Jarný výpredaj

Jar

Jar je konečne tu! Čo môže byť krajšie ako užívať si tento čas so svojím štvornohým priateľom? A presne to ponúka naša jarná akcia: či už ide o zdravé krmivo pre veľa energie, zábavné hračky alebo maškrty pre vzrušujúce výlety alebo príjemné leňošenie na slnku - v zoohit teraz nájdete skvelé jarné ponuky na všetko, čo štvornohému priateľovi rozbúši srdce!

Gourmet

Gourmet Gold 24 x 85 g - 20% zľava!

Pedigree

Až 20% extra zľava na maškrty Pedigree

Feringa

Feringa konzervy 18+6 ZDARMA

TIAKI

Zľava na doplnky TIAKI

  • Špeciálna ponuka
  • Krmivo pre mačky
  • Krmivo pre psy
  • Doplnky pre mačky
  • Doplnky pre psy

Prečo je starostlivosť o srsť na jar taká dôležitá?

Jar je časom výmeny srsti. Tento proces trvá u väčšiny chlpatých priateľov približne šesť až osem týždňov. Rozmaznávajte preto svojho štvornohého priateľa každodennou starostlivosťou! Nielenže tým rozprúdite ich krvný obeh, ale zároveň im pomôžete vytvoriť zdravú a lesklú srsť. Pre plemená s hustou podsadou sa odporúča špeciálny hrebeň - to je úplný wellness pre srsť vášho štvornohého priateľa!

Vedeli ste, že jarná únava existuje aj u psov?

Niektoré psy sa na jar zdajú byť unavené a slabé, iné sú plné energie. Jarná únava psov sa dá vysvetliť vedecky: kvôli nedostatku slnečného svetla v zime sa v psom tele vytvára málo serotonínu a hladina melatonínu zostáva vysoká. Aktivita sa zvýši až vtedy, keď sa zásoby serotonínu postupne doplnia.

Riešenie je jednoduché: choďte von na čerstvý vzduch! Veľa pohybu na teplom jarnom slnku podporuje tvorbu serotonínu a potláča hormón melatonín. Váš na jar unavený chlpatý priateľ bude opäť aktívnejší.

Dovidenia zimné tukové zásoby: na jar chceme byť fit!

Povestné "zimné telo" po chladných mesiacoch nie je len záležitosťou nás ľudí - aj mnohé mačky a psy bojujú s nadbytočnými kilami. Často sa uchyľujeme k diétam a fitnes plánom.

Kilá navyše môžu zaťažovať kĺby a kardiovaskulárny systém našich chlpatých priateľov a dokonca môžu zvyšovať riziko cukrovky.

Ak sa chceme vysporiadať so zimným tukom a vyhnúť sa obezite, potrebujeme nielen viac pohybu, ale je dobré zhodnotiť aj potravu. Samozrejme, každú prípadnú diétu by sme mali zaviesť až po konzultácii s veterinárom.

Viac užitočných rád o obezite mačiek, obezite psov, cukrovke u psov a ďalších témach nájdete v zoohit magazíne.