Aký účel plní oblečenie pre psov?

psie kabátiky

Oblečenie pre psov nie je ničím výnimočným, predovšetkým v zimnom obodbí. Psie kabátiky a svetre sú stále viac a viac populárne, a to nielen u malých zvierat, ale aj u tých väčších. Netreba sa diviť, že dopyt po oblečení pre psov rastie.

Strihy, farby a druhy...

Vodeodolné kabátiky, bundy bez kapucne alebo s kapucňou, svetre s trendy rolákom alebo bezpečnostné vesty - pre každý vkus a na rôzne príležitosti. V súčasnej dobe sú k dispozícii luxusné psie kabátiky s prepracovaným strihom a vysokou funkčnosťou: od kapucne, nohavíc, až po podšívku, ktorá psa zahreje a chráni ho pred prechladnutím. V chladnom období je treba chrániť hlavne brucho, močový mechúr a obličky psa.

Oblečenie pre psy

Naozaj potrebujú zvieratá oblečenie?

O tom, či má oblečenie zmysel alebo nie, by sme mohli dlho diskutovať. Len na základe individuálneho pohľadu a názoru môžete rozhodnúť o tom, či je to naozaj potrebné. Berte ale do úvahy fakt, že nie každý dlhosrstý pes má dostatok podsady, ktorá by ho chránila pred mrazmi a vetrom. Na druhú stranu nie každý dlhosrstý pes trpí zimou.

Obecne ale môžeme povedať, že psy s krátkymi chlpmi a psy s nedostatkom podkožného tuku potrebujú skôr oblečenie v chladnom počasí, hlavne počas mrazov. Medzi takéto plemená patrí napríklad doberman, dalmatín alebo chrt. Psí kabátik je tiež vhodný pre malé plemená a starších psov.

Na čo sa zamerať pri výbere oblečenia pre psa?

Aby ste sa Vy aj Váš psík mohli z kabátika dlho tešiť, je dobré vybrať taký, ktorý bude z materiálu mäkkého, ale aj odolného voči vode a vetru. Len ak bude kabát alebo vesta dobre sedieť, nebude obmedzovať psa v pohybe. Ak psík nedôveruje oblečeniu, naučte ho to postupne počas krátkych intervalov. Nakoniec bude rád, že vďaka nemu môže chodiť na dlhé prechádzky aj pri nepriaznivom počasí.

Mimochodom: krásne kabátiky a ostatné oblečenie pre psov nájdete na zoohit.sk!

Naše najobľúbenejšie články
5 min

Má ma môj pes rád? 10 znamení, ktoré to dokazujú

Má ma môj pes rád? Ak máme niekoho radi, zaujíma nás, či dotyčný prechováva rovnaké city k nám, ako my k nemu. Aj pri našich malých priateľoch chceme dokázať odčítať znamenia, pomocou ktorých nám dávajú vedieť, že im ležíme na srdci rovnako ako oni nám. Psy majú ale iné uličky, ktorými preukazujú svoju lásku. „Mám ťa rád“ nevyjadria síce slovami, nachádzajú ale iné milé spôsoby, ktorými nám ukazujú, ako veľmi nás majú radi. Rozpoznať tieto znamenia je jednoduchšie, ako by sa mohlo zdať. Schopnosť pochopiť jazyk našich milovaných psov drieme v každom z nás.
4 min

Adopcia šteniatka z útulku

Radi by ste si zaobstarali štvornohého miláčika alebo radšej hneď dvoch či dokonca viac – a nemusia byť zrovna čistokrvní? Potom je adopcia šteniatka z útulku ideálnym riešením.
9 min

Navykanie šteňaťa na nový domov: Základné vybavenie a tipy

Rozhodli ste sa zaobstarať si štvornohého miláčika? Gratulujeme! Aby všetko prebehlo hladko, mali by ste všetko pripraviť už pred príchodom nového člena rodiny. Okrem zodpovedajúcich vedomostí o výchove psa by ste mali mať tiež povedomie o tom, čo taký psík k životu potrebuje. Najmä začiatočníci by mali čas pred príchodom nového člena domácnosti využiť na načerpanie potrebných informácií. Kúpte základné vybavenie ešte pred príchodom šteňaťa – a budete plne pripravení na nové vzrušujúce okamihy! Na nasledujúcich riadkoch sa dozviete celý rad informácií a tipov k základnému vybaveniu, ktoré šteňa potrebuje!