Valentín pre mačky: Tipy na nápady na darčeky

mačka so srdcom

Jedno srdce a jedna duša: Na Valentína môžete urobiť radosť aj svojej mačke.

14. februára mnohí radi spravia radosť svojim milovaným. A k tým milovaným pre majiteľov mačiek samozrejme patria aj ich mačky. Chceli by ste vašej mačke niečo ku dňu sv. Valentína darovať? Zostavili sme pre vás najlepšie nápady na Valentínske darčeky pre mačky.

Ku dňu sv. Valentína darujte svojej mačke čas strávený vo dvojici 

Najkrajší darček pre vašu mačku je: tráviť s vami čas! To platí pre sviatok sv. Valentína rovnako, ako pre ktorýkoľvek iný deň v roku! Valentín je tiež vhodný čas na to, aby ste si na pohovke urobili s vašou mačkou pohodlie pri dobrej knižke.  

Ak by ste chceli vedome tráviť viac času so svojím mačacím miláčikom, ako dobrý nápad by mohol byť výber knihy na tému kliker tréningu pre mačky. Využite deň sv. Valentína na začatie nových rituálov. Napríklad: 

Kliker tréning s mačkou 

Tréning s klikerom je skvelý spôsob, ako posilniť puto medzi vami a vašou mačkou. Všetko, čo k tomu potrebujete, je Clicker, lahodné snacky ako odmenu, mačku a trochu trpezlivosti. 

Vďaka niekoľkominútovému tréningu s klikerom denne, môžete už za pár týždňov nacvičiť malé triky. Kliker tréning je vhodný aj pre staršie alebo choré mačky, teda pre zvieratá, ktoré sa pri hre nemôžu moc zaťažiť. Najlepšie je, že sa spolu s mačkou zabavíte!  

Nápady na triky pre mačky nájdete v tomto článku: 10 trikov pre mačky.

Masáž mačky 

Hladkanie je super, o tom niet pochýb! Celé to ale možno vylepšiť špeciálnou masážou. Známe sú napríklad masáže Tellington TTouch pre psov a mačky. Niektorí zvierací fyzioterapeuti nielenže masáž Ttouch ponúkajú, ale majiteľov mačiek učia, ako masáž vykonávať. 

Hrať sa, hrať sa, hrať sa! 

Čas strávený hrou je dobre strávený čas – pre väčšinu mačiek to platí celoročne. A tak sa vaša mačka na Valentína poteší novej hračke. Známe hračky sú skvelé, avšak nová hračka bude láskyplným valentínskym prekvapením! 

mačacia masáž © nitikornfotolia / stock.adobe.com
Takmer každá mačka sa poteší výdatnej valentínskej masáži.

Hračka pre vašu mačku na Valentína 

Hlavne domáce mačky milujú rozmanitosť, ktorú so sebou prinášajú nové hračky. Výber je obrovský! Ak chcete svojej mačke dať na Valentína predmet s krásnym dizajnom, máme pre vás niekoľko nápadov: 

Čo tak napríklad: 

Vyrobené s láskou: Vyrobte hračku pre svoju mačku na Valentína 

Chceli by ste svojej mačke niečo vyrobiť sami? Žiaden problém! Existuje veľa nápadov na výrobu hračky pre mačku na Valentína! Tu je malý výber: 

Čuchací koberček 

Mačky môžu hľadať ukryté maškrty v čuchacom koberčeku. Ak máte chuť, môžete si čuchací koberček vyrobiť. 

Okrem správnych nástrojov, ako sú nožnice, si to vyžaduje aj vliselín alebo iné zvyšky látky. Budete k tomu tiež potrebovať podložku do drezu. 

Po strihaní, viazaní uzlíkov a asi po dvoch hodinách času je čuchací koberček pre mačky pripravený. Na internete existuje veľa návodov na jeho výrobu. 

Tip: Samozrejme, že čuchací koberček si môžete zakúpiť už hotový. So zoolove čuchacím koberčekom pre psov a mačky urobíte svojej mačke radosť, a podporíte tiež zvieratá v núdzi. 

Baldriánska ponožka 

Mnoho mačiek miluje vôňu koreňa baldriánu (valeriány lekárskej), ktorá nám ľuďom príliš nevonia. Ale chute sú rôzne a na Valentína, samozrejme, obzvlášť radi splníme túžbu našej mačky po „zapáchajúcom vankúši“. 

Tento môžete ľahko sami vyrobiť, a to vo forme baldriánskej ponožky. Potrebujete k tomu iba starú bavlnenú ponožku, 125 gramov suchej ryže a baldrián podľa želania, napríklad dve plné čajové lyžičky. 

