Žuvacie snacky pre psov

pes maškrta

Žuvacie snacky majú svoje stále miesto v taške mnohých majiteľov psov. Niet sa čomu diviť, pretože tieto maškrty nie sú využívané len ako odmena alebo motivácia pri tréningu, ale aj pri starostlivosti o chrup našich štvornohých miláčikov. Žuvanie, kusanie a hlodanie patrí k základným prapôvodným inštinktom každého psa. Žuvacie snacky podporujú udržiavať ústnu hygienu, posilňujú žuvacie svalstvo a dokonca pomáhajú odburávať stres v nepríjemných situáciach.

Avšak nie je snack ako snack. Ideálna maškrta pre psov by mala byť zdravá a vhodná pre všetky vekové kategórie. Pri voľbe by sme mali vynechať produkty, ktoré obsahujú cukor a chemické prísady. Produkty, ktoré prospievajú chrupu, by mali byť tvrdé a tuhé – tým povzbudzujú psa k riadnemu okusovaniu a nedajú sa len tak ľahko zhĺtnuť.

Aktívni, mladí aj citliví jedinci milujú, keď sa s novým snackom môžu zabaviť aj hodiny. Obľúbená kosť na žuvanie môže Vašemu psíkovi dokonca pomôcť pri odburávaní stresu, ktorý vzniká, keď sa snaží zvládnuť netradičnú situáciu.

V zoohite nájdete veľký výber žuvacích snackov pre psov. Či už zvolíte snacky prospievajúce zubom, žuvacie snacky, keksy pre psov alebo čisto prírodné produkty, u nás určite nájdete to pravé!

Naše najobľúbenejšie články
9 min

Pečenie domácich sušienok pre psy

Je pravda, že kúpiť hotové maškrty v online obchode zoohit je rýchlejšie. Ale nie je to tak zábavné. A existujú aj iné dobré dôvody, prečo upiecť sušienky pre Vášho miláčika doma. V tomto článku sa dozviete, aké sušienky môžete upiecť, ako ich skladovať a tiež Vám prinášame recepty na dobrôtky, ktoré si Váš pes zamiluje.
5 min

Aká strava bežná pre ľudí škodí psom?

Hoci sa psi v minulosti a čiastočne ešte aj teraz považujú za „živé kontajnery“, ktorým môžeme sypať zvyšky od obeda, mali by do misky samozrejme dostávať len také jedlo, ktoré je určené priamo pre nich. Maškrty sú samozrejme čas od času dovolené, hlavne keď prispievajú ku zdraviu Vašeho miláčika. Niektoré potraviny, ktoré ľudia jedia, sú pre psov škodlivé alebo dokonca jedovaté, preto by ste mali mať prehľad o tom, ktoré z nich psovi podávať môžete a ktorým by ste sa mali oblúkom vyhýbať. V prípade, že pes zožerie niečo, čo nemal jesť, je najlepším riešením vyhľadať okamžite veterinára. Ten sa Vás bude pýtať, ako je to dlho, čo pes danú potravinu zjedol a koľko si z nej vzal. Na základe týchto informácií stanoví liečbu. Niekedy je pre psíka už príliš neskoro, preto sa snažte bezpodmienečne zabrániť tomu, aby pes prišiel s nevhodnými potravinami do kontaktu a ak k tomu dôjde, tak jednajte okamžite, aby bolo možné zviera zachrániť.