Psy

Magazín o psoch - užitočné informácie a zaujímavé zistenia týkajúce sa spolužitia s Vaším štvornohým miláčikom a najnovšie správy týkajúce sa chovu psov. Čítajte ďalej

Plemená psov

Saluki

Plemeno saluki je už tisíce rokov cenným spoločníkom človeka pri love a jeho verným priateľom. Na Blízkom východe je uctievané ako "dar od Alaha". Aj v Európe sa tento orientálny chrt vďaka svojej priateľskej povahe a pôvabnému vzhľadu teší čoraz väčšej obľube.

3 min

BARF strava pre psov – o čo sa jedná?

Surová strava založená na príslušnosti k druhu“ -  pred pár rokmi bolo BARF stravovanie považované za metódu, ktorú používajú exoti. Od tej doby sa však veľa zmenilo a teória surovej stravy má dnes pevné miesto vo svete.
5 min

Výživa mopsa

Objavte náš výber krmív pre psov špeciálne pre mopsov v obchode zoohit. „Život bez mopslíka je možný, ale bez zmyslu.“ Toto porekadlo pochádza od Loriota, jedného z najznámejších obdivovateľov mopslíkov. Avšak nielen Loriot bol fanúšikom tohto plemena, mopslíka si obľúbili aj hviezdy ako Jessica Alba alebo Mesut Özil. Mops sa tiež môže stať slávnym, ako napr. mops Sir Henry, ktorého majiteľkou bola Uschi Ackermann s vlastnou stránkou na Facebooku a zbierkou mopslíkov.Mopslíka nevlastníte, ale mu podľahnete,“ znie heslo Uschi Ackermann. Čo všetko by ste mali vedieť o správnej výžive mopsov, sa dočítate v tomto článku.
3 min

Kŕmenie francúzskych buldočkov

Pozrite si aj ponuku Krmív pre francúzskych buldočkov, ktorá je dostupná na našom e-shope. Francúzsky buldoček je psie plemeno s krátkym ňufákom, ktorý potrebuje vďaka svojej anatómii a psychológii špeciálnu stravu. Kvôli krátkemu ňufáku a nozdrám sú termoregulácia aj samotný prísun vzduchu pre zviera obmedzené. Táto skutočnosť predstavuje závažný handicap predovšetkým vo vysokých teplotách, naviac je buldoček vďaka svojej telesnej konštrukcii všetko možné, len nie maratónsky bežec. Aby sme jeho genetickej ťažkosti nezhoršovali, je potrebné udržovať jeho hmotnosť v primeraných hodnotách, pretože len tak sa zviera môže cítiť dobre. Dôležité informácie o krmení francúzskych buldočkov sa dozviete nižšie.
4 min

Preprava psa v aute

Preprava psa v aute? Za posledné roky sa toho urobilo veľa pre bezpečnosť cestujúcich, či už je to človek alebo domáce zviera. Medzi najznámejšie opatrenia patria predné a bočné airbagy. Na čo najväčšie zamedzenie škôd musí byť v aute pes aj človek zaistený. Nižšie sa dozviete, ako môžete psa bezpečne dopravovať v aute.
10 min

Kempovanie so psom

Či už je to karavan, obytný príves alebo stan, platí, že kempovanie je u dovolenkárov obľúbené viac ako kedykoľvek predtým. Je možné kempovanie so psom? Ako nájdem kempy, kde sú psy vítané? Ako cestovať so psom v karavane a kde bude spať v stane? 
9 min

Dovolenka so psom alebo bez neho?

