Kŕmte svojho králika správne

Zodpovedajúce krmivo pre králiky

Prišla chvíľa, kedy sa nový člen rodiny nasťahoval do svojej klietky. Ale ako ho správne kŕmiť?

Základy

Králiky jedia neustále a je preto veľmi dôležité, aby mali vždy k dispozícii malé množstvo jedla. A to z jedného dôvodu: Tento malý hlodavec musí neustále prijímať potravu, aby mohol byť obsah žalúdka kúsok po kúsku transportovaný ďalej. Každodenný prísun čerstvého sena a slamy zabráni nepríjemným tráviacim ťažkostiam!

králik so šalátom

Seno je základ

Seno predstavuje základ králičej stravy. Krmiva pre králiky s obilninami by mali slúžiť len ako doplnok stravy, a to v obmedzenej miere. Obilniny nepatria do bežného králičieho jedálnička a vo väčšom množstve môžu byť pre králika dokonca škodlivé. Následkom nesprávnej výživy môže byť nárast hmotnosti či prerasteniu zubov!

Šťavnaté a svieže

Čerstvú stravu králiky milujú a navyše je oveľa lacnejšia ako kupované krmivo – ale aspoň pokiaľ máte záhradku alebo park v blízkosti Vášho bydliska, kde rastie čerstvá tráva a púpavy.

králik s mrkvou

Obľúbená zábava hlodavcov? Okusovanie!

Je veľmi dôležité, aby mohl králik hlodať a okusovať. Pre králiky je typický silný rast zubov a preto potrebujú neustále svoj chrup obrusovať. Ideálna starostlivosť o chrup nového člena domácnosti zabezpečia rôzne drievka na okusovanie či vetvičky.

Nikdy nezabudnite

Pri výbere správneho krmiva nezabúdajte na vodu. Voda perfektne utíši smäd a králik by ju mal mať neustále k dispozícii!

Stále ste nenašli to pravé krmivo. Prezrite si v kľude našu ponuku krmív pre hlodavce a drobné zvieratá!

Naše najobľúbenejšie články