Psy

Magazín o psoch - užitočné informácie a zaujímavé zistenia týkajúce sa spolužitia s Vaším štvornohým miláčikom a najnovšie správy týkajúce sa chovu psov. Čítajte ďalej

5 min

Torty pre psov: 3 chutné recepty

Má váš pes narodeniny? Možno ste mu ako darček kúpili novú psiu hračkuAko narodeninový darček mu však môžete aj upiecť koláčik či tortu. Nie je to také ťažké. V článku nájdete tri recepty na torty pre psov, na ktorých si váš štvornohý priateľ zaručene pochutí. 
4 min

Môžu psy jesť tekvicu?

Jesenné obdobie je obdobím tekvíc. Môžu však tekvicu jesť psy? Samozrejme, že môžu! Povieme vám, na čo si musíte dávať pozor a ako si môžete so svojím psom bezpečne a s plnou dávkou vitamínov užiť tekvicovú sezónu. 
3 min

Krmivo pre psov s vysokým obsahom mäsa

Predkovia našich domácich psov sú vlci, čo je badateľné aj vo výžive psov. Hlavnú potravu vlkov tvorí najmä svalovina, ale konzumujú aj kosti, vnútornosti a rastlinnú potravu z obsahu žalúdka koristi. Podobne to je aj u našich domácich psov. 
10 min

Kempovanie so psom

Či už je to karavan, obytný príves alebo stan, platí, že kempovanie je u dovolenkárov obľúbené viac ako kedykoľvek predtým. Je možné kempovanie so psom? Ako nájdem kempy, kde sú psy vítané? Ako cestovať so psom v karavane a kde bude spať v stane? 
13 min

Dovolenka so psom alebo bez neho?

Pláž, hory alebo kultúra? Keď príde obdobie dovoleniek, stojí väčšina majiteľov domácich miláčikov pred zásadným rozhodnutím – čo s milovaným štvornohým členom rodiny. Zobrať ho na dovolenku so sebou alebo ho radšej zveriť do starostlivosti opatrovateľov alebo personálu v psom hoteli? Predstavíme Vám niekoľko možností a ukážeme Vám, na čo si dať pri plánovaní pozor.
4 min

Cestovanie so psom vo vlaku

Či už v každodennom živote, alebo na dovolenke. Cestovanie vlakom je pohodlný spôsob, ako sa dostať z bodu A do bodu B. Aby bolo cestovanie vlakom príjemné, je rozhodujúci odchod podľa cestovného poriadku, ako aj uvoľnený štvornohý priateľ. Tu je niekoľko tipov na pohodlné cestovanie so psom vo vlaku.
9 min

Bernský salašnícky pes

Bývalý farmársky pes z Bernskej vysočiny je známy pod mnohými menami, a dnes je populárny po celom svete ako rodinný pes. Bernské salašnícke psy zahrnú svojich ľudí hrejivou láskou – hoci majú radšej sneh a chlad vonku v prírode. 
6 min

Cavapoo

Cavapoo nazývaný aj cavoodle patrí medzi takzvané hybridné plemená psov. Vznikol skrížením Cavalier King Charles španiela (známy tiež ako Gavalieršpaniel Kráľ Karol) s trpasličím pudlom, a zaujme nielen svojím mimoriadne roztomilým vzhľadom, ale aj svojou čulou a láskyplnou povahou.
8 min

Maďarská vyžla

Maďarská vyžla sa medzi poľovníkmi považuje za favorita. Nielenže sa ľahko cvičí a je inteligentná, ale je aj všestranným a vytrvalým spoločníkom pri love a psích športoch.
6 min

Agility s malým psom

Len pre veľké psy? Ale kdeže! Aj malé psy sa môžu venovať agility. V našom článku sa dozviete, či je tento rýchly psí šport vhodný pre Vášho štvornohého miláčika a na ktorých faktoroch by ste sa mali ako zamerať pri agility s malým psom.
3 min

Dogdance

Sadni, ľahni, labka – tieto povely väčšine psov nerobia problém! Ale tancovanie?! Po agility a obedience si dogdance získava fanúšikov aj na Slovensku.
16 min

Psie športy v krátkom prehľade

Kto nešportuje, ten chátra: šport je rovnako dôležitý pre zdravie ľudí aj psov. Ale psí šport je oveľa viac ako len podpora fyzickej kondície. Predstavuje zábavu, pohyb, mozgovú aktivitu, súťaženie, výcvik a sociálnu interakciu súčasne. Ale ktoré psie športy vlastne existujúí? A ktorý šport je pre Vás a Vášho psa ten pravý? V našom článku Vám predstavíme najobľúbenejšie psie športy.
5 min

