Ako vyrobiť zmrzlinu pre psov: 7 jednoduchých receptov

Napísané Sabrina Quente
Husky pes

Nielen majitelia a majiteľky psov milujú zmrzlinu. Zmrzlina pre ľudí je pre psov síce tabu, ale lahodnú psiu zmrzlinu môžete pripraviť z niekoľkých ingrediencií aj sami.

Počas horúcich letných dní nie je takmer nič lepšie ako osviežujúca zmrzlina. Svedčí o tom aj túžobný pohľad psa na mrazenú pochúťku. Vďaka našim receptom môžete lahodnú zmrzlinu pre psov sami jednoducho pripraviť a v lete dopriať svojmu štvornohému priateľovi zdravú zmrzlinovú pochúťku.

Môžu psy jesť zmrzlinu?

V letnom období je schladenie psa mimoriadne dôležité: Psy môžu síce byť všestranne nadané, ale nie sú veľmi dobré v regulácii telesnej teploty. No časť prebytočného tepla sa im darí odvádzať jazykom.

Lízanie zmrzliny pomáha vášmu domácemu miláčikovi rýchlejšie sa schladiť. Psom by ste však mali podávať len zmrzlinu pre psov, keďže zmrzlina pre ľudí je pre nich nevhodná kvôli zložkám, akými sú cukor, laktóza alebo čokoláda.

Preto je bezpečnejšie a zdravšie kúpiť špeciálnu zmrzlinu pre psov alebo vyrobiť vlastnú doma.

Aké je zdravé množstvo zmrzliny pre psa?

Rovnako ako u ľudí, aj u psov platí: aj keď im zlepší náladu a schladí ich, domáca zmrzlina pre šteňatá a dospelých psov by mala byť psom podávaná len občas, a to s mierou. Ak pes zhltne veľa zmrzliny príliš rýchlo, spôsobí mu to žalúdočné ťažkosti alebo bolesti hlavy.

Veľkosť porcie je tiež ideálne psovi prispôsobiť. Ak vyrábate vlastnú zmrzlinu pre psov po prvýkrát, je najlepšie začať s malým množstvom. Najprv svojmu štvornohému priateľovi ponúknite “skúšobnú porciu”. Takto môžete zistiť, či psovi zmrzlina chutí alebo či ho nenadúva. Môžete tiež zistiť, či si zmrzlinu vychutnáva, alebo ju zhltne narýchlo.

Ako vyrobiť zmrzlinu pre psov: Ktoré prísady môžem použiť?

Pokiaľ ide o ingrediencie, vašej fantázii sa medze nekladú. Či už ide o bežné mokré krmivo, ovocie, zeleninu, mäso alebo bylinky – vy poznáte svojho psa najlepšie a viete, čo mu chutí.

Dôležité: V mnohých receptoch sa ako základ používa tvaroh alebo jogurt. Najlepšie je poradiť sa s veterinárom, či váš pes znáša laktózu, alebo vyskúšať naše recepty bez mliečnych výrobkov.

Ak chcete doma pripraviť zmrzlinu pre psov, sú na to vhodné najmä tieto suroviny:

 • jablká
 • banány
 • mrkva
 • ovsené vločky
 • prírodný jogurt
 • tvaroh
 • pečeňová saláma
 • vývar

V prípade ovocia dbajte na to, aby bolo čo najzrelšie, nie príliš kyslé a neobsahovalo semená. Nezáleží na tom, aké suroviny zvolíte: Čím jemnejšie budú rozmixované, tým väčšiu radosť bude mať pes z lízania, a tým ľahšie bude zmrzlinu tráviť.

V našom magazíne o psoch nájdete podrobný zoznam potravín, ktoré sú pre psa problematické.

Ako vyrobiť zmrzlinu pre psov: 4 jednoduché recepty

Rozhodli ste sa už pre ingrediencie na psiu zmrzlinu? Potom môžete začať. Ako formu na zmrzlinu môžete použiť čokoľvek v domácnosti: Formy na muffiny, formy na kocky ľadu, jogurtové tégliky alebo iné malé nádoby, ktoré vydržia chlad v chladničke.

Obzvlášť opatrným štvornohým priateľom môžete ponúknuť aj psiu zmrzlinu na paličke. Je však lepšie zvoliť inú možnosť.

Samozrejme, množstvo môžete a aj by ste mali prispôsobiť veľkosti svojho psa. Leto je dlhé. Takže máte dostatok času na to, aby ste našli dokonalý recept pre svojich chlpatých maškrtníkov.

Zmrzlina pre psov z mokrého krmiva

 • mokré krmivo
 • trocha vody

Ak chcete najprv zistiť, ako bude váš pes na zmrzlinu reagovať, ideálna je na to zmrzlina pre psov z mokrého krmiva. Jednoducho zmiešajte trochu vody s malým množstvom obľúbeného mokrého krmiva vášho psa.

Ak je zmes veľmi tuhá, použite mixér. Potom zmes naplňte do formy na kocky ľadu a nechajte ju niekoľko hodín zamraziť.

Ak od denného množstva krmiva zmrzlinu odrátate, môžete psovi podať túto ľahko pripravenú pochúťku bez výčitiek svedomia.

