Top 10 príslušenstiev pre mačky vhodných na leto

Doplnky pre mačky na leto

To, čo mačky potrebujú v lete, je presne tým, čo potrebujú neustále: veľa času na spánok, vyvádzanie a jedenie. A samozrejme veľa nežností! Pretože najväčšiu pridanú hodnotu majú veci, ktoré fyzicky žiadnymi vecami nie sú a ktoré nič nestoja. Príslušenstvo pre mačky na leto, ktoré dokážeme Vašej mačke ponúknuť, aby si leto mohla ešte viac už, našťastie tiež nestoja veľa, ale učiní zchvíľ prežiarených slnkom nezabudnuteľný zážitok.

Aké príslušenstvo musí mať moja mačka toto leto?  

Ruksaková taška Sightseeing

Od doby, keď sa na sociálnych sieťach objavil príbeh mačiek, ktoré so svojim majiteľom v ruksaku precestovali Áziu, je podobný zážitok snom mnohých chovateľov: možnosť vziať svoju milovanú mačku so sebou na výlet alebo na dovolenku – podobne ako keď so sebou berieme dieťa zavinuté v šatke

Prepravný ruksak/taška “Sightseeing” prevedie tento sen do skutočnosti. V komfotnom prepravnom ruksaku s Vami Vaša micka môže prežívať aj pešie túry. A nemusí sa nutne jednať o expedície do divočiny! Nakoniec mačky viazané na miesto, v ktorom žijú

Ak však svojej mačke chcete dopriať výlet, bude isto mať z tohto produktu radosť: ruksak má veľkú, sieťkovú striešku, mačka si teda môže užívať úžasnýhľad. Ruksak môžete využiť aj pri menej poetických návštevách veterinára, keďže aj na takéto cesty je produkt vhodný.

Mačacie fontánky

Príjem tekutín je pre mačky veľmi dôležitý, keďže len tak môžete predchádzať vážnym ochoreniam obličiek. V súvislosti s touto skutočnosťou je nutné zmieniť, že by ste mačke mali vždy podávať mokré krmivo, pretože obsahuje vysoké percento tekutín.

Suchým krmivom by ste ju mali kŕmiť príležitostne, pretože množstvo tekutín v ňom obsiahnutých je mnohonásobne menšie, čo môže viesť ku vzniku rôznych chorôb.

Ak krmíte mačku do vysokej miery suchým krmivom, je ešte dôležiteie, aby pila. Voda by sa nemala nachádzať bezpodmienečne vedľa misky s krmivom, ale mala by byť umiestnená v rôznych častiach domácnosti.

Vaša mačka bude potešená hlavne v horúcich letných mesiacoch, keď bude môcť využ osviežujúcu vodnú fontánu. Zároveň odporúčame mať v dome kombináciu fontány a rozmiestnených misiek s vodou. Fontánky aj misky dostupné v rôznych prevedeniach, veľkostiach aj z rôznych materiálov, takže pre mačku iste nájdete tú správnu. 

Automatické kŕmidlá

Automatické podávače suchého krmiva použite, ak pracujete cez deň alebo ak plánujete výlet cez víkend. Automatický dávkovač krmiva Cat Mate C500 poháňaný batériami zaručuje, že Váš verný štvornohý priateľ dostane správne množstvo krmiva v správnom čase.

Tento prístroj je ideálny na teplejšie mesiace a udržiava suché alebo mokré potraviny čerstvé v 5 ľahko čistiteľných priehradkách, ktoré sú chladené chladiacou jednotkou.

Chladiace podložky pre mačky

Ak je Váš mačací miláčik unavený z cestovania alebo ak si chcete jednoducho užívať sladké ničnerobenie, poteší ho miestečko, na ktorom by si mohol dať šlofíka.

Rovnako ako je dôležité, aby mačka v chladnom období bola v teple, teda mala svoj peleštek, do ktorého sa môže zababušiť, tak je podstatné, aby si v lete mohla odpočinúť na chladnom mieste, kde by načerpala novú energiu.