Valentínsky darček pre psa: Tipy na nápady

14. februára, v deň na počesť svätého Valentína, sa (takmer) všetko točí okolo našich milovanýchMnohí ľudia v tento sviatok radi spravia radosť nielen svojmu partnerovi, ale aj dobrým priateľomA to sa jednoznačne zahŕňa ajvlastného psa alebo mačkuNižšie v článku nájdete tipy na nápady na Valentínske darčeky pre psov. 
3 min

Vianočné darčeky pre psov

Ho, ho, ho! Vianoce sú už za rohom a aj psy sa tešia na zaujímavé vianočné darčeky pod stromčekom. Váš štvornohý spoločník patrí do úzkeho kruhu rodiny. Či už je to pelech alebo hračka – poteší sa každému vianočnému darčeku od vásPsy obdarúvajú svojich majiteľov láskou a vernosťou každý deňAk sa chystáte vášho psíka tiež obdarovať, v našom článku nájdete tie najkrajšie nápady naperfektný vianočný darček pre vášho psa. 
2 min

Postroj alebo obojok

Postroj alebo obojok – čo je lepšieOtázka, ktorá rozdeľuje psí svet. Je to viac ako len otázka postoja. Pretože to, či budete Vy a Váš pes šťastnejší s postrojoalebo vhodným obojkom, závisí na mnohých rôznych faktoroch. 
5 min

Močové kamene u psa (urolitiáza)

Prestal váš štvornohý priateľ močiť? Potom by ste mali čo najskôr kontaktovať svojho veterinára! Vysvetlíme vám, prečo môžu byť močové kamene u psa nebezpečné a ako môžete svojho štvornohého kamaráta pred nimi chrániť.
8 min

Alergie u psa

Keď sa pes často škriabe, zväčša prvá príčina čo nás napadne, sú parazity.Presvrbenie však existujú aj iné dôvody, napr. alergie. Alergie u psov sa nevyskytujú zriedkavo a počet alergických ochorení stále narastá.
4 min

Ako vybrať psovi kliešťa

Po skončení zimy sa kliešte rýchlo stávajú nepríjemným problémom pre naše domáce zvieratá. Prečo je také dôležité sa týchto malých krv sajúcich zvierat čo najrýchlejšie zbaviť a ako správne vybrať psovi kliešťa, sa dočítate v našom článku.
8 min

Ako zabaviť šteniatko

Priniesli ste si domov šteniatko? Najlepšie je ísť na neho pomaly. Už samotné zvykanie si na nové prostredie je pre šteniatko veľmi náročné. Na začiatok je dôležité, aby ste dali šteniatku pocítiť, že je v bezpečí. Najneskôr po pár dňoch uvidíte, že šteniatko začína byť aktívne. Tu sa naskytá otázka: Ako najlepšie zamestnať šteniatko? Jedno je isté: Nudiť sa s Vaším malým psíkom určite nebudete!

5 min

Nechanie šteniatka (psa) samého doma

Ako sociálne zvieratá žijú psy v spoločnosti svorky. Avšak každý dospelý pes by mal byť schopný zostať zopár hodín sám doma. Toto by ste mali začať včasne trénovať. Pretože dospelý pes, ktorý nikdy nebol sám doma, si bude len ťažko vedieť na to zvyknúť. Než necháte psa doma samého, musíte ho nejaký čas na to privykať. Tu sa dozviete, ako najlepšie pri tom postupovať.
3 min

Puberta u psa: Čomu venovať pozornosť

Neustále skúša vaše hranice a testuje vašu autoritu to je puberta u psov! Ale hlavu hore: vďaka našim tipom lepšie pochopíte a vychováte svojho pubertálneho psa počas tohto náročného a zložitého obdobia. 
6 min

Tréning chôdze na vodítku u dospelého psa

Prechádzka s milovaným štvornohým priateľom by mala byť vlastne príjemne relaxačná. Avšak veľa majiteľov psov to vidí inak: majú dospelého psa, ktorý na vodítku ťahá. Vysvetlíme Vám, ako môžete vycvičiť svojho už dospelého psa chôdzi na vodítku. 
Naše najobľúbenejšie články
Psy Šteniatka

