Druhy malých zvierat

Druhy malých zvierat

Škrečok zlatý

Za najznámejšieho zástupcu spomedzi druhov škrečkov sa považuje škrečok zlatý. Na základe svojej kompaktnej telesnej veľkosti má povesť domáceho zvieraťa nenáročného na starostlivosť a ideálneho pre začiatočníkov. Malé hlodavce pritom kladú na svojich majiteľov vysoké nároky. Tento článok prezradí, ktoré to sú.

4 min

Činčila

Činčily sú malí a roztomilí, juhoamerickí prisťahovalci. Vďaka hebkej srsti, dlhým ušiam a huňatému chvostu si tieto zvieratká rýchle získali ľudské srdcia. Nie je však hlodavec ako hlodavec. Hlavne pred kúpou činčily by ste sa mali dostatočne informovať o výžive, chove a zvykoch týchto zvierat, aby ste sa uistili, či zvláštne potreby a správanie činčíl zodpovedá Vašim predstavám. Preto je dôležité vedieť, odkiaľ činčila pochádza a ako žije vo voľnej prírode.
6 min

Ježko bielobruchý

Teraz to bude pichať: Ježko síce patrí medzi exotické zvieratá, ale stále viac získava na popularite. Roztomilé videá s ježkami, ktoré kolujú na video platformách, prispievajú mimo iné  k tomu, že sa v našich domácnostiach objavuje tento malý hmyzožravec stále častejšie. Chov ježka bielobruchého, ktorý je spojený s veľkým úsilím, je však v očiach ochrancov zvierat trochu kontroverzný.
8 min

Králik

Králik je najobľúbenejším domácim miláčikom na svete.  Nie je tomu divu. Vďaka dlhým ušiam, mäkkej srsti a nežným očiam vyzerá naozaj roztomilo. Je to spoločenské, nenáročné a finančne nenákladné zviera. Je však králik naozaj perfektným domácim miláčikom? Čo si pred zaobstaraním králika treba premyslieť a ako sa o neho treba správne starať, sa dozviete tu.
8 min

Morčatá

Medzi hlodavcami sú morčatá nepochybne jedným z najobľúbenejších domácich zvierat. Prečo sú však tieto plyšové vlnené stvorenia také obľúbené a aké nároky kladú na chov a kŕmenie? Anja Reutter pomáha morčatám v núdzi a odpovie na najčastejšie kladené otázky týkajúce sa morčiat.
2 min

Ryšavka žltohrdá

Niet sa čomu diviť, že myš so žltým hrdlom, ktorá je aktívna v noci a v okolí ľudských obydlí sa väčšinou nevyskytuje, nie je príliš známa. Až do tohto storočia sa tento druh hlodavcov dokonca nerozlišoval od príbuzného druhu – myši lesnej, ktorá je všeobecne známa.
8 min

Škrečok

Škrečok zlatý, škrečok angorský & škrečok trpasličí – Škrečkysú rôznych veľkostí a farieb. Vďaka svojmu roztomilému vzhľadu a praktickej veľkosti sú obľúbenými domácimi zvieratami, najmä v rodinách s deťmi. Škrečky však v žiadnom prípade nie sú také prítulné, ako vyzerajú. Malé hlodavce sú pomerne citlivé a majú náročné potreby, ktoré treba zohľadniť. 
10 min

Zakrslý králik

Vďaka jeho drobnej veľkosti, roztomilému vzhľadu, spoločenskej povahe a možnosti chovu vonku je zakrslý králik ako domáce zvieratko veľmi obľúbený. Ak však uvažujete o zaobstaraní si trpasličieho králika, mali by ste mať na pamäti, že aj malé zvieratá môžu mať veľké potreby. Nižšie sa dočítate opotrebách králikov, ako zakrslého králikadruhovo vhodným spôsobom chovať.