Pláž, hory alebo kultúra? Keď príde obdobie dovoleniek, stojí väčšina majiteľov domácich miláčikov pred zásadným rozhodnutím – čo s milovaným štvornohým členom rodiny. Zobrať ho na dovolenku so sebou alebo ho radšej zveriť do starostlivosti opatrovateľov alebo personálu v psom hoteli? Predstavíme Vám niekoľko možností a ukážeme Vám, na čo si dať pri plánovaní pozor.
8 min

Saluki

Plemeno saluki je už tisíce rokov cenným spoločníkom človeka pri love a jeho verným priateľom. Na Blízkom východe je uctievané ako "dar od Alaha". Aj v Európe sa tento orientálny chrt vďaka svojej priateľskej povahe a pôvabnému vzhľadu teší čoraz väčšej obľube.
9 min

Mudi

Mudi, ktorý je mimo svojej domoviny pomerne neznámy, je skutočne všestranný. Ako pracovný pes pasie dobytok a udržiava dom a dvor bez potkanov. Ako rodinný pes je zas neúnavným spoločníkom športovo založených ľudí, ktorí ho dokážu dostatočne zamestnať. 
11 min

Lhasa Apso

Tento hrdý pes sa už po stáročia chová v tibetských kláštoroch. Medzičasom ho oceňujú milovníci psov na celom svete. Nie je to len vďaka jeho výnimočnému vzhľadu, ale aj vďaka jeho silnej povahe - pretože v každom malom lhasa apso sa skrýva veľká osobnosť. 
6 min

Treibball

Psy a lopty – perfektná kombinácia! Ale čo presne obnáša šport zvaný treibball? V našom článku sa dozviete, prečo je treibball tak zábavný! 
11 min

Flyball

Behanie, skákanie, chytanie a aportovanie – to je flyball. Rýchlo sa rozvíjajúci šport je vhodný pre štvornohých nadšencov všetkých veľkostí a podporuje nielen kondíciu a sociálnu znášanlivosť, ale posilňuje aj puto medzi zvieraťom a človekom. V našom článku sa dozviete, aké sú pravidlá tohto športu a ako sa Vy a Váš pes môžete stať ideálnym flyball – tímom.
6 min

Agility s malým psom

Len pre veľké psy? Ale kdeže! Aj malé psy sa môžu venovať agility. V našom článku sa dozviete, či je tento rýchly psí šport vhodný pre Vášho štvornohého miláčika a na ktorých faktoroch by ste sa mali ako zamerať pri agility s malým psom.
11 min

10 tipov na perfektné fotky psov

"Povedz sýr!" Udržať psa na povel v tom správnom svetle a vyfotiť ho z jeho najlepšieho uhla nie je také jednoduché. Tu sa dozviete, ako môžete svojho psa pri fotení motivovať a ktoré profesionálne tipy by ste si mali vziať k srdcu, aby sa Vám podarili čo najlepšie fotky psov. 
7 min

10 vecí, ktoré by ste mali vedieť predtým, než si adoptujete psa

Každý, kto sa zamiluje do malého šteniatka alebo priateľského psíka z útulku, si spontánne predstavuje budúcnosť so psíkom len v ružových farbách. Je jasné, že zvierací spolubývajúci prinesie veľa radosti, ale skôr, ako sa rozhodnete si psíka zaobstarať, mali by ste sa oboznámiť aj s náročnými aspektami chovu psa. V našom článku sa dočítate, čo všetko obnáša adopcia psa a ako sa môžete pripraviť na príjazd nového člena rodiny.
6 min

Život so psom: Byt alebo dom?

Mesto alebo vidiek, byt alebo dom – v zásade je možné žiť so psom kdekoľvek. Ale v závislosti od pôdorysu a prostredia existujú rôzne plemená, ktoré sú viac alebo menej vhodné pre určitý druh bývania. Dáme Vám tipy a príklady niektorých plemien, ktoré sa dobre hodia k príslušnému prostrediu. Zvážte tiež: Ak sami nie ste vlastníkom domu alebo bytu, potrebujete pred zadovážením si psa písomný súhlas Vášho prenajímateľa!
9 min

Kastrácia psa

In Tierarztpraxen ist die Kastration längst ein Routineeingriff, doch ist eine Kastration wirklich immer sinnvoll?
4 min

Ako zistím, že môjho psa niečo bolí?

Už je dávno vedecky dokázané, že psy, rovnako ako my ľudia, môžu mať silné bolesti. Pretože však svoje utrpenie nie vždy vyjadrujú zvukom, rozpoznanie bolesti u psov často nie je na prvý pohľad zrejmé.
4 min

Ako vidí pes?

