Krmivo pre psov s vysokým obsahom mäsa

pes a suché krmivo

Predkovia našich domácich psov sú vlci, čo je badateľné aj vo výžive psov. Hlavnú potravu vlkov tvorí najmä svalovina, ale konzumujú aj kosti, vnútornosti a rastlinnú potravu z obsahu žalúdka koristi. Podobne to je aj u našich domácich psov. 

Aké je zloženie krmiva pre psov? 

Krmivo pre psov je v podstate založené na strave vlka. Roky domestifikácie však zvyky a potreby psa trochu zmenili. Strava vlka a psa sa teda nezhoduje na 100%. Okrem toho existujú aj ďalšie faktory, ktoré ovplyvňujú stravu psa, ako napríklad zdravotný stav, vek, aktivita, hmotnosť alebo plemeno. Napríklad psí seniori potrebujú menej mäsa, pretože sú menej aktívni. Porozprávajte sa so svojím veterinárom, aby ste získali presné informácie o potrebách Vášho psa. 

Psy potrebujú vyváženú stravu, ktorá nespočíva len v kŕmení mäsom. Mäso je pre psy určite dôležitým zdrojom bielkovín, ale potrebujú aj iné živiny, ktoré im samotné mäso poskytnúť nemôže. Ak sa psom podáva len mäso, môže dôjsť k nedostatku, nadbytku alebo tráviacim ťažkostiam. Vo všeobecnosti by strava psa mala obsahovať 50 až 70 % kvalitného mäsa. To zabezpečuje stavbu všetkých tkanivových štruktúr a poskytuje bielkoviny, ktoré sa premieňajú na energiu. Je dôležité, aby bolo mäso kvalitné a tvorilo hlavnú časť stravy, ale aby nebolo jedinou zložkou potravy. 

Okrem toho ovocie a zelenina, ktorá psa zásobuje vitamínmi a minerálnymi látkami, patrí tiež k vyváženej strave pre psov. Podiel ovocia a zeleniny by mal byť približne 20%. Zdravé oleje a tuky, ako aj ľahko stráviteľné sacharidy a stopové prvky, by tiež mali byť súčasťou stravy Vášho psa. Suché krmivo Purizon Adult Black Angus hovädzie & morka ponúka Vášmu štvornohému priateľovi optimálny pomer mäsa a ovocia, zeleniny a byliniek. Krmivo je dostupné vo variáciách Purizon Adult divina a králik.

Priemyselne vyrobené krmivá zvyčajne obsahujú všetky dôležité živiny. V rôznych krmivách pre psov však existujú rozdiely v kvalite, ktoré nie sú vždy zrejmé. Tu je užitočné pozrieť sa na etiketu krmiva. 

Ako rozpoznať kvalitné krmivo pre psov? 

Na rozpoznanie kvalitného krmiva pre psov zvyčajne stačí pozrieť sa na etiketu krmiva. V prvom rade by malo byť jasné, že zložky s najväčším podielom sú na vrchole zoznamu. Ako už bolo spomenuté, mäso by malo tvoriť hlavnú časť krmiva, preto by malo byť v zozname uvedené na prvom mieste. Obilniny by sa v krmive pre psov nemali vyskytovať vôbec alebo len v malom množstve, pretože sú pre psy ťažko stráviteľné. Takzvané “vedľajšie živočíšne produkty” by mali byť na obale presne uvedené. Keďže psy žerú aj vnútornosti, nie je problémom, ak sa v krmive nachádzajú. Tento pojem však môže znamenať aj odpad z bitúnku alebo kopytá, ktoré nemajú v krmive čo hľadať. Rovnako by sa v krmive nemali vyskytovať umelé arómy, zvýrazňovače chuti a cukor, ktoré sa často nachádzajú v lacných krmivách. U mokrého krmiva Rocco Real Hearts je presne popísané, ktoré vnútornosti krmivo obsahuje. Obsahuje celé hovädzie alebo kuracie srdcia, a preto je pochúťkou pre každého štvornohého priateľa. Tiež mokré krmivo Rocco Classic presvedčí prehľadným uvedením zložiek: Obsahuje vysoký podiel 100 % čerstvého a kvalitného mäsa. 

Objavte náš výber bezobilných krmív pre psov! 

Ktoré krmivo pre psov s vysokým obsahom mäsa sa odporúča? 

Vo veľkej džungli krmív pre psov je ľahké sa stratiť. Značka Wolf of Wilderness ponúka krmivo pre psov, ktoré je založené na strave vlka. Okrem vysokého podielu mäsa a vnútorností toto krmivo pre psov obsahuje aj lesné plody, korene a byliny, ktoré zabezpečujú vyváženú stravu. Môžete si vybrať z viacerých variácií, napríklad s hovädzím a kuracím mäsom. Odporúčame suché krmivo od spoločnosti GranataPet, ktoré si zakladá na regionálnom pôvode surovín a poskytuje Vášmu psovi všetky dôležité živiny. Šetrne pripravené krmivo od Rinti, ktoré sa skladá zo skutočných kúskov mäsa, zabezpečuje prirodzenú a druhovo vhodnú výživu psov. Pozornosť by ste mali venovať aj zloženiu snackov pre psov.

V online obchode zoohit nájdete vysokokvalitné krmivo pre psov pre Vášho štvornohého priateľa! 

Naše najobľúbenejšie články
7 min

Domáce pamlsky pre psov: Recepty

Je pravda, že kúpiť hotové maškrty v online obchode zoohit je rýchlejšie. Ale nie je to tak zábavné. A existujú aj iné dobré dôvody, prečo upiecť domáce pamlsky pre psov. V tomto článku sa dozviete, aké domáce pamlsky pre psov môžete upiecť, ako ich skladovať a tiež Vám prinášame recepty na dobrôtky, ktoré si Váš pes zamiluje.

4 min

Aká strava bežná pre ľudí škodí psom?

Hoci sa psi v minulosti a čiastočne ešte aj teraz považujú za „živé kontajnery“, ktorým môžeme sypať zvyšky od obeda, mali by do misky samozrejme dostávať len také jedlo, ktoré je určené priamo pre nich. Maškrty sú samozrejme čas od času dovolené, hlavne keď prispievajú ku zdraviu Vašeho miláčika.

3 min

Kŕmenie šteniatok

Kŕmenie šteniatok zohráva v ich živote kľúčovú úlohu. Nájsť optimálne krmivo pre šteniatka je výzva sama o sebe. Ale nájsť zároveň také krmivo, ktoré pomôže psíkovi vo fáze rastu a dodá mu všetko potrebné, to je úloha ešte ťažšia.