Stráženie psa: Všetko o dogsittingu

Venčenie psov

Mať psa znamená zodpovednosť. Pred samotným zadovážením si nového člena rodiny by ste si mali ujasniť, ako sa o neho budete starať. Pracujete a nemáte žiadnych rodinných príslušníkov alebo susedov, ktorí sa o psa postarajú počas pracovnej doby, takže zostáva len možnosť stráženia v psom hoteli alebo inom podobnom opatrovateľskom zariadení?

Čo je dogsitting?

Aj keď sa v prvej chvíli musíte prekonávať, aby ste svojho miláčika zverili do cudzích rúk, nakoniec služby stráženia psov využijete. Takzvaný „dogsitting“ je dnes k dispozícii už takmer v každom meste. V zásade možno porovnať dennú starostlivosť s materskou školou pre deti. Psíka ráno privediete a potom si ho vyzdvihnete v dohodnutom čase. 

Objednať si môžete tiež opatrovateľa, ktorý psa vyzdvihne a privezie. 

Hlavne v období prázdnin sú psie hotely a podobné zariadenia veľmi vyťažené. Ak hľadáte vhodné miesto pre svojho štvornohého miláčika v najväčšej sezóne, mali by ste si miesto v psom hoteli rezervovať čo najskôr! 

Bude o mojho psa v psom hoteli dobre postarané?

V hoteli býva obvykle každý deň minimálne 5 až 15 psov rôznych plemien a vekových kategórií. Psy tak trávia veľa času vo svorke a rozvíja sa u nich dobré sociálne správanie. 

Zistite si vopred, či Vašeho psa do hotela prijmú. Napríklad hárajúce sa feny bývajú väčšinou odmietnuté. Odmietnuté môžu byť aj iné psy, ktoré potrebujú špeciálnu starostlivosť. V takom prípade sa obráťte priamo na opatrovateľa, či je schopný splniť potreby Vašeho štvornohého miláčika. Tieto informácie často nájdete tiež na webových stránkach príslušného zariadenia. 

Čo je treba vziať do úvahu pri výbere vhodného psieho hotela?

  • A prvý dojem na Vás opatrovateľ (dogsitter) urobil?
  • Ako vychádza s Vaším psom?
  • Dokážete si predstaviť, že by ste mu svojho psa zverili?
  • A skúsenosti má so zvieratami?
  • Areferencie? 
  • Je k dispozícii dostatočne veľká zahrada alebo výbeh? 
Mnoho rôznych psov
Die Kosten für eine Hundebetreuung hängen von unterschiedlichen Faktoren ab.

Koľko stojí stráženie psa?

Náklady na starostlivosť o psa závisia do značnej miery na umiestnení, požadovaných službách a potrebách psa. Niektorí majitelia zveria svojho miláčika opatrovateľskému zariadeniu len príležitostne, aby obstarali nevyhnuté záležitosti, alebo len ak idú na dovolenku. Na druhú stranu je v súčasnej dobe mnoho majiteľov, kto využívajú každodennú starostlivosť o svojho štvornohého miláčika.

Približné ceny: 

  • 1 hodina starostlivosti o psa: asi 48 Eur
  • Starostlivosť o psa celý deň alebo cez noc: cca 1040 Eur
  • Nepretržitá starostlivosť/mesiac: cca 300 Eur  

Exkluzívne psie hotely môžu mať oveľa vyššie ceny. 

Existujú alternatívy ku psím hotelom?

Okrem psích hotelov môžete tiež vyhľadať vhodných opatrovateľov na internete, ktorí bývajú veľmi flexibilní a spontánni a Vašeho psíka radi vyvenčia napríklad na obed. Ušetríte tak peniaze aj cestu do zariadenia dennej starostlivosti. 

Možno aj vo svojom okolí nájdete niekoho, kto sám vlastní psa alebo má dostatok času a rád vezme Vašeho miláčika na prechádzku. Okrem malej finančnej „odmeny“ mu v prípade potreby môžete ponúknuť svoje služby. Skúste vylepiť plagáty v okolí svojho bydliska. 

Naše najobľúbenejšie články
4 min

Cestovanie so psom vo vlaku

Či už v každodennom živote, alebo na dovolenke. Cestovanie vlakom je pohodlný spôsob, ako sa dostať z bodu A do bodu B. Aby bolo cestovanie vlakom príjemné, je rozhodujúci odchod podľa cestovného poriadku, ako aj uvoľnený štvornohý priateľ. Tu je niekoľko tipov na pohodlné cestovanie so psom vo vlaku.
2 min

Cestovná nevoľnosť u psov

Aj v dnešnej dobe je niektorým ľuďom zle v moderných dopravných prostriedkoch, ako je auto, autobus, loď alebo lietadlo. Zdá sa, že ich telo znáša len cestovanie koňom, na bicykli alebo po vlastných. To sa týka aj našich štvornohých priateľov.
4 min

Preprava psa v aute

Preprava psa v aute? Za posledné roky sa toho urobilo veľa pre bezpečnosť cestujúcich, či už je to človek alebo domáce zviera. Medzi najznámejšie opatrenia patria predné a bočné airbagy. Na čo najväčšie zamedzenie škôd musí byť v aute pes aj človek zaistený. Nižšie sa dozviete, ako môžete psa bezpečne dopravovať v aute.