Bez varovania hodíte svojmu psovi loptičku a čudujete sa, že je schopný ju bez problémov chytiť? Zaujíma vás, ako váš štvornohý priateľ vidí v noci alebo či je farboslepý? Oči psov fungujú totiž inak ako ľudské oči. Vysvetlíme vám najdôležitejšie rozdiely a predovšetkým odpovieme na otázku, ako vidí pes.
5 min

Ako zabaviť šteniatko

Priniesli ste si domov šteniatko? Najlepšie je ísť na neho pomaly. Už samotné zvykanie si na nové prostredie je pre šteniatko veľmi náročné. Na začiatok je dôležité, aby ste dali šteniatku pocítiť, že je v bezpečí. Najneskôr po pár dňoch uvidíte, že šteniatko začína byť aktívne. Tu sa naskytá otázka: Ako najlepšie zamestnať šteniatko? Jedno je isté: Nudiť sa s Vaším malým psíkom určite nebudete!

4 min

Nechanie šteniatka (psa) samého doma

Ako sociálne zvieratá žijú psy v spoločnosti svorky. Avšak každý dospelý pes by mal byť schopný zostať zopár hodín sám doma. Toto by ste mali začať včasne trénovať. Pretože dospelý pes, ktorý nikdy nebol sám doma, si bude len ťažko vedieť na to zvyknúť. Než necháte psa doma samého, musíte ho nejaký čas na to privykať. Tu sa dozviete, ako najlepšie pri tom postupovať.
7 min

Ako naučiť psa aportovať

Aportovanie typu „Dones loptičku!“ patrí ku klasickým činnostiam, pri ktorých zažívajú pes a majiteľ spoločnú zábavu. Mnohé psy aportujú inštinktívne: Majú silný „pud priniesť“. Väčšiu radosť z hravého „tam a späť“ však majú vtedy, keď sa základy naučia čisto. Ako naučiť psa aportovať Prinášame Vám tipy súvisiace s aportovaním so psom.
4 min

Privolanie psa: Tipy na pokojné prechádzky

Privolanie psa je jedným zo základných príkazov, ktoré by mal ovládať každý pes. Zaujímavá vôňa alebo pohľad na veveričku: existuje veľa podnetov, ktoré psa počas spoločnej prechádzky lákajú k tomu, aby preskúmal okolie. Ak má Váš štvornohý priateľ sklony k túlaniu sa, nasledujúce tipy Vám môžu pomôcť privolať psa naspäť. 
17 min

Psie triky: 10 najobľúbenejších psích trikov

Podať labku, vyskočiť na zadné nohy alebo chytať maškrty vo vzduchu? S týmito 10 trikmi sa Vy a Váš pes stanete hviezdou. A to najlepšie: Psie triky slúžia nielen na pobavenie publika, ale aj pre psychický a fyzický rozvoj Vášho psa. Precvičovaním trikov sa dokonca posilňuje puto medzi psom a jeho pánom. 
Naše najobľúbenejšie články
Psy Šteniatka

Základný výcvik šteniatok

Čím skôr, tým lepšie? Toto heslo platí aj pre výcvik šteniatok. Mladí psi sú extrémne zvedaví a sú neustále otvorení novým skúsenostiam. Vďaka tomu psíkovi hravo, ale dôsledne vysvetlíme, čo od neho očakávame a aké správanie je nežiadúce.
Psy Plemená psov

Zlatý retríver

Stredne veľký pes Zlatý retríver je ideálny k deťom a je ideálnym rodinným psom.  Je veľmi orientovaný na človeka a je vrtký, potrebuje veľa pohybu. Starostlivosť o jeho srsť nie je náročná.
Psy Starostlivosť o zdravie psa

Háranie u feny

Napriek tomu, že je háranie feny úplne prirodzený proces, neštandardné správanie u feniek, nervozita, škvrny na koberci alebo strach z nechcenej gravidity spôsobuje mnohým chovateľom starosti. Čo by ste mali vedieť o "háraní" a ako toto obdobie prekonať bez stresu, sa dozviete na nasledujúcich riadkoch.
Najnovšie články
Psy Plemená psov