Práve pre túto príležitosť je vhodná chladiaca podložka Keep Cool. Nakoniec naši miláčikovia majú veľa aktivít, po ktorých si potrebujú odpočinúť. Keď sú vonku tropické teploty, je dobré, keď si mačka môže vďaka chladivej podložke osviežiť telo aj hlavičku. Podložka je chladivá sama od seba. Uchovávanie v chlade alebo dokonca namrazovanie nie je nutné. Umiestnite podložku na miesto, kde je chladno a položte na ňu opatrne mačku.

Podložka sa začne pomaly ochladzovať a pomôže zvieraťu vyrovnávať sa s vysokými teplotami aj naštartovať termoreguláciu. Podložku možno použ aj pre malých psov. Môžete ju tiež umiestniť do mačacieho alebo psieho pelešteku. Dávajte však pozor, aby sa zviera nepodchladilo, majte ho teda pod dohľadom. 

Ochranná sieť pre mačky

Ak žije Vaša mačka v byte, ale občas pozoruje poletujúcich vtáčikov na balkóne alebo si užíva slniečka, odporúčame Vám túto ochrannú sieť pre mačky s drôtovým zosilnením. Aj keby sa do siete mačka silno zakusla, materiál vydrží, zvládne tiež poveternostné vplyvy a UV žiarenie.

Napriek tomu by ste prirodzene nemali zviera nechávať bez dozoru. Vzhľadom k malému rozptylu medzi jednotlivými drôtmi je sieť vhodná aj pre mačiatka. 

Sureflap Mikrochip Connect dvierka

Podobne ako ochranná sieť pre mačky je aj produkt SureFlap Mikrochip Connect bestsellerom.

A to úplne oprávnene, keďže tento pomocník okúzli mačky aj ich majiteľov. Pre naozaj veľké mačky odporúčame iný model: SureFlap mikročip na dvere. U oboch variánt sa jedná o revolučný, batériami poháňaný mikročip, ktorý zaregistruje čip mačky prostredníctvom antény na veľkú vzdialenosť a túto informáciu použije ako kľúč k otvoreniu alebo zatvoreniu dvierok.

Len jedným stiskom tlačítka sa informácie o čipe mačky uložia do inovatívneho systému. Tak teda dvierka zareagujú skutočne len na Vašu mačku a vôbec nie na okolo idúce mačky. 

Catsan Hygiene stelivo

Naši mačací priatelia veľmi čistotní, ako dobre vieme. Preto ocenia, keď ich mačacia toaleta je čistá a moč sa rýchlo vsiakne do steliva, najlepšie predtým, než začne zapáchať.

Túto skutočnosť ocenia aj chovatelia, ktorí sú citliví voči zápachu, čo ocenia aj mačky, keďže ich ňufáčik je oveľa citlivejší, než náš, obsahuje asi 60 miliónov citlivých buniek. Catsan hygienické stelivo je vyrobené z prírodného betonitu a kremičitého piesku. Táto skutočnosť zaisťuje, že sa v stelive nevyskytujú nebezpečné vlákna alebo iné látky, ktomôžu u mačky vyvolať intoleranciu. 

Kitty Pool s plávajucími hračkami 

Pre mačky, ktoré majú rady vodu, je vhodný tento bazénik pre mačky s plávajucími hračkami, ktoré poskytujú mačke veľa zábavy. Podobný úspech zožnete aj keď plávajúcu hračku obklopíte maškrtami.

Hračka je sfarbená potravinárskym farbivom, je teda pre mačku zdravotne úplne nezávadná. V zimných mesiacoch Vám bazénik nebude zaberať miesto, pretože ho môžete pohodlne zložiť. Perleťové zafarbenie dna bazénika naviac predstavuje pre mačku vizuálny, magický zážitok.

