Vianočné darčeky pre mačky

Žena sa hrá s mačkou v Santovej čiapke pri novoročnom stromčeku

Vianoce sú pre väčšinu mačiek veľmi vzrušujúcimi sviatkami. Ako to už počas sviatkov býva, správny vianočný darček pre vašu mačku by nemal chýbať. 

Či už ide o ľudí alebo štvornohého miláčika, darček je prejavom náklonnosti a uznania. Vianočným darčekom ukážete svojmu štvornohému priateľovi, ako veľa pre vás znamená. O tom, čo by mohlo byť na zozname želaní vašej mačky, nemusíte dlho premýšľať. Či už hračka pre mačky, miska na krmivo alebo nový pelech – existuje mnoho skvelých možností, ako mačku prekvapiť zaujímavým darčekom. Pripravili sme pre vás tie najlepšie nápady na vianočné darčeky. S nimi zaručene urobíte radosť svojej mačke alebo mačkám svojich priateľov a členov rodiny. 

Vianočné darčeky pre mačky: hračky s baldriánom 

Hra je na vrchole zoznamu obľúbených činností mačky. Hračky s baldriánom sú ako vianočné darčeky mačkami obzvlášť dobre prijímané. Ponúkajú tiež významnú výhodu: Najmä na Vianoce je veľké pokušenie vyrobiť si vlastnú vianočnú výzdobu.

Väčšinu mačiek hračka s baldriánom magicky priťahuje. Poskytuje rozmanitosť, takže mačka nechá vianočné ozdoby na pokoji. Aby sa pozornosť mačky neupriamila na ozdoby vianočného stromčeka, predstavíme vám teraz zábavné hračky, ktorých sa nevedia nabažiť ani lenivé mačky. 

Prečo mačky milujú baldrián? 

Baldrián patrí k najobľúbenejším rastlinám mačiek. Na rozdiel od ľudí, na ktorých pôsobí baldrián upokojujúco, väčšina mačiek reaguje na túto bylinu euforicky. 

Skrytý v hračke v podobe myšky alebo plyšového vankúša je pre vášho štvornohého priateľa obzvlášť zaujímavý. Hračky s vôňou baldriánumotivujú mačky ku hre, váľaniu sa a šanteniu. Takže zábava počas Vianoc je zaručená. 

Hračky s mačacou mätou: zábava pre pohodlné mačičky 

V závislosti od plemena a veku majú niektoré mačky tendenciu byť skôr tiché a pohodlné. Aj pre takéto mačky existujú skvelé nápady na vianočné darčeky. 

Hračky smačacou mätou majú dokonca dve výhody: Mnohé mačky vôňa týchto kvetov silne priťahuje a zároveň na ne pôsobí upokojujúco. Vôňa má zároveň stimulačný účinok, preto môžu myšky alebo vankúše naplnené mačacou mätou povzbudiť ku hre aj pomerne pohodlné mačky.  

Rovnako ako hračky naplnené baldriánom, ajhračky pre mačky s mačacou mätousú dostupné vrôznych tvaroch a farbáchOkrem malých vankúšikov a myšiek sú tu aj snehuliaci, soby a mnoho ďalších variácií. Pokiaľ ide ohračky pre mačky, v internetovom obchode zoohit si určite vyberie každý.

Vianočné darčeky pre mačky: pre pohodlný spánok 

Čo mačky okrem hrania a jedenia robia najradšej? Predsa spia. Preto sotva existujú lepšie vianočné darčeky pre mačky než sú teplé a pohodlné miestečka na spanie.  Pretože aj tá najaktívnejšia mačka si chce po vzrušujúcom dni oddýchnuť a zdriemnuť. 

Keďže mačky veľmi citlivo reagujú na hlasné zvuky, je o to dôležitejšie poskytnúť im na Vianoce miesto, kam sa môžu uchýliť. Preto je dobré prekvapiť svoju mačku mäkkým a teplým pelieškom. Či už je to plyšová deka, mačacia skrýša alebo vankúš – každá mačka sa poteší novému miestu na spanie. 

Ušľachtilé misky na krmivo ako vianočné darčeky pre mačky 

Pre tých, ktorí milujú maškrtenie, sú Vianoce ideálnou príležitosťou na hodovanie. Ak chcete svoju mačku nielen prekvapiť slávnostným pokrmom, ale aj naservírovať ho v ušľachtilej miske, dostane sa vám veľa lásky a vďačnosti. 

Misky na krmivo a vodu pre mačky sú dostupné v rôznych farbách, tvaroch a veľkostiach. V našom širokom sortimente určite nájdete skvelé vianočné darčeky pre mačky, ktoré rady elegantne hodujú. 

Ďalšie skvelé nápady na darčeky pre mačky na Vianoce 

Obľúbenými darčekmi sú nielen hračky, misky na krmivo a pelechy. Ak hľadáte očarujúce vianočné darčeky pre mačky, existuje mnoho ďalších nápadov na darčeky. V online obchode zoohit nájdete aj: 

Naše najobľúbenejšie články
4 min

Má ma moja mačka rada? 10 signálov, ktoré to dokazujú

Mačka je stvorenie s tajomnou a premenlivou povahou a lásku svojmu majiteľovi prejavuje niekedy viac, niekedy menej. Obvykle vysiela jemnejšie signály ako pes. Znalci mačiek sú však schopní jasne rozpoznať dôkazy mačacej lásky. Čím viac budete dôverovať svojim inštinktom – rovnako tak ako to robí mačka – tým viac uvidíte a pocítite, ako veľmi Vás Vaša mačka miluje.

4 min

Ako porozumieť reči mačiek

Ten, kto trávi veľa času so svojim milovaným mačacím kamarátom, postupne chce vedieť interpretovať reč mačiek. Predovšetkým je treba rozlišovať medzi verbálnym a neverbálnym vyjadrovaním našeho tigríka. Pri tom poslednom spomenutom sa vlastne jedná o reč tela, ktorá prebieha hlavne prostredníctvom rôznych pohybov chvostom. Občas nie je ďaleko od pravdy ani domnienka, že mačka takmer každou takou komunikáciu poukazuje na skutočnosť, že by rada dostala niečo na zjedenie. Ale žarty stranou. V následujúcich bodoch Vám priblížime niekoľko typických znakov mačacej komunikácie.

4 min

Mená pre mačky: 30 nápadov a tipov

Rozhodli ste sa, že si domov zadovážite mačičku? Potom Vám môžeme len zablahoželať, pretože mačky sú nádherné bytosti a spolužitie s nimi je veľmi príjemné. Pokiaľ budete potrebovať inšpiráciu pri hľadaní mena pre Vašu mačku, tu je niekoľko nápadov a tipov na mená pre mačky.