Čo je potrebné zohľadňovať, ak sa vyberiete bicyklovať so psom?

bicykel a psy

Existuje počas horúcich letných dní niečo krajšie ako cyklotúra v prírode? A so štvornohým miláčikom je táto ešte väčšou zábavou! Ako si pes zvykne na behanie popri bicykli a čo je potrebné pri bicyklovaní so psom zohľadňovať?

Ako si môj pes zvykne na bicykel?

Aby ste svojho psa najskôr oboznámili s „veľkou neznámou”, nemali by ste sa počas prvých tréningov hneď posadiť na bicykel. Zozačiatku budete bicykel len tlačiť. Pred prvou prechádzkou so psom a bicyklom by sa váš pes mal najskôr posadiť a čakať, pokiaľ od vás nedostane povel na beh. Vezmite svojho miláčika na krátku vôdzku a bicykel medzi vás a vášho štvornohého priateľa.

Toto musíte zohľadňovať, ak sa vyberiete bicyklovať so svojím psom:

  • Dávajte pozor na to, aby váš pes bežal na odvrátenej strane premávky.
  • Vôdzku nikdy neobmotávajte okolo riadidiel, ak sa na bicykel vydáte spoločne so svojím štvornohým priateľom.
  • Zatiaľ čo tlačíte bicykel, mal by váš pes bežať na voľnej vôdzke a stále nachádzať na úrovni sedla.
  • Z času na čas zmeňte smer a tempo. Nechajte vášho psa sadnúť si, keď zastanete. Ak toto cvičenie vyjde, môžete s výcvikom pokračovať ďalej.
bicyklovanie so psom

Takto začnete bicyklovať so psom

Teraz sa už môžete na bicykel posadiť a začať pomaly bicyklovať. Zozačiatku by ste mali uprednostniť prechádzkové chodníky a poľné cesty s čo najmenšou premávkou. Nacvičte si s vaším psom jednoduché zákruty a naučte sa vyhýbať prekážkam. Až keď si budete úplne istí, že váš štvornohý priateľ počúva na povel, môžete si trúfnuť vydať sa na cestu. Tempo a dĺžku vašich cyklotúr stupňujte ale len pomaly.

Ďalšie tipy

  • Pre mladé psy do 12 mesiacov, chorých a starších štvornohých priateľov ostáva beh popri bicykli tabu.
  • Svojho psa nikdy nekŕmte priamo pred prechádzkovou jazdou.
  • Pre psa je bežať popri bicykli veľmi náročné. Vyvarujte sa preto túram počas horúcich a dusných dní.
  • Nezabúdajte robiť pravidelné prestávky, aby si zviera mohlo oddýchnuť. Na vašej cyklotúre by ste mali mať vodu pre svojho miláčika stále so sebou.
  • Pri plánovaní svojej túry by ste sa mali vyhýbať dlhým asfaltovým úsekom, keďže ich tvrdý povrch namáha psie laby.
  • Vyhýbajte sa priveľmi frekventovaným cestám, keďže výfukové plyny vozidiel sú škodlivé pre vás a vášho psa. V prírode bude výlet pre vás a vášho štvornohého priateľa určite uvoľnenejší.

Koše na bicykle, vôdzky a bicyklové prívesy nájdete v našom internetovom obchode!

Naše najobľúbenejšie články

Agility so psom

Zdajú sa Vám aj Vášmu psíkovi každodenné prechádzky nudné? Túžite zažiť so štvornohým kamarátom niečo viac? V tom prípade vyskúšajte agility! Agility predstavuje moderný šport pre psy, ktorý zlepšuje komunikáciu medzi majiteľom a zvieraťom a ideálne podmienky predstavuje letné obdobie a voľné priestranstvo.

8 tipov pre lepšie prechádzky so psom

Ide sa von! Pre psa sú každodenné prechádzky so svojim pánom vrcholom dňa. A nejde len o pohyb a vykonanie malej či veľkej potreby. Ak chcete, aby Vaša spoločná prechádzka bola rozmanitá, môžete kombinovať fyzickú a duševnú záťaž s výcvikom a množstvom zábavy.

Dog joga: Joga so psom

Väčšina ľudí teraz trávi kvôli koronavírusovej pandémii viac času doma. Nielen zatvorené telocvične nútia mnoho ľudí hľadať iné spôsoby, ako sa udržať v kondícii. Ak z toho bude profitovať aj Váš štvornohý miláčik, bude to ešte lepšie. Čo poviete na psiu jogu? Prinášame niekoľko tipov pre skúsených jogínov, ale aj pre tých, ktorí by sa nimi chceli stať.