Ochranná sieť pre mačky

Ochranné siete pre mačky

Bezpečný balkón vďaka ochrannej sieti

Nie vždy poskytuje Váš domov ideálne podmienky pre bezpečný výbeh Vašej mačky. Dá sa to urobiť takto: bezpečný výbeh na vlastnom balkóne môžete mačke zaistiť pomocou ochrannej siete.

Prečo má sieť na balkóne zmysel?

Mačky nie sú komplikované zvieratá a nepotrebujú nijako zabávať! Je to ale naozaj tak? Medzi ľuďmi panuje predstava, že sa mačka zabaví sama a nepotrebuje k tomu pomoc človeka. Nie všetky mačky sa ale dokážu zabaviť samé. Je tomu väčšinou naopak: Ako šelmy sú mačky zvyklé každý deň hájiť svoje územie, loviť a vyhľadávať potravu. V byte sa veľmi rýchlo začnú nudiť. Nové vnemy udržia kočku fit, zabavia ju a uspokoja.

K čomu slúži sieť pre mačky?

Ochranná sieť slúži k zabezpečeniu balkóna, okien a ostatných nebezpečných miest. Pomocou kovového rámu a vhodnej siete môžete premeniť dokonca aj terasu na perfektný výbeh pre Vašeho tygríka. Sieť ľahko pripevníte pomocou hmoždiniek, háčikov a povrazov a s trochou fantázie vytvoríte miesto, kde si môže mačka užívať čerstvý vzduch a slniečko.

sieť pre mačky

Na čo si dať pri používaní siete pozor?

Ochranné siete sú k dostaniu v rôznych farbách a hrubkách. Dôležité je, aby bol materiál, z ktorého je sieť vyrobená, odolný proti rozkusaniu a aby ste sieť pripevnili podľa inštrukcií výrobcu. Z bezpečnostných dôvodov neponechávajte mačku na balkóne bez dozoru – hlavne pre odvážne mačky predstavuje sieť výzvu ku šplhaniu: Pokiaľ ale mačka skĺzne, nemusí to skončiť dobre. Pokiaľ bude ale mačka pod dohľadom, predstavuje pre ňu balkón vítanú zmenu.

Tipy na montáž

  • Dbajte na to, aby bol balkón úplne zakrytý sieťou, bez akýchkoľvek otvorov. Mačka sa dokáže pretiahnuť aj veľmi malým otvorom.
  • Sieť by mala siahať dostatočne vysoko, pretože mačky sa rady šplhajú.
  • Oká siete by mali byť veľké tak, aby nimi mačka nemohla prekĺznuť.
  • V prípade, že bývate v podnájme, je vhodné sa predtým spýtať prenajímateľa, či s inštaláciou siete súhlasí.

Poznámka: Ochranné siete pre mačky a všetko, čo budete potrebovať k zabezpečeniu balkóna, nájdete na zoohit.

Naše najobľúbenejšie články
7 min

Ako porozumieť reči mačiek

Ten, kto trávi veľa času so svojim milovaným mačacím kamarátom, postupne chce vedieť interpretovať reč mačiek. Predovšetkým je treba rozlišovať medzi verbálnym a neverbálnym vyjadrovaním našeho tigríka. Pri tom poslednom spomenutom sa vlastne jedná o reč tela, ktorá prebieha hlavne prostredníctvom rôznych pohybov chvostom. Občas nie je ďaleko od pravdy ani domnienka, že mačka takmer každou takou komunikáciu poukazuje na skutočnosť, že by rada dostala niečo na zjedenie. Ale žarty stranou. V následujúcich bodoch Vám priblížime niekoľko typických znakov mačacej komunikácie.
5 min

Má ma moja mačka rada? 10 signálov, ktoré to dokazujú

Mačka je stvorenie s tajomnou a premenlivou povahou a lásku svojmu majiteľovi prejavuje niekedy viac, niekedy menej. Obvykle vysiela jemnejšie signály ako pes. Znalci mačiek sú však schopní jasne rozpoznať dôkazy mačacej lásky. Čím viac budete dôverovať svojim inštinktom – rovnako tak ako to robí mačka – tým viac uvidíte a pocítite, ako veľmi Vás Vaša mačka miluje.
5 min

30 mien pre mačky

Rozhodli ste sa, že si domov zadovážite mačičku? Potom Vám môžeme len zablahoželať, pretože mačky sú nádherné bytosti a spolužitie s nimi je veľmi príjemné. Pokiaľ budete potrebovať inšpiráciu pri hľadaní mena pre Vašu mačku, tu je niekoľko nápadov a tipov.