Život so psom a šteniatkom

Či už chcete psa kúpiť od niektorého z chovateľov alebo si ho adoptovať v útulku, musíte sa na všetko poriadne pripraviť, aby sa u Vás psík cítil dobre a bezpečne. Čítajte ďalej

Plemená psov

Druhý pes: Ktoré plemená psov sa k sebe hodia?

Niektorí milovníci psov by si najradšej hneď zadovážili dvoch psov. Ostatní si poriadia druhého psa až o niečo neskôr. Ktoré plemeno psa bude čo najviac vyhovovať Vášmu štvornohému spoločníkovi? Pri hľadaní druhého psa samozrejme nehrá úlohu iba plemeno, ale aj mnoho ďalších faktorov, ako sú pohlavie, vek a socializácia. Napriek tomu niektoré psy spolu vychádzajú lepšie než iné. Dáme Vám tipy na plemená psov, ktoré spolu ladia.

7 dôvodov, pre ktoré je život so psom oveľa lepší

Život bez svojho maznáčika si väčšina majiteľov psov už ani nevie predstaviť. Stojí totiž vždy po ich boku a je ich najlepším priateľom. Vlastne nám pomáha v mnohých situáciach – často bez toho, že by sme o tom vôbec vedeli. Z nasledujúcich riadkoch sa dozviete sedem dôvodov, pre ktoré je život so psom oveľa lepší.

Adopcia šteniatka z útulku

Radi by ste si zaobstarali štvornohého miláčika alebo radšej hneď dvoch či dokonca viac – a nemusia byť zrovna čistokrvní? Potom sú šteniatka z útulku ideálnym riešením.

Adopcia šteniatka zo zahraničia

Niekedy nájde zviera šťastie kilometre ďaleko: Šteniatko alebo jeho budúci majiteľ musí prekročiť hranice, aby našli spoločnú budúcnosť. Proces adopcie zo zahraničia často podstupujú milovníci psov, ktorí chcú získať šteniatko vzácneho plemena alebo šteniatko od konkrétneho chovateľa. Alebo tiež tí, ktorí chcú poskytnúť nový domov malému štvornohému maznáčikovi z útulku. Prinášame Vám niekoľko tipov, na čo si dať pozor pri adopcii šteniatka zo zahraničia.

Bezpečne šteniatkovským obdobím

Váš malý zvedavý miláčik každý deň objavuje svet. Ale zatiaľčo podniká dobrodružné výpravy na ešte vratkých labkách, číha na neho veľa nebezpečia, voči ktorým je tento malý a bezstarostný tvor bezmocný. Vďaka nasledujúcim tipom vytvoríte pre Vaše šteniatko bezpečné prostredie.

Má ma môj pes rád? 10 znamení, ktoré to dokazujú

Má ma môj pes rád? Ak máme niekoho radi, zaujíma nás, či dotyčný prechováva rovnaké city k nám, ako my k nemu. Aj pri našich malých priateľoch chceme dokázať odčítať znamenia, pomocou ktorých nám dávajú vedieť, že im ležíme na srdci rovnako ako oni nám. Psy majú ale iné uličky, ktorými preukazujú svoju lásku. „Mám ťa rád“ nevyjadria síce slovami, nachádzajú ale iné milé spôsoby, ktorými nám ukazujú, ako veľmi nás majú radi. Rozpoznať tieto znamenia je jednoduchšie, ako by sa mohlo zdať. Schopnosť pochopiť jazyk našich milovaných psov drieme v každom z nás.

Mám nechať psa spať v svojej posteli?

Rovnako ako mnoho iných tém, aj v tomto prípade sa názory rozchádzajú. Argumenty proti spaniu psa v posteli môžu prevažovať. V nasledujúcom texte Vám predstavíme niektoré výhody a nevýhody a Vy sa môžete sami rozhodnúť, či necháte psa spať v posteli alebo nie. Pes sa Vášmu rozhodnutiu prispôsobí, pretože Vy ste „vodca svorky“.

Navykanie šteňaťa na nový domov: Základné vybavenie a tipy

Rozhodli ste sa zaobstarať si štvornohého miláčika? Gratulujeme! Aby všetko prebehlo hladko, mali by ste všetko pripraviť už pred príchodom nového člena rodiny. Okrem zodpovedajúcich vedomostí o výchove psa by ste mali mať tiež povedomie o tom, čo taký psík k životu potrebuje. Najmä začiatočníci by mali čas pred príchodom nového člena domácnosti využiť na načerpanie potrebných informácií. Kúpte základné vybavenie ešte pred príchodom šteňaťa – a budete plne pripravení na nové vzrušujúce okamihy! Na nasledujúcich riadkoch sa dozviete celý rad informácií a tipov k základnému vybaveniu, ktoré šteňa potrebuje!

