Spoločne pomáhame ľuďom a zvieratám z Ukrajiny

Ďakujeme

Vďaka vašej veľkej ochote pomáhať môžeme podporovať mnohých ľudí a zvieratá na Ukrajine a z Ukrajiny. Sme ohromení počtom darovaných zooBodov. Vďaka vašej štedrej podpore sa nám v marci podarilo vyzbierať takmer 100-tisíc Eur v rôznych krajinách pre charitatívne organizácie, útulky pre zvieratá a humanitárne organizácie v ukrajinskom pohraničí.

Blaho ľudí, zvierat a planéty je dôležitou súčasťou našej firemnej kultúry. V tomto smutnom období pre nás veľmi dôležité pomáhať ľuďom a zvieratám z postihnutých oblastí Ukrajiny preto sme sa rozhodli dar v podobe zooBodov* zdvojnásobiť:

193 916 Eur na núdzovú pomoc Ukrajine

Vďaka tomu môžeme podporiť množstvo zvierat a ich majiteľov, ktorí v dôsledku hroznej situácie na Ukrajine naliehavo potrebujú pomoc. Za to by sme sa vám chceli veľmi poďakovať!

Kam boli doručené vaše dary:

100 000 Eur pre UNHCR, Agentúru OSN na pomoc utečencom v Nemecku

Pomoc Ukrajine
Núdzová pomoc a ochrana vyhnaných osôb a utečencov

Agentúra OSN pre utečencov (UNHCR) už začala rozsiahle humanitárne operácie. Pracovníci poskytujúci pomoc na mieste sa zameriavajú najmä na poskytovanie prístrešia, humanitárnej pomoci a finančnej pomoci. Pokiaľ to bezpečnostná situácia umožňuje, distribuujú sa v rámci Ukrajiny balíky núdzovej pomoci. Okrem toho sa pracovníci snažia zabezpečiť, aby všetci, ktorí potrebujú ochranu, mohli uplatniť svoje práva. UNHCR poskytuje podporu aj v susedných krajinách s cieľom zabezpečiť, aby utečenci dostali primeranú pomoc. Osobitná pozornosť sa venuje deťom bez sprievodu, starším a zdravotne postihnutým osobám.

"Len s mojím domácim miláčikom" - fotografie UNHCR

93 916 Eur pre organizácie na ochranu zvierat na ukrajinskej hranici

Pomáhame
Podporujeme organizácie z Poľska, Slovenska, Maďarska a Rumunska

Utečenci mnoho svojich vecí musia nechať doma. To však neplatí pre milovaných domácich miláčikov, ktorí sú súčasťou rodiny a na náročnú cestu ich berú so sebou. Organizácie na ochranu zvierat zo štyroch susedných krajín pomáhajú na hraniciach s bezplatným krmivom, miskami, prepravnými boxmi a ďalšími potrebami. Ponúkajú aj karanténne miesta pre prípad, že zviera so svojimi majiteľmi nemôže hneď pricestovať.

Podporíme celkovo šesť organizácií, jednu v Poľsku a na Slovensku a dve v Maďarsku a Rumunsku.

Núdzová pomoc od zooplus: vecné dary pre organizácie na ochranu zvierat v pohraničných regiónoch

V rámci programu núdzovej pomoci sme už začiatkom marca mohli humanitárnym organizáciám v pohraničných oblastiach doručiť množstvo paliet plných krmiva pre zvieratá a iného naliehavo potrebného tovaru, ako sú napr. prepravné boxy, ktoré boli odovzdané priamo osobám postihnutým vojnovým konfliktom. Veľké poďakovanie preto patrí aj organizáciám na ochranu zvierat, ktoré na mieste neuveriteľne veľa pomáhajú:

  • Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami („Krakovské združenie na ochranu zvierat, skrátene KTOZ) v Poľsku.
  • Állatvédők Érdekvédelmi és Szakmai Szövetsége („Združenie ochrancov zvierat“) v Maďarsku
  • Magyar Állatvédő és Természetbarát Szövetség ("Maďarský zväz na ochranu prírody") v Maďarsku
  • Občianske združenie Sloboda zvierat
  • Casa lui Patrocle („Dom Patrocle“) v Rumunsku 

*Vysvetlenie

Polovica zooBodov darovaných v marci sa vyzbierala na núdzovú pomoc pre Ukrajinu. Zooplus tento počet zooBodov zdvojnásobil. Druhá polovica darov bola určená miestnemu združeniu na ochranu zvierat. V Nemecku sme darovali finančné prostriedky spolku Tierschutzverein Stadt und Kreis Lichtenfels e.V.

Náš prísľub kvality

Overená kvalita značky
Ponuky šité na mieru od milovníkov zvierat
Pre všetky maškrtné jazýčky