Zmiešajte ryžu s baldriánom a naplňte nimi ponožku. Ponožku zaviažte na uzol, a je to hotovo! Prípadne môžete ponožku naplniť sušenou mačacou mätou

mačka v pelechu © Jan Seebeck / stock.adobe.com
Pelech pre mačky sa postará o spokojné chvíle pradenia.

Miesto na snívanie: Pelechy pre mačky a iné 

Chceli by ste svojej mačke na Valentína podarovať pelech, v ktorom sa bude môcť dlhé roky dobre cítiť, a spokojne pradieť? Potom je dobrým nápadom mačací pelech alebo skrýša na odpočinok! Väčšina mačiek miluje nové miesta na ležanie – najmä ak sú mäkké a pohodlné. Naši favoriti medzi pelechmi pre mačky ku dňu sv. Valentína: 

Čím útulnejší, tým lepší? Potom je pelech Mochi pre vašu mačku ideálny. Hebký pelech s vysokým okrajom poskytuje vašej mačke pocit bezpečného útočiska na spánok. 

Lásku k vášmu štvornohému miláčikovi môžete vyjadriť aj prostredníctvom pelechu Trixie Lian. Tento pelech presvedčí nielen veľkým pohodlím, ale aj láskyplným dizajnom. 

Hľadáte prikrývku na pohovku, na ktorej sa vaša mačka bude môcť pohodlne schúliť? Na Valentína to kľudne môže byť niečo s motívom srdiečok – napr. deka Vetbed Isobed so vzorom srdiečok a labiek. 

Nebojíte sa ružovej? Potom je tento pelech dokonalým valentínskym darčekom pre Vašu mačku: pelech Princess je hebký a spolu s extra vankúšikom v tvare srdca sa postará o komfort mačky v akejkoľvek polohe. 

Valentínske snacky pre mačky 

Láska ide cez žalúdok – to platí tak pre mačky, ako aj pre ľudí. Snacky pre mačky sú skvelým prostriedkom na to, aby mačke na Valentína urobili radosť! Kúpou zoolove snackov pre mačky ukážete aj svoje srdce, a pomôžete zvieratám v núdzi.  

Či už mokré krmivo s lahodnými filetami ako sviatočná hostina, snacky sušené mrazom alebo chrumkavé crunchy snacky: všetko nielen dobre chutí, ale pomáha aj dobrej veci. Z každého predaného produktu automaticky ide desať percent z predajnej ceny organizácii na pomoc zvieratám. 

Valentínske darčeky pre milovníkov mačiek 

Prajete si urobiť na Valentína radosť majiteľovi mačky, a myslieť pritom aj na jeho štvornohého miláčika? Keď majiteľke mačky podarujete pralinky a mačke lahodný snack, získate si srdcia oboch. 

Pokiaľ ide o pozornosť pre mačky, vyberte dobre stráviteľné snacky bez obilia, pretože tie väčšina mačiek dobre znáša. Ak mačku dobre nepoznáte, mali by ste požiadať o radu majiteľa mačky. Pre mačku to zostane prekvapením! 

Naše najobľúbenejšie články
4 min

Má ma moja mačka rada? 10 signálov, ktoré to dokazujú

Mačka je stvorenie s tajomnou a premenlivou povahou a lásku svojmu majiteľovi prejavuje niekedy viac, niekedy menej. Obvykle vysiela jemnejšie signály ako pes. Znalci mačiek sú však schopní jasne rozpoznať dôkazy mačacej lásky. Čím viac budete dôverovať svojim inštinktom – rovnako tak ako to robí mačka – tým viac uvidíte a pocítite, ako veľmi Vás Vaša mačka miluje.

4 min

Ako porozumieť reči mačiek

Ten, kto trávi veľa času so svojim milovaným mačacím kamarátom, postupne chce vedieť interpretovať reč mačiek. Predovšetkým je treba rozlišovať medzi verbálnym a neverbálnym vyjadrovaním našeho tigríka. Pri tom poslednom spomenutom sa vlastne jedná o reč tela, ktorá prebieha hlavne prostredníctvom rôznych pohybov chvostom. Občas nie je ďaleko od pravdy ani domnienka, že mačka takmer každou takou komunikáciu poukazuje na skutočnosť, že by rada dostala niečo na zjedenie. Ale žarty stranou. V následujúcich bodoch Vám priblížime niekoľko typických znakov mačacej komunikácie.

4 min

Mená pre mačky: 30 nápadov a tipov

Rozhodli ste sa, že si domov zadovážite mačičku? Potom Vám môžeme len zablahoželať, pretože mačky sú nádherné bytosti a spolužitie s nimi je veľmi príjemné. Pokiaľ budete potrebovať inšpiráciu pri hľadaní mena pre Vašu mačku, tu je niekoľko nápadov a tipov na mená pre mačky.