Kŕmte svojho králika správne

Zodpovedajúce krmivo pre králiky

Prišla chvíľa, kedy sa nový člen rodiny nasťahoval do svojej klietky. Ale ako ho správne kŕmiť?

Základy

Králiky jedia neustále a je preto veľmi dôležité, aby mali vždy k dispozícii malé množstvo jedla. A to z jedného dôvodu: Tento malý hlodavec musí neustále prijímať potravu, aby mohol byť obsah žalúdka kúsok po kúsku transportovaný ďalej. Každodenný prísun čerstvého sena a slamy zabráni nepríjemným tráviacim ťažkostiam!

králik so šalátom

Seno je základ

Seno predstavuje základ králičej stravy. Krmiva pre králiky s obilninami by mali slúžiť len ako doplnok stravy, a to v obmedzenej miere. Obilniny nepatria do bežného králičieho jedálnička a vo väčšom množstve môžu byť pre králika dokonca škodlivé. Následkom nesprávnej výživy môže byť nárast hmotnosti či prerasteniu zubov!

Šťavnaté a svieže

Čerstvú stravu králiky milujú a navyše je oveľa lacnejšia ako kupované krmivo – ale aspoň pokiaľ máte záhradku alebo park v blízkosti Vášho bydliska, kde rastie čerstvá tráva a púpavy.

králik s mrkvou

Obľúbená zábava hlodavcov? Okusovanie!

Je veľmi dôležité, aby mohl králik hlodať a okusovať. Pre králiky je typický silný rast zubov a preto potrebujú neustále svoj chrup obrusovať. Ideálna starostlivosť o chrup nového člena domácnosti zabezpečia rôzne drievka na okusovanie či vetvičky.

Nikdy nezabudnite

Pri výbere správneho krmiva nezabúdajte na vodu. Voda perfektne utíši smäd a králik by ju mal mať neustále k dispozícii!

Stále ste nenašli to pravé krmivo. Prezrite si v kľude našu ponuku krmív pre hlodavce a drobné zvieratá!

Naše najobľúbenejšie články
1 min

Rastliny jedovaté pre hlodavce

V lete mnohí z nás doprajú svojim malým hlodavcom voľný výbeh na záhrade. Ale nie všetko, čo je zelené, je vždy dobré pre Vaše domáce zvieratko! Pravidelne kontrolujte, či vo výbehu nerastú nejaké jedovaté rastliny.
3 min

Zelené krmivo pre drobné zvieratá

Čerstvé a šťavnaté zelené krmivo je pre drobné zvieratá, ako sú králiky*, morčatá a ďalšie, najprirodzenejšou a druhovo zodpovedajúcou stravou. Väčšina hlodavcov miluje rôzne druhy ovocia a zeleniny a získavajú tak cenné vitamíny a minerálne látky!