Vytvorte si vlastný adventný kalendár pre mačky

mačka a vianočné darčeky

Vianoce sa blížia, tmavé večery predlžujú a lákajú nás k tomu, aby sme si v pohodlí svojho domova niečo pekné sami vyrobili. Prečo si nevyrobiť adventný kalendár pre mačky? Ukážeme Vám, ako sa to robí.

Do Vianoc už nie je ďaleko a čoskoro sa opäť začne adventné obdobie. Keď je vonku zima, je čas na perníky, sušienky a varené víno. Prichádza tiež čas kutilských aktivít.

Výrobou adventného kalendára urobíte radosť nielen svojim blízkym, ale aj svojej mačke. Adventný kalendár pre mačky pozostáva z 24 malých balíčkov, z ktorých každý obsahuje malé prekvapenie. Každý deň počas adventu si tak Vaša mačka môže jeden rozbaliť.

Materiál potrebný na výboru adventného kalendára pre mačky

Na výrobu adventného kalendára pre mačky budete potrebovať 24 malých darčekov pre Vašu mačku. Ako darčeky sú vhodné maškrty alebo malé hračky pre mačky.

Napríklad v našom online obchode zoohit nájdete cenovo výhodnú súpravu hračiek pre mačky s rôznymi loptičkami a plyšovými myšami.

Na zabalenie malých balíčkov budete tiež potrebovať baliaci papier s vianočným motívom.

Na výrobu adventného kalendára potrebujete:

  • Nožnice
  • Baliaci papier
  • Darčeková stuha
  • Vianočné nálepky na nápisy
  • Pero
  • 24 malých darčekov (maškrty a hračky pre mačky)

Návod na výrobu adventného kalendára pre mačky

Pre svoj individuálny adventný kalendár pre mačky nastrihajte baliaci papier na 24 kusov pre jednotlivé balíčky. Ďalej nastrihajte darčekovú stuhu na 48 častí po 25 cm.

Následne do pripravených kusov baliaceho papiera zabalte jednotlivo hračky alebo zopár maškŕt a balíčky previažte na oboch koncoch stuhami. Tak vznikne akýsi „cukrík“. Malé darčeky nesmiete zabaliť príliš pevne, aby sa mačka sama dokázala dostať k ich obsahu.

Na každý z „cukríkov“ pre adventný kalendár nalepte vianočnú nálepku a tieto nálepky popíšte číslami od 1 do 24. Ak na to použijete zlatú fixku, budú balíčky pôsobiť obzvlášť slávnostne.

Alternatíva: Hodvábny papier

Ako alternatívu k baliacemu papieru môžete na zabalenie balíčkov tiež použiť hodvábny papier. Nevyzerá síce veľmi vianočne, ale pri vybalovaní vydáva pekný šuchotavý zvuk. Mačky to milujú!

Alternatíva: Malé balíčky

Namiesto „cukríkov“ môžete svojej mačke zabaliť 24 malých balíčkov. Potom budete potrebovať priehľadnú lepiacu pásku. Ak si nie ste istí tým, že by Vaša mačka plast nežrala, mali by ste sa radšej zaobísť bez lepiacej pásky a zostať pri prvej variante – papier a stužky.

Darčekové stuhy nikdy nenechávajte bez dozoru

So stužkami sa vie mačka veľmi dobre zahrať. Nikdy nenechávajte svoju mačku hrať sa s rolkami darčekových stúh alebo dlhými stuhami bez dozoru. V zápale hry sa stužka môže mačke obtočiť okolo krku a hrozí jej zadusenie.

vlastný adventný kalendár © ChristArt / stock.adobe.com

Výroba adventného kalendára pre mačky: Nápady na 24 darčekov

Adventný kalendár pre mačky môžete naplniť maškrtami alebo malými hračkami pre mačky. Obzvlášť vhodné sú chrumkavé snacky alebo suché krmivo. Svojej mačke môžete tiež spraviť radosť loptičkami pre mačky a malými plyšovými postavičkami. Tu je niekoľko návrhov:

Nemáte čas na výrobu mačacieho adventného kalendára? Potom môžete tiež naplniť 24 malých papierových vrecúšok darčekmi pre Vašu mačku. Vrecúška zlatou fixkou očíslujete od 1 do 24 a rýchly adventný kalendár je hotový.

Adventný kalendár pre mačky si môžete tiež objednať na zoohit.

Nie všetko naraz

Adventné kalendáre pre mačky sa líšia od adventných kalendárov pre ľudí nielen svojou náplňou. Zatiaľ čo ľudia (dúfajme) postupne otvárajú všetkých 24 okienok, Vaša mačka pravdepodobne nemá toľko trpezlivosti. Bude sa snažiť vybaliť všetkých 24 balíčkov vyrobeného adventného kalendára naraz.

Aj keď je 24 vianočných balíčkov peknou výzdobou – je lepšie uchovávať kalendár mimo dosahu Vašej mačky a každý deň jej dať iba jeden balíček.

Zakúpený adventný kalendár by ste tiež nemali nechať bez dozoru. Nejedna mačička otvorila všetky okienka kalendára naraz a roztrhala ho na kúsky.

Naše najobľúbenejšie články
4 min

Má ma moja mačka rada? 10 signálov, ktoré to dokazujú

Mačka je stvorenie s tajomnou a premenlivou povahou a lásku svojmu majiteľovi prejavuje niekedy viac, niekedy menej. Obvykle vysiela jemnejšie signály ako pes. Znalci mačiek sú však schopní jasne rozpoznať dôkazy mačacej lásky. Čím viac budete dôverovať svojim inštinktom – rovnako tak ako to robí mačka – tým viac uvidíte a pocítite, ako veľmi Vás Vaša mačka miluje.

4 min

Ako porozumieť reči mačiek

Ten, kto trávi veľa času so svojim milovaným mačacím kamarátom, postupne chce vedieť interpretovať reč mačiek. Predovšetkým je treba rozlišovať medzi verbálnym a neverbálnym vyjadrovaním našeho tigríka. Pri tom poslednom spomenutom sa vlastne jedná o reč tela, ktorá prebieha hlavne prostredníctvom rôznych pohybov chvostom. Občas nie je ďaleko od pravdy ani domnienka, že mačka takmer každou takou komunikáciu poukazuje na skutočnosť, že by rada dostala niečo na zjedenie. Ale žarty stranou. V následujúcich bodoch Vám priblížime niekoľko typických znakov mačacej komunikácie.

4 min

Mená pre mačky: 30 nápadov a tipov

Rozhodli ste sa, že si domov zadovážite mačičku? Potom Vám môžeme len zablahoželať, pretože mačky sú nádherné bytosti a spolužitie s nimi je veľmi príjemné. Pokiaľ budete potrebovať inšpiráciu pri hľadaní mena pre Vašu mačku, tu je niekoľko nápadov a tipov na mená pre mačky.