Čo je potrebné zohľadňovať, ak sa vyberiete bicyklovať so psom?

bicykel a psy

Existuje počas horúcich letných dní niečo krajšie ako cyklotúra v prírode? A so štvornohým miláčikom je táto ešte väčšou zábavou! Ako si pes zvykne na behanie popri bicykli a čo je potrebné pri bicyklovaní so psom zohľadňovať?

Ako si môj pes zvykne na bicykel?

Aby ste svojho psa najskôr oboznámili s „veľkou neznámou”, nemali by ste sa počas prvých tréningov hneď posadiť na bicykel. Zozačiatku budete bicykel len tlačiť. Pred prvou prechádzkou so psom a bicyklom by sa váš pes mal najskôr posadiť a čakať, pokiaľ od vás nedostane povel na beh. Vezmite svojho miláčika na krátku vôdzku a bicykel medzi vás a vášho štvornohého priateľa.

Toto musíte zohľadňovať, ak sa vyberiete bicyklovať so svojím psom:

  • Dávajte pozor na to, aby váš pes bežal na odvrátenej strane premávky.
  • Vôdzku nikdy neobmotávajte okolo riadidiel, ak sa na bicykel vydáte spoločne so svojím štvornohým priateľom.
  • Zatiaľ čo tlačíte bicykel, mal by váš pes bežať na voľnej vôdzke a stále nachádzať na úrovni sedla.
  • Z času na čas zmeňte smer a tempo. Nechajte vášho psa sadnúť si, keď zastanete. Ak toto cvičenie vyjde, môžete s výcvikom pokračovať ďalej.
bicyklovanie so psom

Takto začnete bicyklovať so psom

Teraz sa už môžete na bicykel posadiť a začať pomaly bicyklovať. Zozačiatku by ste mali uprednostniť prechádzkové chodníky a poľné cesty s čo najmenšou premávkou. Nacvičte si s vaším psom jednoduché zákruty a naučte sa vyhýbať prekážkam. Až keď si budete úplne istí, že váš štvornohý priateľ počúva na povel, môžete si trúfnuť vydať sa na cestu. Tempo a dĺžku vašich cyklotúr stupňujte ale len pomaly.

Ďalšie tipy

  • Pre mladé psy do 12 mesiacov, chorých a starších štvornohých priateľov ostáva beh popri bicykli tabu.
  • Svojho psa nikdy nekŕmte priamo pred prechádzkovou jazdou.
  • Pre psa je bežať popri bicykli veľmi náročné. Vyvarujte sa preto túram počas horúcich a dusných dní.
  • Nezabúdajte robiť pravidelné prestávky, aby si zviera mohlo oddýchnuť. Na vašej cyklotúre by ste mali mať vodu pre svojho miláčika stále so sebou.
  • Pri plánovaní svojej túry by ste sa mali vyhýbať dlhým asfaltovým úsekom, keďže ich tvrdý povrch namáha psie laby.
  • Vyhýbajte sa priveľmi frekventovaným cestám, keďže výfukové plyny vozidiel sú škodlivé pre vás a vášho psa. V prírode bude výlet pre vás a vášho štvornohého priateľa určite uvoľnenejší.

Koše na bicykle, vôdzky a bicyklové prívesy nájdete v našom internetovom obchode!

Naše najobľúbenejšie články
5 min

7 tipov pre lepšie prechádzky so psom

Ide sa von! Pre psa sú každodenné prechádzky so svojim pánom vrcholom dňa. A nejde len o pohyb a vykonanie malej či veľkej potreby. Ak chcete, aby Vaše spoločné prechádzky so psom boli rozmanité, môžete kombinovať fyzickú a duševnú záťaž s výcvikom a množstvom zábavy.
5 min

Agility so psom: Požiadavky, vybavenie a tipy

Zdajú sa Vám aj Vášmu psíkovi každodenné prechádzky nudné? Túžite zažiť so štvornohým kamarátom niečo viac? V tom prípade vyskúšajte agility! Agility predstavuje moderný šport pre psy, ktorý zlepšuje komunikáciu medzi majiteľom a zvieraťom a ideálne podmienky predstavuje letné obdobie a voľné priestranstvo.
11 min

Psie športy v krátkom prehľade

Kto nešportuje, ten chátra: šport je rovnako dôležitý pre zdravie ľudí aj psov. Ale psí šport je oveľa viac ako len podpora fyzickej kondície. Predstavuje zábavu, pohyb, mozgovú aktivitu, súťaženie, výcvik a sociálnu interakciu súčasne. Ale ktoré psie športy vlastne existujúí? A ktorý šport je pre Vás a Vášho psa ten pravý? V našom článku Vám predstavíme najobľúbenejšie psie športy.