Nákupný zoznam pre malé zvieratá

Škrečok nakupy

Než sa k nám nasťahuje nový člen rodiny, je potrebné všetko pripraviť! Ak chcete svojmu novému spolubývajúcemu poskytnúť všetko, čo potrebuje pre spokojný život, mali by ste si zakúpiť pred jeho príchodom pár dôležitých vecí.

Klietka pre malé zvieratá

Každé malé zviera potrebuje klietku. Veľkosť klietky by mala odpovedať potrebám chovaného zvieraťa, napr. veveričky by mali mať voliéru s minimálnymi rozmermi jeden na dva metre. Dokonca aj činčily potrebujú veľa miesta na pohyb a vysokú klietku. Králiky, rovnako ako morské prasiatka, potrebujú pre seba aspoň 2 metre štvorcové.

Pitie pre malé zvieratá

Misky na vodu a krmivo by mali mať tieto zvieratá ideálne keramické alebo z kameňa.

Vybavenie klietky

Všetky malé zvieratá potrebujú v klietke rôzne doplnky, ktoré poskytnú zvieraťu možnosť zábavy a pohybu. Vybavenie musíme individuálne prispôsobiť jednotlivému druhu chovaného zvieraťa: činčily uprednostňujú poschodia, po ktorých môžu liezť a skákať, veveričky takisto rady skáču alebo spia. Aj morčatá, králiky a škrečky sa potešia vybaveniu klietky, ktoré im umožní sa zabaviť a prežiť dobrodružstvo.

Krmivo pre malé zvieratá

Informujte sa u chovateľa alebo u predajcu, čím bolo Vaše zvieratko krmené doposiaľ. Prípadnú zmenu krmiva si naplánujte a postupne prejdite na nové krmivo.

Prepravka

S pomocou špeciálnej prepravky pre malé zvieratá dopravíte Vášho nového zvieracieho kamaráta bezpečne domov, alebo k veterinárovi, ak to bude potrebné.

Nahliadnite do nášho eshopu zoohit a vyberte si vhodné produty pre Vaše zviera.

Naše najobľúbenejšie články
1 min

Reč škrečkov

Škrečky sú obľúbené zvieratká! Nie sú tak hlasní ako morčatá a nedúpajú ako králiky aj napriek tomu je ich „jazyk“ zložitý. Niekoľko typov, ktoré Vám pomôžu pochopiť Vášho nového spolubývajúceho!
3 min

Chcete si zadovážiť králika?

Vo veku ôsmich až desiatich týždňov sú mladí králici pripravení objavovať svet a odtrhnúť sa od matky a súrodencov. V tomto období sa králiček dostáva do novej rodiny. Aby sa do novej rodiny začlenil bez problémov, je treba dbať na niekoľko vecí!
4 min

Morčatá – chov vonku

Ak chcete chovať morčatá vonku, nejedná sa o veľkú výzvu alebo náročnú akciu. Ak si zvieratá zvykajú od skorej jari na vonkajší vzduch, môžu byť vonku chované dokonca aj cez zimu. Predpokladom pre takýto chov je samozrejme vhodný domček, v ktorom by sa mohlo morčiatko skryť.