Nebezpečie číhajúce na Vášho psa počas vianočných sviatkov

Črepiny z rozbitej vianočnej ozdoby, horiaci adventný veniec, prevrhnutý vianočný stromček a ťažko stráviteľné slávnostné menu: Vianoce prinášajú, nielen pre nás, ale aj pre našich štvornohých miláčikov, určité riziká. Ukážeme Vám, kde všade sa môžu skrývať nebezpečia pre psa, ako im predchádzať a ako v prípade potreby, rýchlo a zodpovedne pomôcť.

Neutralizácia psieho moču a trávnika

Slniečko svieti a Váš štvornohý miláčik vyvádza na záhrade – uvoľnenú atmosféru rušia len malé škvrny na trávniku. Reč je o nevzhľadných škvrnách od psieho moču. Prinášame Vám niekoľko tipov, ako situáciu vyriešiť.

Práca z domu so psom

Svet sa digitalizuje a stále viac ľudí môže pracovať z domova. To sa týka zamestnancov, freelancerov a mnohých osôb samostatne zárobkovo činných. Vývoj ohľadne koronavírusu však donútil mnoho ľudí k práci z domova. Ak je súčasťou rodiny pes, môže sa stať práca z domova výzvou.  Avšak v prípade dobrého naplánovania a za pomoci našich nápadov sa pes stane pri práci z domova veľkým obohatením. S nasledujúcimi tipmi sa stanú pracovné dni strávené s Vašim štvornohým kamarátom prechádzkou ružovou záhradou.

Psy v kancelárii

Nevedia čítať emaily ani odpovedať na telefón. Pes v kancelárii však môže výrazne zvýšiť produktivitu a pohodu zamestnancov. V našom článku sa dozviete, ako to funguje, aké práva máte ako majiteľ psa a zamestnanec a ako presvedčiť svojho šéfa a kolegov o výhodách psa v kancelárii.

Venčenie psa v karanténe

Aktuálna pandémia koronavírusu mení každodenný život miliónom ľudí po celom svete. Majitelia psov, ktorí sú v karanténe, aby zabránili ďalšiemu šíreniu vírusu, si kladú otázku: Ako sa môžem počas karantény starať o svojho psa?

Vodítko, obojok a postroj: správna výbava na cesty

Čo môže byť lepšie, než objavovať so svojím štvornohým kamarátom okolité polia, lesy a lúky? Pred cestou do prírody je ale potrebné zvážiť vhodnú výbavu. Je postroj pre psa naozaj lepší než obojok? Aké dlhé by malo byť vodítko? Otázky, samé otázky.

Výber šteňaťa

Pri pohľade na roztomilé šteniatka sa rozbúši srdce každému milovníkovi psov a najradšej by si ich domov odniesol všetky. Väčšinou si však musí vybrať len jedno. Ale ktoré? Je nutné si z tej malej skupinky vybrať čierne, čiernobiele alebo snáď to s fľakmi na hrudi? To je dilema. Ktoré si len vybrať?

Adopcia psa z útulku
Pri adopcii psa z útulku preberáte veľkú zodpovednosť a pred jeho prijatím by ste preňho mali zaistiť vhodné podmienky. V prvom rade by mali s novým prírastkom do rodiny súhlasiť všetci členovia. Ak máte záhradu, je potrebné ju zabezpečiť tak, aby zviera nemohlo utiecť. Zviera z útulku býva zaočkované, odčervnené a vo väčšine prípadov aj vykastrované. Ak máte malé deti, vyberte si zviera s vyrovnanou povahou.

Privykanie si na nový domov
Váš domov je pre psa na začiatku cudzím prostredím a potrebuje preto dostatok času na zvyknutie si. Buďte trpezliví. Niekedy môžu nastať problémy, ak v domácnosti žije ešte ďalšie zviera. Môže sa tiež stať, že si zvieratá na seba navzájom nezvyknú. V takom prípade sa budete musieť s novým členom domácnosti rozlúčiť, čo býva pre všetkých veľmi bolestivé.

Pes je zviera časovo náročné
Ak si kúpite alebo adoptujete psa, strávite veľa času starostlivosťou oňho, spoločnými prechádzkami, hrami či výcvikom. O psa sa musíte poriadne starať a nenechávať ho dlhé hodiny osamote. Šteniatka naviac potrebujú pravidelný výcvik a čistokrvné psy by mali navštevovať psiu školu.

Pes stojí nielen čas, ale aj peniaze
Budúci majitelia by si mali uvedomiť, že pes stojí peniaze. Kŕmenie, starostlivosť a veterinárne prehliadky nie sú zadarmo. Nezabudnite ani na poplatky za psa. Pes tiež potrebuje základnú výbavu, aby sa u Vás doma cítil dobre. Určite bude potrebovať pelech, vodítko, obojok, hračky a prostriedky napr. k starostlivosti o srsť. Zíde sa Vám aj prepravka či deka do auta. Toto všetko niečo stojí. Než si zadovážite psíka, poriadne si premyslíte všetky pre a proti. Ak zistíte, že nemáte dostatok financií, radšej si kúpu alebo adopciu psa rozmyslite.