Aký účel plní oblečenie u psov?

Oblečenie pre psy nie je ničím výnimočným, predovšetkým v zimnom obodbí. Psie kabátiky a svetre sú stále viac a viac populárne, a to nielen u malých zvierat, ale aj u tých väčších. Netreba sa diviť, že dopyt po oblečení pre psov rastie.

Strihy, farby a druhy...

Vodeodolné kabátiky, bundy bez kapucne alebo s kapucňou, svetre s trendy rolákom alebo bezpečnostné vesty - pre každý vkus a na rôzne príležitosti. V súčasnej dobe sú k dispozícii luxusné psie kabátiky s prepracovaným strihom a vysokou funkčnosťou: od kapucne, nohavíc, až po podšívku, ktorá psa zahreje a chráni ho pred prechladnutím. V chladnom období je treba chrániť hlavne brucho, močový mechúr a obličky psa.

Oblečenie pre psy

Naozaj potrebujú zvieratá oblečenie?

O tom, či má oblečenie zmysel alebo nie, by sme mohli dlho diskutovať. Len na základe individuálneho pohľadu a názoru môžete rozhodnúť o tom, či je to naozaj potrebné. Berte ale do úvahy fakt, že nie každý dlhosrstý pes má dostatok podsady, ktorá by ho chránila pred mrazmi a vetrom. Na druhú stranu nie každý dlhosrstý pes trpí zimou.

Obecne ale môžeme povedať, že psy s krátkymi chlpmi a psy s nedostatkom podkožného tuku potrebujú skôr oblečenie v chladnom počasí, hlavne počas mrazov. Medzi takéto plemená patrí napríklad doberman, dalmatín alebo chrt. Psí kabátik je tiež vhodný pre malé plemená a starších psov.

Na čo sa zamerať pri výbere oblečenia pre psa?

Aby ste sa Vy aj Váš psík mohli z kabátika dlho tešiť, je dobré vybrať taký, ktorý bude z materiálu mäkkého, ale aj odolného voči vode a vetru. Len ak bude kabát alebo vesta dobre sedieť, nebude obmedzovať psa v pohybe. Ak psík nedôveruje oblečeniu, naučte ho to postupne počas krátkych intervalov. Nakoniec bude rád, že vďaka nemu môže chodiť na dlhé prechádzky aj pri nepriaznivom počasí.

Mimochodom: krásne kabátiky a ostatné oblečenie pre psy nájdete na zoohit.sk!

Naše najobľúbenejšie články

Navykanie šteňaťa na nový domov: Základné vybavenie a tipy

Rozhodli ste sa zaobstarať si štvornohého miláčika? Gratulujeme! Aby všetko prebehlo hladko, mali by ste všetko pripraviť už pred príchodom nového člena rodiny. Okrem zodpovedajúcich vedomostí o výchove psa by ste mali mať tiež povedomie o tom, čo taký psík k životu potrebuje. Najmä začiatočníci by mali čas pred príchodom nového člena domácnosti využiť na načerpanie potrebných informácií. Kúpte základné vybavenie ešte pred príchodom šteňaťa – a budete plne pripravení na nové vzrušujúce okamihy! Na nasledujúcich riadkoch sa dozviete celý rad informácií a tipov k základnému vybaveniu, ktoré šteňa potrebuje!

7 dôvodov, pre ktoré je život so psom oveľa lepší

Život bez svojho maznáčika si väčšina majiteľov psov už ani nevie predstaviť. Stojí totiž vždy po ich boku a je ich najlepším priateľom. Vlastne nám pomáha v mnohých situáciach – často bez toho, že by sme o tom vôbec vedeli. Z nasledujúcich riadkoch sa dozviete sedem dôvodov, pre ktoré je život so psom oveľa lepší.

Adopcia šteniatka z útulku

Radi by ste si zaobstarali štvornohého miláčika alebo radšej hneď dvoch či dokonca viac – a nemusia byť zrovna čistokrvní? Potom sú šteniatka z útulku ideálnym riešením.