Druhy malých zvierat

4 min

Činčila

Činčily sú malí a roztomilí, juhoamerickí prisťahovalci. Vďaka hebkej srsti, dlhým ušiam a huňatému chvostu si tieto zvieratká rýchle získali ľudské srdcia. Nie je však hlodavec ako hlodavec. Hlavne pred kúpou činčily by ste sa mali dostatočne informovať o výžive, chove a zvykoch týchto zvierat, aby ste sa uistili, či zvláštne potreby a správanie činčíl zodpovedá Vašim predstavám. Preto je dôležité vedieť, odkiaľ činčila pochádza a ako žije vo voľnej prírode.
6 min

Ježko bielobruchý

Teraz to bude pichať: Ježko síce patrí medzi exotické zvieratá, ale stále viac získava na popularite. Roztomilé videá s ježkami, ktoré kolujú na video platformách, prispievajú mimo iné  k tomu, že sa v našich domácnostiach objavuje tento malý hmyzožravec stále častejšie. Chov ježka bielobruchého, ktorý je spojený s veľkým úsilím, je však v očiach ochrancov zvierat trochu kontroverzný.
8 min

Králik

Králik je najobľúbenejším domácim miláčikom na svete.  Nie je tomu divu. Vďaka dlhým ušiam, mäkkej srsti a nežným očiam vyzerá naozaj roztomilo. Je to spoločenské, nenáročné a finančne nenákladné zviera. Je však králik naozaj perfektným domácim miláčikom? Čo si pred zaobstaraním králika treba premyslieť a ako sa o neho treba správne starať, sa dozviete tu.
8 min

Morčatá

Medzi hlodavcami sú morčatá nepochybne jedným z najobľúbenejších domácich zvierat. Prečo sú však tieto plyšové vlnené stvorenia také obľúbené a aké nároky kladú na chov a kŕmenie? Anja Reutter pomáha morčatám v núdzi a odpovie na najčastejšie kladené otázky týkajúce sa morčiat.
2 min

Ryšavka žltohrdá

Niet sa čomu diviť, že myš so žltým hrdlom, ktorá je aktívna v noci a v okolí ľudských obydlí sa väčšinou nevyskytuje, nie je príliš známa. Až do tohto storočia sa tento druh hlodavcov dokonca nerozlišoval od príbuzného druhu – myši lesnej, ktorá je všeobecne známa.
8 min

Škrečok

Škrečok zlatý, škrečok angorský & škrečok trpasličí – Škrečkysú rôznych veľkostí a farieb. Vďaka svojmu roztomilému vzhľadu a praktickej veľkosti sú obľúbenými domácimi zvieratami, najmä v rodinách s deťmi. Škrečky však v žiadnom prípade nie sú také prítulné, ako vyzerajú. Malé hlodavce sú pomerne citlivé a majú náročné potreby, ktoré treba zohľadniť. 
10 min

Zakrslý králik

Vďaka jeho drobnej veľkosti, roztomilému vzhľadu, spoločenskej povahe a možnosti chovu vonku je zakrslý králik ako domáce zvieratko veľmi obľúbený. Ak však uvažujete o zaobstaraní si trpasličieho králika, mali by ste mať na pamäti, že aj malé zvieratá môžu mať veľké potreby. Nižšie sa dočítate opotrebách králikov, ako zakrslého králikadruhovo vhodným spôsobom chovať.