Saluki

Plemeno saluki je už tisíce rokov cenným spoločníkom človeka pri love a jeho verným priateľom. Na Blízkom východe je uctievané ako "dar od Alaha". Aj v Európe sa tento orientálny chrt vďaka svojej priateľskej povahe a pôvabnému vzhľadu teší čoraz väčšej obľube.
Psy Plemená psov

Mudi

Mudi, ktorý je mimo svojej domoviny pomerne neznámy, je skutočne všestranný. Ako pracovný pes pasie dobytok a udržiava dom a dvor bez potkanov. Ako rodinný pes je zas neúnavným spoločníkom športovo založených ľudí, ktorí ho dokážu dostatočne zamestnať. 
Psy Výchova psov

Ako naučiť psa aportovať

Aportovanie typu „Dones loptičku!“ patrí ku klasickým činnostiam, pri ktorých zažívajú pes a majiteľ spoločnú zábavu. Mnohé psy aportujú inštinktívne: Majú silný „pud priniesť“. Väčšiu radosť z hravého „tam a späť“ však majú vtedy, keď sa základy naučia čisto. Ako naučiť psa aportovať Prinášame Vám tipy súvisiace s aportovaním so psom.

Magazín o psoch spravuje o charakterových rozdieloch medzi jednotlivými plemenami a ako najlepšie vybaviť blížiacu sa adopciu Vášho nového člena domácnosti. Ako si ho správne vybrať alebo mal by si on vyberať Vás? Čo robiť, aby ste sa na jeho príchod dostatočne pripravili a ako by ste sa s ním mali najlepšie poznať, ešte než sa k Vám nasťahuje? Ako ho doma najlepšie privítať a aké vybavenie bude potrebné, keď k Vám psík príde?

Zoohit Magazín o psoch Vám priblíži, na čo musíte pri výchove psa dbať. Aký typ tréningu je pre ktoré plemeno vhodný? Ako môžete hrou pozitívne ovplyvniť správanie zvieraťa? Aké tipy sú pri výchove šteniat, ale aj mladých či dospelých psov nenahraditeľné a ako by ste mali najlepšie reagovať pri agresívnom správaní ako je štekot, vrčanie alebo chňapanie, čo sa dá proti tomu robiť?

K poradenstvu ohľadom psíka sa radí samozrejme aj zdravie a starostlivosť o Vášho miláčika. Psí magazín hovorí aj o chorobách, prvých ukazovateľoch a prejavujúcich sa symptómoch, ďalej tiež o tom, ako môžete psíka ochrániť pred parazitmi a aké očkovanie Váš pes bezpodmienečne potrebuje. Magazín o psoch sa zaoberá aj témou, ktorá je dôležitá pre mnohých chovateľov, teda reprodukcia, rovnako  spracováva aj individuálnu problematiku jednotlivých chovateľov ako je napr. Grooming. Ako často by ste mali Vášho psíka kúpať, česať a strihať?

V rámci poradenstva sa dozviete aj niečo o výžive a získate užitočné tipy v tejto oblasti, aj informácie o dostupných krmivách, diétach (pod zviera trpí nadváhou), intolerancii a alergiách či prípadne chorobách.

Ani oblasť cestovania a transportu zvieraťa nie je vynechaná. Ako dlho dopredu sa musíte pripravovať na cestu s ohľadom na použitý dopravný prostriedok (auto, vlak, bus, električka, lietadlo)? Aký veľký môže pes byť a koľko musí vážiť, aby s Vami mohol byť na palube lietadla? Mali by ste brať do úvahy klímu a zvyky krajiny, do ktorej sa s Vaším miláčikom chystáte?

Samozrejme spracováva magazín o psoch aj témy bežného denného života ako je napr. hra a šport.  Koľko pohybu potrebuje Váš štvornohý miláčik, aké aktivity sú vhodné pre ktoré plemeno a aké sú najväčšie novinky v oblasti hier so psom (produkty a štýly)?  Aké vodítko je vhodné pre behanie so psom? Prečo si Váš miláčik nechce hrať s ostatnými psíkmi? Čo robiť, keď má Váš miláčik strach zo svojich rovesníkov?