Inteligentné hry pre vtákov

Inteligentné hry pre vtákov

Inteligentné hry pre vtákov

Kŕmenie a spánok: Tak vyzerá bežný deň väčšiny vtákov. Zatiaľčo voľne žijúci majú život veľmi rozmanitý, vtáci v klietke žijú monotónne. Pritom sú okrasní vtáci, hlavne papagáje, veľmi inteligentné stvorenia, ktoré sa radi bavia! Okrem toho by mali mať vtáci v živote dostatočné “napätie”.

Inteligentné hry pre vtákov © Jill Lang / stock.adobe.com

Okrem typických hračiek ako sú hojdačka, šplhadlo a rebríky ich poteší aj niečo nad čím budú musieť premýšľať: inteligentné hračky si obľúbia andulky aj papagáje. Je možné použiť doma vyrobené aj zakúpené hračky – napr. toaletný papier s otvormi je vhodný ako úkryt na maškrty. Radosť im spravia tiež inteligentné hračky pre psov: papagáje si radi namáhajú šedé mozgové bunky, milujú puzzle a objavovanie malých odmien vo vnútri hračiek! Vtáci ale radi do predmetu ďobú, preto by mali byť hračky vyrobené z netoxického, neošetreného dreva.

Pokiaľ budete mať chuť a čas, môžete si takéto hry zahrať spolu s Vaším operencom!

Inteligentné hry pre vtákov © bijoustarr / stock.adobe.com
Naše najobľúbenejšie články
1 min

Inteligentné hry pre vtákov

Kŕmenie a spánok: Tak vyzerá bežný deň väčšiny vtákov. Zatiaľčo voľne žijúci majú život veľmi rozmanitý, vtáci v klietke žijú monotónne. Pritom sú okrasní vtáci, hlavne papagáje, veľmi inteligentné stvorenia, ktoré sa radi bavia! Okrem toho by mali mať vtáci v živote dostatočné "napätie".