Plavba loďou s mačkou

Prepravky pre mačky

Mačka na lodi? Znie to síce bláznivo, ale vlastne prečo nie. Niekedy nemáte inú možnosť než vziať mačku na cesty so sebou. Ponúkame Vám niekoľko tipov, ktoré spríjemnia cestu Vám, Vášmu miláčikovi aj ostatným spolucestujúcim!

Plavba loďou s mačkou?

Mnoho milovníkov zvierat berie so sebou na dovolenku aj svoju mačku. Čo však mnohí nevedia: Niektorí prevádzkovatelia výletných lodí umožňujú majiteľom mačiek vziať si svojho miláčika so sebou na palubu. To, či a do akej miery je to možné, samozrejme závisí na prevádzkovateľovi. V každom prípade je nevyhnutné sa dohovoriť vopred a rezervovať si kabínu vhodnú pre zvieratá. Informujte sa u príslušnej prepravnej spoločnosti včas, aby ste sa vyhli neskorším nepríjemným prekvapeniam!

Mačka na lodi

Pri zámorskej plavbe by Vaša mačka mala mať preukaz platný pre USA. Okrem toho je potrebné rešpektovať vstupné požiadavky cieľovej krajiny. Informácie o týchto skutočnostiach nájdete na domovskej stránke príslušného veľvyslanectva. Je dobré začať s prípravou včas, pretože Vaša mačka pravdepodobne bude potrebovať pas, zdravotné osvedčenie a špecifické očkovania. Nezabudnite mať všetky potrebné dokumenty na cestách so sebou!

Či už žijete na ostrove alebo je súčasťou Vašej dovolenky plavba loďou: Niekedy je jednoducho nevyhnuteľné vziať mačku s sebou. Podľa pravidiel prepravnej spoločnosti môže mačka zostať na palube alebo musí byť v aute. Druhá možnosť nie je zrovna ideálna, najmä keď mačka zostane bez dozoru. Zvážte preto pobyt na parkovacej ploche iba ako poslednú možnosť. Je nejaká možnosť zostať s mačkou? Tak aspoň môžete kontrolovať, aby nedošlo k prehriatiu a môžete Vášho miláčika upokojovať.

Mačka na lodi

Oveľa pohodlnejšie je vziať mačku so sebou na palubu. Avšak ani pobyt na palube nie je úplne bez stresu kvôli neobvyklým zvukom a silnému vetru. Preto je lepšie mačku umiestniť do prepravného koša. Látka prehodená cez kôš ochráni mačku proti prievanu.

Aby Vám mačka počas cesty neutiekla, mala by zostať po celý čas plavby v transportnej schránke. Ak cesta trvá dlhšie, budete pravdepodobne mačke chcieť poskytnúť dúšok vody alebo ju upokojiť. Rovnako ako pri cestovaní lietadlom alebo hromadnou dopravou pootvorte ľahko zips prenosnej tašky a vsuňte ruku dovnútra. Niektoré mačky môžu byť úzkostné alebo vystresované z cesty. Nemalo by Vás preto zaskočiť, ak mačka pred Vašou rukou uhýba alebo dokonca syčí a prská!

Mačka na lodi
mačka

Ak chcete, aby prebehol výlet bez stresu, mali by ste mačku navyknúť včas na prepravný box. Umožnite jej, aby si box spojila s príjemnými zážitkami: Zapojte prepravnú tašku do bežných každodenných hier, kŕmte mačku v prepravnej taške a naučte ju v nej spať. Počas fázy navykania umožnite mačke kedykoľvek prepravnú tašku opustiť! Takáto príprava pomôže k tomu, aby sa mačka aj počas plavby cítila bezpečne.

Podmienky prepravy sa môžu líšiť podľa prepravnej spoločnosti alebo trajektu. Kto sa informuje včas, je dobre pripravený – to platí nielen pri cestách do zahraničia!

Prajeme Vám aj Vašej mačke príjemnú a bezpečnú cestu!

Naše najobľúbenejšie články
4 min

Cestovanie autom s mačkou

Mačky nerady cestujú. Každá zmena miesta je pre citlivé zvieratá veľký stres, pretože neznáme zvuky a pachy ich znervózňujú. Majitelia domácich miláčikov sú však niekedy nútení ich premiestniť - či už ide o každoročnú návštevu veterinára, sťahovanie alebo dlhšiu dovolenku. Jazda autom nemusí byť pre Vašu mačku zrovna príjemná - ale s malou prípravou môžete mačku strachu z jazdy zbaviť.
4 min

Mačky na dlhej ceste: Jazda vlakom s mačkou

Mačky väčšinou nerady opúštajú svoje obvyklé prostredie. Kvôli zmene bydliska alebo dlhšej ceste je však niekedy nevyhnutné vziať mačku na cesty so sebou... A pokiaľ pani alebo pán nemajú k dispozícii auto, je nutné ísť aj k veterinárovi hromadnou dopravou. Je to možné? Samozrejme! Vďaka našim tipom absolvujete Vy aj Vaša mačka takúto cestu úplne bez stresu.
8 min

Sťahovanie s mačkou

Či už vonkajšie, alebo bytové mačky: Zamatové labky majú rady svoj revír. V ňom sa prechádzajú, ak je to potrebné, chránia ho pred votrelcami a na svojich obľúbených miestach si robia pohodlie. Ak sa majitelia mačiek chystajú presťahovať, naskytá sa otázka: Ako sťahovanie zvládnuť bez toho, aby ním mačka trpela? Máme pre vás tipy!