Základný výcvik šteniatok

Čím skôr, tým lepšie? Toto heslo platí aj pre výcvik psov. Mladí psi sú extrémne zvedaví a sú neustále otvorení novým skúsenostiam. Vďaka tomu psíkovi hravo, ale dôsledne vysvetlíme, čo od neho očakávame a aké správanie je nežiadúce.
Psy Plemená psov

Zlatý retríver

Stredne veľký pes Zlatý retríver je ideálny k deťom a je ideálnym rodinným psom.  Je veľmi orientovaný na človeka a je vrtký, potrebuje veľa pohybu. Starostlivosť o jeho srsť nie je náročná.
Psy Plemená psov

Labradorský retríver

Ľahký, na ľudi orientovaný a odolný: stredne veľký labradorský retríver je mimoriadne obľúbený rodinný pes, ale musí byť fyzicky aj psychicky zamestnaný, pretože v minulosti slúžil ako pracovné plemeno.
Najnovšie články
Psy Plemená psov

Bernský salašnícky pes

Bývalý farmársky pes z Bernskej vysočiny je známy pod mnohými menami, a dnes je populárny po celom svete ako rodinný pes. Bernské salašnícke psy zahrnú svojich ľudí hrejivou láskou – hoci majú radšej sneh a chlad vonku v prírode. 
Psy Cestovanie so psom

Kempovanie so psom

Či už je to karavan, obytný príves alebo stan, platí, že kempovanie je u dovolenkárov obľúbené viac ako kedykoľvek predtým. Je možné kempovanie so psom? Ako nájdem kempy, kde sú psy vítané? Ako cestovať so psom v karavane a kde bude spať v stane? 

Magazín o psoch spravuje o charakterových rozdieloch medzi jednotlivými plemenami a ako najlepšie vybaviť blížiacu sa adopciu Vášho nového člena domácnosti. Ako si ho správne vybrať alebo mal by si on vyberať Vás? Ako sa na jeho príchod máte pripraviť a ako by ste sa s ním mali najlepšie poznať, ešte než sa k Vám nasťahuje? Ako ho doma najlepšie privítať a aké vybavenie bude potrebné, keď k Vám psík príde?

Magazín Vám priblíži, na čo musíte pri výchove psa dbať. Aký typ tréningu je pre ktoré plemeno vhodný? Ako môžete hrou pozitívne ovplyvniť správanie zvieraťa? Aké tipy sú pri výchove šteniat, ale aj mladých či dospelých psov nenahraditeľné a ako by ste mali najlepšie reagovať pri agresívnom správaní ako je štekot, vrčanie alebo chňapanie, čo sa dá proti tomu robiť?

K poradenstvu ohľadom psíka sa radí samozrejme aj zdravie a starostlivosť o Vášho miláčika. Psí magazín hovorí aj o chorobách, prvých ukazovateľoch a prejavujúcich sa symptómoch, ďalej tiež o tom, ako môžete psíka ochrániť pred parazitmi a aké očkovanie Váš pes bezpodmienečne potrebuje. Magazín sa zaoberá aj témou, ktorá je dôležitá pre mnohých chovateľov, teda reprodukcia, rovnako  spracováva aj individuálnu problematiku jednotlivých chovateľov ako je napr. Grooming. Ako často by ste mali Vášho psíka kúpať, česať a strihať?

V rámci poradenstva sa dozviete aj niečo o výžive a získate užitočné tipy v tejto oblasti, aj informácie o dostupných krmivách, diétach (pod zviera trpí nadváhou), intolerancii a alergiách či prípadne chorobách.

Ani oblasť cestovania a transportu zvieraťa nie je vynechaná. Ako dlho dopredu sa musíte pripravovať na cestu s ohľadom na použitý dopravný prostriedok (auto, vlak, bus, električka, lietadlo)? Aký veľký môže pes byť a koľko musí vážiť, aby s Vami mohol byť na palube lietadla? Mali by ste brať do úvahy klímu a zvyky krajiny, do ktorej sa s Vaším miláčikom chystáte?

Samozrejme spracováva magazín aj témy bežného denného života ako je napr. hra a šport.  Koľko pohybu potrebuje Váš štvornohý miláčik, aké aktivity sú vhodné pre ktoré plemeno a aké sú najväčšie novinky v oblasti hier so psom (produkty a štýly)?  Aké vodítko je vhodné pre behanie so psom? Prečo si Váš miláčik nechce hrať s ostatnými psíkmi? Čo robiť, keď má Váš miláčik strach zo svojich rovesníkov?