Koláčiky pre mačky: Dva chutné recepty

mačka je koláčik

Na pečenie malých koláčikov z rýb alebo mäsa sa obzvlášť dobre hodí forma na muffiny.

Váš štvornohý miláčik narodeniny a chceli by ste mu pripraviť špeciálnu pochúťku? V takom prípadekoláčiky pre mačky vždy dobrým nápadom. Príprava takýchto koláčikov vôbec nie je náročná. S našimi dvoma nápadmi na recepty sa môžete hneď pustiť do pečenia. 

V tomto článku nájdete dva recepty na jednoduché pečenie koláčikov pre mačky. Prvý recept je vhodný pre mačky, ktoré uprednostňujú ryby. Druhý je ideálny pre milovníkov mäsa. 

Na prípravu chutných koláčikov pre mačky potrebujete len rúru a plech na pečenie muffinov. Prísady na chutné mačacie koláčiky dostanete v každom supermarkete. 

Mimoriadne ľahké: Pečenie koláčikov pre mačky 

Koláčiky pre mačky, ktoré si sami upečiete, majú mnoho výhod: Výroba mačacích koláčikov je našťastie taká jednoduchá, že ju zvládnu aj úplní začiatočníci. Navyše presne viete, čo upečený koláčik obsahuje. Takto môžete zohľadniť možné alergie Vašej mačky. 

Tip:
Pokiaľ ide o recepty s mliečnymi výrobkami, ako sú maslo alebo syr, je lepšie použiť výrobky bez laktózy. Mnohé mačky majú intoleranciu na mliečny cukor (laktózu). 

Ďalší plusový bod, keď si koláčiky pre mačky pečiete sami: takéto koláčiky obsahujú len zdravé suroviny, nakoľko farbivá a konzervačné látky neobsahujú. 

Recept. č. 1: Koláčik pre mačky s tuniakom 

Začneme receptom pre mačacích gurmánov, ktorí milujú ryby. 

Prísady 

  • 100 g tuniaka v konzerve bez oleja 
  • 3 polievkové lyžice krémového syra (najlepšie bez laktózy) 
  • 1 surové vajce 
  • Papierové košíčky na muffiny 

Príprava 

Predtým, než začnete, predhrejte sporák na 180 stupňov. 

Vložte tuniaka do misky a vidličkou ho jemne roztlačte. Potom primiešajte syr a vajce. 

Teraz môžete vložiť košíčky na muffiny do formy na muffiny, naliať do nich zmes cesta a vložiť formu do rúry. Čas pečenia je približne 15 minút. 

Predtým, než mačke koláčik naservírujete, nezabudnite odstrániť papierový košíček. Uistite sa tiež, že koláčik pre mačky úplne vychladol. 

Tip:
Ako náhradu za sviečku môžete do vrchnej časti koláčika zapichnúť snack pre mačky vo forme tyčinky. 

Recept. č. 2: Koláčik pre mačky s hovädzím 

Ak Váš štvornohý mačací oslávenec obľubuje skôr mäso, poteší sa koláčiku z pečene a mletého mäsa. 

Prísady 

  • 100 gramov hovädzej pečene 
  • 100 gramov mletého hovädzieho mäsa 
  • 3 polievkové lyžice vody 
  • 1 vaječný žĺtok 
  • 2 – 3 stonky čerstvej bazalky 
  • Papierové košíčky na muffiny 

Príprava 

Najprv si predhrejte rúru na 160 stupňov. 

Hovädziu pečeň umyte, osušte a nakrájajte na veľmi malé kúsky. 

Potom zmiešajte nakrájanú hovädziu pečeň s mletým hovädzím mäsom, žĺtkom a vodou. Nakoniec veľmi jemne nakrájajte stonky bazalky a primiešajte ich do zmesi. 

Cesto nalejte do košíčkov na muffiny, prípadne do plechovej formy na muffiny a vložte do rúry (do strednej časti). Čas pečenia je asi 35 až 40 minút.  

Aj tu platí: Koláč pre mačku nechajte úplne vychladnúť, aby ste neriskovali spálenie papuľky Vášho maznáčika. 

Koláčiky pre mačky: Aké sú alternatívy? 

Ak nechcete piecť práve koláčiky alebo chcete vyskúšať niečo iné, určite si pozrite aj naše recepty na domáce sušienky pre mačky. 

V internetovom obchode zoohit nájdete aj množstvo pochúťok a snackov pre mačky na špeciálne príležitosti. 

Naše najobľúbenejšie články
4 min

Výživa mačiatok

Mačiatka aj šteňatá potrebujú pre zdravý rast dostatok živín. Potreba živín závisí na plemeni, veku a temperamentu zvieraťa. Štvornohí uličníci potrebujú viac energie ako malí leňoši. Aj keď to vyzerá roztomilo, mačiatko by nemalo byť príliš bacuľaté, rebierka by mali byť vždy dobre hmatateľné a kontúry tela viditeľné. Pre zásobenie organizmu dostatkom živín a energie v období rastu potrebujú mačiatka optimálnu výživu.
9 min

Správne krmivo pre dospelé mačky

„Si to, čo ješ“ – táto hláška platí aj pre domácich miláčikov. Ale podľa čoho sa pozná, či je zvolené krmivo pre Vašu mačku dobré? Aké živiny Váš mačací tigrík potrebuje? A existuje vôbec ideálne krmivo pre mačky? Hľadanie vhodného krmiva pre mačky sa zdá byť veľmi komplikovanou úlohou. Prinajmenšom to tak vyzerá, ak prechádzate viaceré internetové fóra o mačkách alebo si čítate odbornú literatúru o tejto problematike. Surová strava, doma pripravované krmivo, mokré krmivo, suché krmivo - čo poskytne Vašej mačke správne vitamíny a minerálne látky, aby bola zdravá? Ktoré krmivo je pre zviera najviac prírodné? Tieto otázky pre Vás určite nie sú žiadnou novinkou - nezáleží na tom, či s chovateľstvom práve začínate alebo už roky mačku vlastníte. Žiadny strach! Kŕmiť mačku správne vlastne nemusí byť veľká veda.