Mačací domček Maisonette

Mačky milujú dobrodružstvo. Rovnako dôležité sú aj miesta, na ktorých sa mačka môže oddávať spánku a odpočinku. Pelešteky a podobné zariadenia sú perfektným riešením. Pretože mačky ocenia viac miest, kam sa môžu stiahnuť, domček pre mačky Maisonette je skvelou príležitosťou.

Malý drevený domček môžete postaviť aj do vonkajších priestorov. Je ošetrený nezávadnou glazúrou, čo ho činí odolným voči počasiu. Avšak odporúčame domček pravidelne udržiavať, ak ho budete používať vo vonkajších priestoroch.

Zároveň je vhodný aj pre malých psíkov. Šindľová strieška ponúka efektívnu ochranu pred slnečnými lúčmi a horúčavou. Vaša mačka alebo psík budú mať zo strechy aj skvelý výhľad do záhrady, na balkón alebo do izby, pretože strecha je prirodzene najvyšším bodom domčeka. Lamely, ktorými je zabezpečený vstup do spiaceho priestoru, poskytuje mačke miesto k odpočinku, do ktorého prúdi dostatok vzduchu, čo je pre mačku dôležité, aby zostala zdravá. Keď mačka načerpá dostatok energie, môže sa pustiť do ďalších dobrodružstiev.

Feliway Classic

Osvedčený rozprašovač Feliway Classic je zasa späť! Rozptyľuje do okolia synteticky vytvorené feromóny, ktoré dokážu zlepšiť psychický stav vystresovaných mačiek. Týmto spôsobom môžete aj predchádzať konfliktom v domácnosti, v ktorej žije viacero mačiek.

Aj pri výnimočných udalostiach, ako je sťahovanie, nová mačka v domácnosti alebo pri snahe chovať viac mačiek, majitelia tohto pomocníka veľmi ocenia.

Dá sa použiť vo vnútri domu rovnako ako v transportnom boxe, napr. keď mierite k veterinárovi. Feromón šťastia sprostredkuje Vašemu miláčikovi pocit istoty a bezpečia. Tieto pocity však môžete posilniť aj prirodzene, pokiaľ budete na mačku milo hovoriť a hladiť ju. 

Nezáleží na tom, pre aký produkt sa rozhodnete – prajeme Vám aj Vašej mačke krásne leto a čo najviac zábavy! 

Naše najobľúbenejšie články
4 min

Má ma moja mačka rada? 10 signálov, ktoré to dokazujú

Mačka je stvorenie s tajomnou a premenlivou povahou a lásku svojmu majiteľovi prejavuje niekedy viac, niekedy menej. Obvykle vysiela jemnejšie signály ako pes. Znalci mačiek sú však schopní jasne rozpoznať dôkazy mačacej lásky. Čím viac budete dôverovať svojim inštinktom – rovnako tak ako to robí mačka – tým viac uvidíte a pocítite, ako veľmi Vás Vaša mačka miluje.

4 min

Ako porozumieť reči mačiek

Ten, kto trávi veľa času so svojim milovaným mačacím kamarátom, postupne chce vedieť interpretovať reč mačiek. Predovšetkým je treba rozlišovať medzi verbálnym a neverbálnym vyjadrovaním našeho tigríka. Pri tom poslednom spomenutom sa vlastne jedná o reč tela, ktorá prebieha hlavne prostredníctvom rôznych pohybov chvostom. Občas nie je ďaleko od pravdy ani domnienka, že mačka takmer každou takou komunikáciu poukazuje na skutočnosť, že by rada dostala niečo na zjedenie. Ale žarty stranou. V následujúcich bodoch Vám priblížime niekoľko typických znakov mačacej komunikácie.

4 min

Mená pre mačky: 30 nápadov a tipov

Rozhodli ste sa, že si domov zadovážite mačičku? Potom Vám môžeme len zablahoželať, pretože mačky sú nádherné bytosti a spolužitie s nimi je veľmi príjemné. Pokiaľ budete potrebovať inšpiráciu pri hľadaní mena pre Vašu mačku, tu je niekoľko nápadov a tipov na mená pre mačky.