Vyrobte si svoj vlastný adventný kalendár pre psov

Pes a vianočný stromček

Adventné kalendáre sú jednou z najkrajších vecí, ktoré predvianočný čas prináša: Každý deň otvoríte jedno okienko a tešíte sa na nové prekvapenie. Vyrobiť si vlastný adventný kalendár pre psov nie je vôbec ťažké. Tak osladíte čakanie na slávnostný večer aj svojmu štvornohému priateľovi.

Advent znamená radostné očakávanie Vianoc, svetlo sviečok, perníky a varené víno. Samozrejme by nemal chýbať adventný kalendár, najlepšie vlastnoručne vyrobený.

Prečo si nevyrobiť adventný kalendár pre psov? Namiesto čokolády obsahuje kalendár pre Vášho miláčika chutné snacky alebo vzrušujúce hračky pre psov. Z adventného kalendára pre psov sa bude tešiť nielen Váš pes. Vlastnoručne vyrobený adventný kalendár je tiež krásnou pozornosťou pre našich priateľov, ktorí sú tiež majiteľmi psov.

Materiál potrebný na výrobu adventného kalendára pre psov

Adventný kalendár pre psov pozostáva z 24 vianočných papierových vrecúšok, ktoré sú naplnené rôznymi malými darčekmi pre Vášho psa. Ako obsah sú vhodné domáce sušienky pre psov alebo iné snacky pre psov. Váš miláčik sa určite poteší aj hračkám pre psov.

Na výrobu adventného kalendára pre psov potrebujete:

  • Špagát alebo šnúra (dĺžka asi 1,50 m)
  • 24 papierových vrecúšok
  • Tenká darčeková stuha
  • Nálepky na nápisy
  • 24 prekvapení (snacky alebo hračky pre psov)
  • Dierkovač
  • Nožnice
  • Pero
adventný kalendár © shaiith / stock.adobe.com

Tip: Najprv kúpte darčeky na adventný kalendár

Pri kúpe papierových vrecúšok na adventný kalendár sa uistite, že sú dostatočne veľké, aby sa do nich vošla napríklad žuvacia kosť alebo väčšia hračka. Najlepšie urobíte, ak si najskôr zaobstaráte obsah adventného kalendára a až potom vrecúška.

Papierové vrecúška v rôznych veľkostiach a prevedeniach dostanete v papiernictvách, drogériách alebo online obchodoch.

Alternatívny materiál na výrobu adventného kalendára pre psov

Malé vrecká z látky sú dobrou alternatívou k papierovým vrecúškam. Namiesto darčekových stúh môžete na pripevnenie darčekov k šnúre použiť aj malé štipce na bielizeň. Adventný kalendár môžete samozrejme zavesiť aj na peknú vetvu.

Návod na výrobu adventného kalendára

Ak adventný kalendár pre psov vyrábate sami, najskôr očíslujte nálepky od 1 do 24. Ak na to použijete zlatú fixku, budú vrecúška pôsobiť obzvlášť slávnostne. Prípadne si môžete v obchodoch kúpiť nálepky už s číslami na adventný kalendár.

Na každé papierové vrecúško nalepte nálepku – ideálne do stredu. Potom pomocou dierkovača urobte dieru v hornej časti papierového vrecúška. Cez tento otvor potom prevlečiete stužku na zavesenie.

Ďalej prichádza pravdepodobne najkrajšia časť výroby kalendára: naplňte každé z 24 papierových vrecúšok prekvapením pre Vášho psa. V prípade ťažších vecí použite dve vrecká na seba, aby sa papier neroztrhol.

Potom darčekovú stuhu nastrihajte na 24 kusov po asi 20 centimetrov. Teraz môžete stužky prevliecť cez otvory na vrecúškach.

Nakoniec musíte len nájsť vhodné miesto na zavesenie šnúry a priviazať k nej 24 vrecúšok. Nepripájajte vrecká podľa poradia, ale premiešajte ich. Takto vyzerá adventný kalendár pre psov dobre aj tesne pred Vianocami, keď už veľa vrecúšok chýba.

Vianočné keksy pre psov © RoJo Images / stock.adobe.com

Zábava s adventným kalendárom

Po dokončení výroby adventného kalendára môžete pre Vášho psa každý deň otvoriť jedno „okienko“ tak, že mu podáte vrecúško. Oveľa zábavnejšia je však kombinácia darčekov s hrou. Môžete napríklad skryť tašku a nechať psa, aby ju hľadal.

Váš štvornohý miláčik bude mať určite radosť z toho, keď si bude môcť sám vybaliť darček.

Nápady na 24 prekvapení

Existuje nespočetné množstvo spôsobov, ako naplniť 24 papierových vrecúšok adventného kalendára: Ako snacky môžete použiť napríklad žuvacie kosti, prúžky sušeného mäsa alebo sušené klobásy. Z hračiek sú vhodné loptičky alebo plyšové zvieratká. Najlepšie je striedať krmivo a hračky. Pri pamlskoch dbajte na to, aby mali dlhšiu dobu trvanlivosti.

Tu je zopár návrhov:

Na Mikuláša alebo na 24. decembra môžete do príslušného vrecúška pribaliť aj niečo veľmi špeciálne. Čo tak napríklad svojmu miláčikovi dopriať elegantný nový obojok?

Snacky odpočítajte od dennej dávky krmiva

Poznámka: Ak má Váš pes tendenciu k nadváhe, mali by ste od dennej dávky krmiva odpočítať pamlsky Vami vyrobeného adventného kalendára. Pokyny na výpočet množstva krmiva nájdete tu v Magazíne zoohit.

Nemáte čas na vytvorenie kalendára? Adventný kalendár pre psov si môžete tiež objednať v obchode zoohit.

Naše najobľúbenejšie články
7 min

Domáce pamlsky pre psov: Recepty

Je pravda, že kúpiť hotové maškrty v online obchode zoohit je rýchlejšie. Ale nie je to tak zábavné. A existujú aj iné dobré dôvody, prečo upiecť domáce pamlsky pre psov. V tomto článku sa dozviete, aké domáce pamlsky pre psov môžete upiecť, ako ich skladovať a tiež Vám prinášame recepty na dobrôtky, ktoré si Váš pes zamiluje.

4 min

Aká strava bežná pre ľudí škodí psom?

Hoci sa psi v minulosti a čiastočne ešte aj teraz považujú za „živé kontajnery“, ktorým môžeme sypať zvyšky od obeda, mali by do misky samozrejme dostávať len také jedlo, ktoré je určené priamo pre nich. Maškrty sú samozrejme čas od času dovolené, hlavne keď prispievajú ku zdraviu Vašeho miláčika.

3 min

Kŕmenie šteniatok

Kŕmenie šteniatok zohráva v ich živote kľúčovú úlohu. Nájsť optimálne krmivo pre šteniatka je výzva sama o sebe. Ale nájsť zároveň také krmivo, ktoré pomôže psíkovi vo fáze rastu a dodá mu všetko potrebné, to je úloha ešte ťažšia.