Kŕmenie francúzskych buldočkov

Francúzsky buldoček je krmivo

Pozrite si aj ponuku Krmív pre francúzskych buldočkov, ktorá je dostupná na našom e-shope.

Francúzsky buldoček je psie plemeno s krátkym ňufákom, ktorý potrebuje vďaka svojej anatómii a psychológii špeciálnu stravu. Kvôli krátkemu ňufáku a nozdrám sú termoregulácia aj samotný prísun vzduchu pre zviera obmedzené. Táto skutočnosť predstavuje závažný handicap predovšetkým vo vysokých teplotách, naviac je buldoček vďaka svojej telesnej konštrukcii všetko možné, len nie maratónsky bežec. Aby sme jeho genetickej ťažkosti nezhoršovali, je potrebné udržovať jeho hmotnosť v primeraných hodnotách, pretože len tak sa zviera môže cítiť dobre. Dôležité informácie o krmení francúzskych buldočkov sa dozviete nižšie.

Toto plemeno má svoj pôvod v anglickom buldogovi a bolo mimo iné využívané na psích zápasoch. V 19. storočí emigrovali anglickí remeselníci do Francúzska, vyhnaní zo svojej krajiny priemyselnou revolúciou. Títo ľudia si so sebou však nepriniesli len znalosti o remeslách, ale aj svojich buldogov. Vo Francúzsku potom údajne došlo ku kríženiu s inými plemenami, čím vznikla nová rasa – francúzsky buldoček. V Nemecku je tento veselý, priateľský, živý spoločník módnym plemenom už niekoľko rokov.

Zdravá strava je dôležitá

Francúzskeho buldočka radíme k menším plemenám a podľa veľkosti dosahuje hmotnosť 8 -14kg. U šteniatok je treba dbať na množstvo energie v podávanej strave, pretože inak dosiahnu vyššiu hmotnosť, než je nutné, čo vedie k nestabilite kostí, a potom môže buldoček trpieť zlým postavením končatín.

Aby ste psíkovi zaistili čo možno najlepší štart do života, musí jeho krmivo obsahovať primerané množstvo energie, minerálnych látok, stopových prvkov a vitamínov.

Odporúčané dávkovanie krmiva pre šteniatká sa odvíja podľa momentálnej hmotnosti jedinca a podľa hmotnosti, ktorú by mal ako dospelý jedinec dosiahnúť. Pre porovnanie môžete vziať hmotnosť rodičov Vašeho šteniatka. Množstvo krmiva je tiež treba upravovať podľa miery aktivity, ktorú pes vykonáva.

Aké krmivo je pre moje šteniatko najlepšie?

Pre šteniatká plemena francúzskeho buldočka Vám môžeme odporučiť krmivo Lukullus Junior.

Prednosti krmiva Lukullus Junior :

  • Vyvážený podiel dôležitých živín
  • Bez chemických aromat, farbív a konzervantov
  • Optimálny pomer vápnika a fosforu
  • Nízky podiel uhľohydrátov
  • Zjemnené ľanovým olejom, ktorý je bohatý na omega 3 a 6 mastné kyseliny
Lukullus kura & severomorský losos

Lukullus Junior kuracie & nórsky losos

Mimo iné je Lukullus Junior dostupné aj ako za studena lisované suché krmivo pre šteniatká:

Prednosti krmiva Lukullus Junior kura & severonórsky losos:

  • Obsahuje kvalitný, ľahko stráviteľný zdroj proteínov v podobe kuracieho mäsa a nórskeho lososa
  • Vplyvom lisovania za studena krmivo nestráca živiny
  • Vyvážený pomer fosforu a vápnika
  • Cenné zdroje uhľohydrátov ako je celozrnná ryža

Množstvo krmiva pre šteniatko francúzskeho buldočka s normálnou aktivitou

Aktuálna hmotnosť Konečná hmotnosť dospelého jedinca Krmivo Približné množstvo v  g/deň
4kg 10kg Lukullus Junior mokré krmivo 540g
4kg 10kg Lukullus Junior kura & nórsky losos 180g
7kg 10kg Lukullus Junior mokré krmivo 600g
7kg 10kg Lukullus Junior kura & nórsky losos 200g

Krmivo rozdeľte zvieraťu vždy do viacerých porcií, ktoré podávajte v priebehu dňa. Čerstvá voda musí byť psovi neustále k dispozícii.

V rozpuku života – kŕmenie dospelých francúzskych buldogov

Ak je Váš francúzsky buldoček dospelý, mali by ste mu podávať krmivo určené pre dospelých jedincov. Buldočkovia majú sklon k nadváhe, milujú prechádzky, ale nie sú schopní zvládnuť dlhé túry. Je rozumnejšie nechať ich vyblázniť sa na lúke než s ním podnikať vydatné, dlhé výlety. Táto skutočnosť je spôsobená anatómiou, oblou telesnou konštrukciou aj krátkym nosom, ktorý spôsobuje ťažkosti pri termoregulácii. Napriek tomu je pre zviera pravidelný pohyb dôležitý, aby zostalo fit, a Vy ste u svojho psíka predišli vzniku nadváhy. Ako maškrtu je vhodné podávať jednotlivé granulky suchého krmiva alebo nízkokalorické snacky, pretože odmena je vždy potrebná. Podané množstvo potom najlepšie odčítajte od bežného denného množstva krmiva. Podiel tukov a uhľohydrátov v krmive by mal byť čo najnižší, aby ste udržali hmotnosť psa v správnych medziach. Veľmi vhodné je aj mokré krmivo, pretože je ho viac než krmiva suchého a hladného psa ľahko nasýti. Okrem toho je u mokrého krmiva obsah energie nižší, než u krmiva suchého, čo je výhodou hlavne pro psov, ktorí majú k nadváhe sklony. Vďaka mokrému krmivu pes zároveň prijíma aj väčšie množstvo tekutín, pretože podiel tekutiny v krmive sa pohybuje okolo 70%.

Naše najobľúbenejšie články
7 min

Domáce pamlsky pre psov: Recepty

Je pravda, že kúpiť hotové maškrty v online obchode zoohit je rýchlejšie. Ale nie je to tak zábavné. A existujú aj iné dobré dôvody, prečo upiecť domáce pamlsky pre psov. V tomto článku sa dozviete, aké domáce pamlsky pre psov môžete upiecť, ako ich skladovať a tiež Vám prinášame recepty na dobrôtky, ktoré si Váš pes zamiluje.

4 min

Aká strava bežná pre ľudí škodí psom?

Hoci sa psi v minulosti a čiastočne ešte aj teraz považujú za „živé kontajnery“, ktorým môžeme sypať zvyšky od obeda, mali by do misky samozrejme dostávať len také jedlo, ktoré je určené priamo pre nich. Maškrty sú samozrejme čas od času dovolené, hlavne keď prispievajú ku zdraviu Vašeho miláčika.

3 min

Kŕmenie šteniatok

Kŕmenie šteniatok zohráva v ich živote kľúčovú úlohu. Nájsť optimálne krmivo pre šteniatka je výzva sama o sebe. Ale nájsť zároveň také krmivo, ktoré pomôže psíkovi vo fáze rastu a dodá mu všetko potrebné, to je úloha ešte ťažšia.