujú a zároveň tam trávia aj svoj voľný čas - to znamená, že aj život našich domácich miláčikov je v súčasnosti podstatne iný. Ako možno v tomto období skĺbiť produktivitu práce a zároveň sa dostatočne venovať Vášmu zvieraťu a spoločne si tak užiť všedný deň? Inšpiráciu, ako si spolu so svojími štvornohými priateľmi vyplniť každý všedný deň hrami a rozmanitou zábavou, nájdete v našej zoohit rutine!

Každodenná rutina so psom

Dobré ráno!

Dobré ráno!

Nie je jednoduché udržiavať sa fit, keď je človek celé dni doma. Využite čas ráno na rozcvičku alebo jógu, ktorá Vám pomôže naštartovať deň spolu s výživnými raňajkami. Nezabudnite pripraviť niečo dobré pod zub aj pre Vášho štvornohého miláčika!

Obedná pauza

Obedná pauza!

Práca z domu znamená aj väčšiu flexibilitu. Šport a hry so psom vyplnia výborne Vašu pauzu. Týmto svojho psa uspokojíte po fyzickej ale aj duchovnej stránke. Ak máte vlastnú záhradu, môžete ju na to perfektne využiť.

Poobedie & prestávky

Poobedie & prestávky

Väčšina ľúdí pracujúcich doma pozná aj obdobia nízkej produktivity. Tento čas môžete využiť na trénovanie psa. Skúste ho naučiť rôzne triky ako napr. „Daj labku“. Ak Váš pes nie je nadšený z tréningu, využite Váš byt a vyskúšajte rôzne hry na pozornosť alebo schovávanie!

Večerný relax

Večerný relax

Večer môžete využiť čas na hry s interaktívnymi hračkami. Určite urobíte Vášmu psíkovi veľkú radosť s čerstvo napečenými maškrtami. Týmto ich zabavíte a odmeníte zároveň. Potom je čas na obľúbené mojkanie sa na gauči!

Obľúbené produkty na dennú rutinu so psom

Interaktívne hračkyInteraktívne hračky
Hračky na žuvanieHračky na žuvanie
Plyšové hračkyPlyšové hračky

Denná rutina s mačkou

Zábava hneď od rána!
Zábava hneď od rána!

Hry, ako jednoduché agility s mačkou zaženú každému ospalcovi zlú náladu a rozprúdia krvný obeh. Nechce sa Vám? Jednoducho vezmite najobľúbenejšiu hračku Vášho tigríka a využite voľný čas pred raňajkami na krátku hru!

Obedná pauza pre dvoj- a štvornoháčov

Obedná pauza pre dvoj- a štvornoháčov!

Aj keď pracujeme z domu, mali by sme si nájsť pauzu pre naše telo a myseľ. Je jedno, či máme byt so záhradou alebo balkónom, častokrát stačí len otvoriť okno a vpustiť do bytu slnečné lúče a čerstvý vzduch. Nezabudnite pri tom na bezpečnosť Vašej mačky.

Poobedie & prestávky

Poobedie & prestávky

Kto chce pracovať koncetrovane, potrebuje pokoj. Ale čo ak sa práve Vaša mačka má chuť hrať? A hneď teraz! Na to je ľahká pomoc v podobe hračiek, ktoré mačku zabavia, pri ktorých nepotrebuje Vašu asistenciu a vie sa zahrať úplne sama.

Večerná gaučová rutina

Večerná gaučová rutina

Po dlhom dni za počítačom príde večer čas na iné myšlienky. Je to ten správny čas na fotenie Vášho tigríka na jeho obľúbenom mieste na škrabadle alebo v útulnom pelechu. S trochou tréningu vykúzlite Vašej mačke krásne fotografie. Nie je to lepšie ako večer pri telke?

Obľúbené produkty pre dennú rutinu s mačkou

Inteligentné hračkyInteligentné hračky
Škrabacie hračkyŠkrabacie hračky
Udice Udice