Cestovanie lietadlom so psom

krmivo lietadlo

Bezpečne až do cieľa!

Možno sa sťahujete do zahraničia alebo cestujete na dovolenku do ďalekej krajiny: niekedy je nutné vziať si svojho miláčika so sebou do lietadla. Let je pre zviera vždy stresujúci, zvykanie si na nové prostredie a tiež na neznáme klíma. Toto riziko by preto nemalo byť brané na ľahkú váhu! Ale vďaka správnej príprave môžete stres znížiť na únosnú hranicu.

Užitočné informácie: Cestovať lietadlom s domácim miláčikom

  • Niektoré letecké spoločnosti umožňujú prepravovať v kabíne pre cestujúcich menšie psy a mačky do hmotnosti približne piatich až šiestich kilogramov. Informujte sa vopred, pretože letecká spoločnosť určuje aj príslušné maximálne rozmery a potrebné vlastnosti prepravky! V každom prípade musí byť prepravka vodeodolná a zaistená proti úteku zvieraťa. Prútené kukane nie sú na tento účel vhodné. Pevné plastové prepravky alebo prepravné tašky viac vyhovujú požiadavkám leteckej spoločnosti. Rozmery by však nemali prekročiť povolené rozmery pre príručnú batožinu: 56 x 45 x 25 cm.
  • Zvieratá prekračujúce povolenú hmotnosť musia cestovať v klimatizovanom nákladnom priestore. Pre leteckú prepravu sú k dispozícii špeciálne prepravné boxy. Aj keď nemáto v takom prípade svojho domáceho miláčika pod dohľadom, väčšie prepravné boxy ponúkajú väčšiu voľnosť pohybu a prípadne aj priestor na malú mačaciu toaletu.
  • Neexistujú žiadne všeobecne platné pravidlá, každá letecká spoločnosť si stanovuje svoje vlastné. Mnohé letecké spoločnosti neprepravujú zvieratá počas horúcich letných mesiacov, iné neumožňujú prepravu v kabíne alebo povoľujú len určitý maximálny počet zvierat.
  • Je tiež nutné dodržiavať predpisy cieľovej krajiny: potrebuje pes určité špeciálne očkovanie alebo mačka zdravotné osvedčenie?

Príprava na let

Ak potrebujete psa pred letom alebo počas letu ukľudniť, môžete siahnuť napríklad po kvapkách z Bachových kvetov. Pre mačky sa odporúča sprej Feliway obsahujúci feromóny a pre všetky zvieratá jednoduché pomôcky, ako je napríklad vystlanie prepravky použitým tričkom. Letecká preprava je stresujúcou záležitosťou pre každé zviera, známy predmet alebo vôňa môže pomôcť na jeho ukľudnenie.

Poznámka: Prepravky pre psov sú na predaj v online obchode zoohit!

Naše najobľúbenejšie články
4 min

Cestovanie so psom vo vlaku

Či už v každodennom živote, alebo na dovolenke. Cestovanie vlakom je pohodlný spôsob, ako sa dostať z bodu A do bodu B. Aby bolo cestovanie vlakom príjemné, je rozhodujúci odchod podľa cestovného poriadku, ako aj uvoľnený štvornohý priateľ. Tu je niekoľko tipov na pohodlné cestovanie so psom vo vlaku.
2 min

Cestovná nevoľnosť u psov

Aj v dnešnej dobe je niektorým ľuďom zle v moderných dopravných prostriedkoch, ako je auto, autobus, loď alebo lietadlo. Zdá sa, že ich telo znáša len cestovanie koňom, na bicykli alebo po vlastných. To sa týka aj našich štvornohých priateľov.
4 min

Preprava psa v aute

Preprava psa v aute? Za posledné roky sa toho urobilo veľa pre bezpečnosť cestujúcich, či už je to človek alebo domáce zviera. Medzi najznámejšie opatrenia patria predné a bočné airbagy. Na čo najväčšie zamedzenie škôd musí byť v aute pes aj človek zaistený. Nižšie sa dozviete, ako môžete psa bezpečne dopravovať v aute.