Nadváha u psov: tipy pre lepšie zdravie

Nadváha u domácich miláčikov

Počet psov s nadváhou v našich domácnostiach sa stále zvyšuje. V záujme zachovania zdravia a dlhého života je však dôležité zbaviť psa nadbytočných kilogramov. Zistili ste, že Váš pes má nadváhu? Potom vyhláste vojnu prebytočným kilogramom pomocou dodržiavania niekoľkých opatrení a pevných pravidiel kŕmenia.

Dôvody nadváhy? Niekedy je dôvodom prehnaný príjem krmiva a maškŕt inokedy sa môže jednať o prvé príznaky ochorení. Radi by sme Vás preto informovali o téme nadváhy u psov a ponúkli Vám tipy, čo proti nadváhe robiť.

Plemená psov sa niekedy značne líšia stavbou tela a veľkosťou. Aby ste vedeli bojovať proti nadváhe Vášho psa, musíte ju vedieť najprv rozoznať. Naistejšia je konzultácia váhy Vášho psa s veterinárom. Napriek tomu môžete aj Vy niekoľkými jednoduchými krokmi zistiť, či je Váš pes obézny.

Správne krmivo pre psy s nadváhou

Diétne krmivo

Dobré krmivo pre psov pochádza od dôveryhodného výrobcu, ktorý prísne sleduje jeho produkciu a na balení pre spotrebiteľa uvádza všetky živiny a obsahové látky krmiva.

Má Váš pes miernu nadváhu? Alebo je obézny? V druhom prípade stojí za to siahnuť po špeciálnom krmive, ktoré predpisuje veterinár.

Diétne krmivo vs. špeciálna redukčná diéta

Diétnym krmivom sa zvyčajne rozumie krmivo od výrobcu zo série krmív, ktorá má najmenšie množstvo kalórií. Sú veľmi dobré na reguláciu hmotnosti, ale väčšinou nie sú na chudnutie dostačujúce.

Špeciálne redukčné diéty, ktoré musia byť ako také zreteľne označené, majú výrazne nižší obsah kalórií. Napriek tomu sú tieto diéty dobre prispôsobené potrebám psov s nadváhou, a obsahujú všetky dôležité živiny, vitamíny a stopové prvky.

Pohybom v boji proti nadváhe u psov

Pohyb pri nadváhe

Nie príliš veľa naraz: pohyb zvyšujte pomaly

Základné pravidlo znie: nepreťažujte svojho psa ani seba. Chudnutie je proces, ktorý môže trvať dlho.

Je preto dôležité, aby ste si so psom užívali cvičenie a aby ste sa postupne zdokonaľovali. Najskôr začnite tým, že každý deň trochu rozšírite svoje predchádzajúce prechádzky. Neskôr môžete pridať aj cviky a stretnúť sa s ďalšími majiteľmi psov.

Ak má váš pes navyše nadváhu alebo obezitu, musíte sa osobitne starať o jeho kĺby. Pomôcky ako rampy a ortopedické pelechy chránia Vášho psa.

Ako predchádzať nadváhe u psov?

image

Výber vhodného krmiva & doplnkov pre psov s nadváhou

image

Plánujte množstvo dennej kŕmnej dávky a zvážte aj vhodné maškrty

image

Viackrát za deň venčenie Vášho psa

image

Dostatočné hry a šport so psom

image

Kontrolujte dotykom rebrá a sledujte siluetu Vášho psa

image

Kontrolujte váhu Vášho psa & pravidelne navštevujte veterinára.

Náš prísľub kvality
Overená kvalita značky
Ponuky šité na mieru od milovníkov zvierat
Pre všetky maškrtné jazýčky

*OC = Nezáväzne odporúčaná cena ** Podmienky.

333zooBodov za registráciu!
Nepremeškajte špeciálne ponuky, zľavy a kupóny!
Nepremeškajte špeciálne ponuky, zľavy a kupóny!
Prosím vyberte aspoň jednu možnosť

Platobné metódy

Doručovatelia

  • dpd

Zabezpečenie

Sledujte nás

  • Teraz na Google Play
  • Stiahnuť na App Store