Pomoc po zemetrasení: Pomôžme spoločne v Turecku a Sýrii

Pomáhame

Blaho ľudí a zvierat je dôležitou súčasťou našej firemnej kultúry. Preto sa snažíme pomáhať ľuďom, ktorí zo dňa na deň prišli prakticky o všetko, ako aj domácim zvieratám, ktoré boli zranené alebo prišli o svojich milovaných majiteľov po ničivých zemetraseniach v Turecku a Sýrii.

Vo februári sme ako bezprostrednú reakciu na katastrofu iniciovali prvú finančnú podporu vo výške 25 000 EUR pre Červený kríž (v Nemecku) - humanitárnu organizáciu, ktorá od začiatku pôsobí priamo v najviac postihnutých oblastiach.

V marci sme vďaka vašej štedrej podpore vyzbierali a zdvojnásobili všetky darované zooBody v niekoľkých krajinách, kde pôsobí spoločnosť zooplus. Celkový počet darovaných zooBodov nás naozaj ohromil. Vďaka vašej veľkej ochote pomôcť môžeme teraz podporiť humanitárne organizácie, ktoré sú v zničených oblastiach stále potrebné.

Vo všetkých krajinách sme na pomoc pri zemetrasení venovali celkovo 263 018 EUR.

Môžeme tak podporiť mnoho ľudí a domácich zvierat, ktorí (vzhľadom na vážnu situáciu) stále potrebujú našu podporu. Za to vám chceme vyjadriť našu vďaku!

Kam poputuje naša podpora:

131 509 EUR pre Humane Society International

HSI

HSI pomáha zvieratám zraneným a postihnutým zemetrasením

Tím Humane Society International (HSI), ktorý reaguje na katastrofy, poskytuje pomoc zvieratám priamo na mieste, vrátane pomoci pri poskytovaní prvej pomoci zraneným zvieratám, zriaďovaní poľných veterinárnych nemocníc, ako aj poskytovaní potrebného krmiva, vody a veterinárnych potrieb. Okrem toho mohli skupiny s podporou HSI vyslať veterinárnych lekárov a prenajať si vozidlá na dovoz veterinárnych a humanitárnych zásob, čím priamo pomáhajú zvieratám a ich obyvateľom postihnutým zemetrasením.

131 509 EUR pre UNHCR (Úrad OSN pre utečencov*)

UNHCR

Núdzová humanitárna pomoc v oblastiach zničených zemetraseniami

UNHCR (Úrad OSN pre utečencov*) v spolupráci s ďalšími agentúrami OSN reaguje na naliehavú žiadosť o pomoc utečencom aj hostiteľským komunitám v oblastiach, ktoré boli silne postihnuté ničivými zemetraseniami v Turecku a Sýrii. Núdzová podpora zahŕňa prikrývky, potravinové balíčky, kuchynské súpravy, matrace a stany. Potrebné zásoby privážajú letecké zásielky a konvoje. Aby sa dostala do severozápadnej Sýrie, UNHCR prepravuje zúfalo potrebnú pomoc aj prostredníctvom cezhraničných konvojov z Turecka, kde sa rodiny po katastrofe snažia chrániť a musia spať pod holým nebom pri veľmi nízkych teplotách.

* Podporujeme UNHCR prostredníctvom národného partnera v Nemecku, UNO-Flüchtlingshilfe

Náš prísľub kvality

Overená kvalita značky
Ponuky šité na mieru od milovníkov zvierat
Pre všetky maškrtné jazýčky