Žuvacie snacky pre psov

pes maškrta

Žuvacie snacky majú svoje stále miesto v taške mnohých majiteľov psov. Niet sa čomu diviť, pretože tieto maškrty nie sú využívané len ako odmena alebo motivácia pri tréningu, ale aj pri starostlivosti o chrup našich štvornohých miláčikov. Žuvanie, kusanie a hlodanie patrí k základným prapôvodným inštinktom každého psa. Žuvacie snacky podporujú udržiavať ústnu hygienu, posilňujú žuvacie svalstvo a dokonca pomáhajú odburávať stres v nepríjemných situáciach.

Avšak nie je snack ako snack. Ideálna maškrta pre psov by mala byť zdravá a vhodná pre všetky vekové kategórie. Pri voľbe by sme mali vynechať produkty, ktoré obsahujú cukor a chemické prísady. Produkty, ktoré prospievajú chrupu, by mali byť tvrdé a tuhé – tým povzbudzujú psa k riadnemu okusovaniu a nedajú sa len tak ľahko zhĺtnuť.

Aktívni, mladí aj citliví jedinci milujú, keď sa s novým snackom môžu zabaviť aj hodiny. Obľúbená kosť na žuvanie môže Vašemu psíkovi dokonca pomôcť pri odburávaní stresu, ktorý vzniká, keď sa snaží zvládnuť netradičnú situáciu.

V zoohite nájdete veľký výber žuvacích snackov pre psov. Či už zvolíte snacky prospievajúce zubom, žuvacie snacky, keksy pre psov alebo čisto prírodné produkty, u nás určite nájdete to pravé!

Naše najobľúbenejšie články
10 min

Základný výcvik šteniatok

Čím skôr, tým lepšie? Toto heslo platí aj pre výcvik šteniatok. Mladí psi sú extrémne zvedaví a sú neustále otvorení novým skúsenostiam. Vďaka tomu psíkovi hravo, ale dôsledne vysvetlíme, čo od neho očakávame a aké správanie je nežiadúce.

8 min

Zlatý retríver

Stredne veľký pes Zlatý retríver je ideálny k deťom a je ideálnym rodinným psom.  Je veľmi orientovaný na človeka a je vrtký, potrebuje veľa pohybu. Starostlivosť o jeho srsť nie je náročná.

7 min

Háranie u feny

Napriek tomu, že je háranie feny úplne prirodzený proces, neštandardné správanie u feniek, nervozita, škvrny na koberci alebo strach z nechcenej gravidity spôsobuje mnohým chovateľom starosti. Čo by ste mali vedieť o "háraní" a ako toto obdobie prekonať bez stresu, sa dozviete na nasledujúcich riadkoch.