Zmrzlina pre psov z pečeňovej salámy

 • 2 polievkové lyžice hrudkovitého syra (Cottage cheese), prípadne: ovsené vločky
 • 2 polievkové lyžice pečeňovej klobásy pre psov
 • trochu oleja na dosiahnutie konzistencie, prípadne: trochu mäsového vývaru

Všetky prísady by mali byť nakrájané na kúsky alebo rozmixované na kašu. Nakoniec pridajte trochu oleja – len toľko, aby bola zmes rovnomerná. Potom zmes naplňte do vhodnej formy a nechajte ju niekoľko hodín v mrazničke. Zmrzlinu môžete podávať celú alebo rozdrvenú.

Namiesto hrudkovitého syra môžete na výrobu zmrzliny použiť aj ovsené vločky.

Zmrzlina z arašidového masla

 • 2 polievkové lyžice prírodného jogurtu
 • 1 polievková lyžica nesladeného, nesoleného arašidového masla
 • 1/2 banánu

Všetky ingrediencie najemno rozmixujte a naplňte do foriem. Pri plnení si môžete pomôcť zdobiacim vreckom. Formu umiestnite na niekoľko hodín do mrazničky, kým zmrzlina stuhne – a zábava sa môže začať.

Ako vyrobiť ovocnú zmrzlinu bez laktózy

 • 2 polievkové lyžice vody
 • 1/2 jablka
 • 1/2 banánu
 • 1 malá hrsť jahôd, čučoriedok alebo malín

Ovocie zmiešajte s vodou, rozmixujte na pyré a zmes rozdeľte do foriem. Pre psov, ktorí znášajú laktózu môžete zmrzlinu obohatiť trochou prírodného jogurtu.

Dovolená je aj malá lyžička medu. Na druhej strane, sladidlá a cukor sú pri výrobe zmrzliny pre psov tabu.

3 rýchle recepty, keď potrebujete zmrzlinu čo najrýchlejšie

Ak chcete vyrobiť vlastnú zmrzlinu pre psov, ale nemáte veľa času, vyskúšajte jeden z našich rýchlych tipov:

 • Ak má váš pes zopár kíl naviac, môžete zamraziť malé porcie hovädzieho alebo kuracieho vývaru. Takto môžete bez námahy vytvoriť zmrzlinu s nízkym obsahom sacharidov. V kombinácii so zeleninou alebo snackmi vo forme na ľad je to chutná bezlaktózová alternatíva zmrzliny z tvarohu alebo jogurtu.
 • Prírodný jogurt a tvaroh sa dajú zmraziť bez akejkoľvek námahy. Tip od našej komunity zoohit: „V lete jednoducho zamrazte jogurt v psej hračke Kong a podávajte ho ako psiu zmrzlinu.“
 • Ak chcete svojho štvornohého priateľa počas obzvlášť horúcich dní dostatočne schladiť bez toho, aby ste ho prekŕmili, môžete mu jednoducho ponúknuť kocku ľadu, napr. do misky na vodu alebo krmivo. Pre rýchlych jedákov sa najviac hodí drvený ľad.

online obchode zoohit nájdete rôzne hračky a ingrediencie, pomocou ktorých môžete v okamihu vykúzliť tie najchutnejšie zmrzlinové kreácie pre vášho chlpáča.


Sabrina Quente
Profilbild von zooplus Magazin Autorin Sabrina Quente

Animals have accompanied me for as long as I can remember - there is hardly a child's photo without a budgie on my head or a cat on my lap. For more than ten years, I have been writing as an editor about various topics ranging from health insurance to cat ownership. Always with me: my cat Mimi, who is the best source of inspiration for many texts and knows when it's time for a break from writing.


Naše najobľúbenejšie články
7 min

Domáce pamlsky pre psov: Recepty

Je pravda, že kúpiť hotové maškrty v online obchode zoohit je rýchlejšie. Ale nie je to tak zábavné. A existujú aj iné dobré dôvody, prečo upiecť domáce pamlsky pre psov. V tomto článku sa dozviete, aké domáce pamlsky pre psov môžete upiecť, ako ich skladovať a tiež Vám prinášame recepty na dobrôtky, ktoré si Váš pes zamiluje.
4 min

Aká strava bežná pre ľudí škodí psom?

Hoci sa psi v minulosti a čiastočne ešte aj teraz považujú za „živé kontajnery“, ktorým môžeme sypať zvyšky od obeda, mali by do misky samozrejme dostávať len také jedlo, ktoré je určené priamo pre nich. Maškrty sú samozrejme čas od času dovolené, hlavne keď prispievajú ku zdraviu Vašeho miláčika. Niektoré potraviny, ktoré ľudia jedia, sú pre psov škodlivé alebo dokonca jedovaté, preto by ste mali mať prehľad o tom, ktoré z nich psovi podávať môžete a ktorým by ste sa mali oblúkom vyhýbať. V prípade, že pes zožerie niečo, čo nemal jesť, je najlepším riešením vyhľadať okamžite veterinára. Ten sa Vás bude pýtať, ako je to dlho, čo pes danú potravinu zjedol a koľko si z nej vzal. Na základe týchto informácií stanoví liečbu. Niekedy je pre psíka už príliš neskoro, preto sa snažte bezpodmienečne zabrániť tomu, aby pes prišiel s nevhodnými potravinami do kontaktu a ak k tomu dôjde, tak jednajte okamžite, aby bolo možné zviera zachrániť.
3 min

Kŕmenie šteniatok

Kŕmenie šteniatok zohráva v ich živote kľúčovú úlohu. Nájsť optimálne krmivo pre šteniatka je výzva sama o sebe. Ale nájsť zároveň také krmivo, ktoré pomôže psíkovi vo fáze rastu a dodá mu všetko potrebné, to je úloha ešte ťažšia.