Valentínsky darček pre psa: Tipy na nápady

psík s lízankou v tvare srdca

Jedno srdce a jedna duša: Mnohí by chceli na Valentína urobiť svojmu psíkovi radosť.

14. februára, v deň na počesť svätého Valentína, sa (takmer) všetko točí okolo našich milovanýchMnohí ľudia v tento sviatok radi spravia radosť nielen svojmu partnerovi, ale aj dobrým priateľomA to sa jednoznačne zahŕňa ajvlastného psa alebo mačkuNižšie v článku nájdete tipy na nápady na Valentínske darčeky pre psov. 

Čas: Ten najkrajší Valentínsky darček pre psa

Psi radi trávia čas so svojou svorkou. A tou ste predsa vy! Či už gaučový typ alebo klbko energie: všetci psi majú radi spoločné aktivity. Čo takto dlhá prechádzka lesmi a poľami? Alebo to robíte tak či tak každý deň? Potom je Valentín dobrou príležitosťou na to, aby ste sa spoločne pustili do nového koníčka! 

Nos v akcii: Kam nos zavedie 

Má Váš pes skutočne veľmi dobrý čuch? Potom by ste s ním mohli ísť na čuchaciu túru. Napríklad pri noseworku. Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je absolvovať kurz noseworku v psej škole. Predovšetkým lovecké psy sú do tohto druhu športu žhavé, pretože môžu nasledovať stopy. 

Malý čuchací tréning však môžete so svojím psom robiť aj doma alebo počas prechádzok vonku. Po dlhej valentínskej prechádzke si môžete so psom urobiť pohodlie na pohovke pri čítaní kníh na tému nosework. 

Náš tip na knihu: 

  • Kristýna Dostálková: Nosework – Práce i zábava nejen pro psí nos. Nakladatelství PLOT, 2018 

Agility: Spoločné zvládanie výziev 

Agility podporuje nielen inteligenciu a pohyblivosť Vášho psa, ale aj puto medzi vami. Na kurze agility spolu prekonáte rôzne prekážky. Tréningu agility sa môžete venovať s cieľom prípravy na preteky, alebo tiež len uvoľnene v rámci zábavy. 

Ak máte záhradu, môžete si postaviť vlastný malý agility parkúr so slalomovými tyčami, prekážkami a tunelom, a na Valentína môžete začať s tréningom. 

Informujte sa o agility so psom. Ešte viac druhov športu nájdete v tomto prehľade o psích športoch. 

pes s darčekom © fesenko / stock.adobe.com

Nové hračky pre psov na Valentína 

Mnoho psov miluje hračky. Vkus na hračky môže byť u psov rôzny. Niektorí psi majú radi plyšové a pískajúce hračky, iní majú radšej divoké loptové hry. Veľmi populárne sú aj inteligentné hračky a hracie laná. Majitelia psov vedia najlepšie, pre ktorú hračku sa ich psíkovi rozbúcha srdce. 

Chcete pre svojho psa na Valentína niečo špeciálne? Tu nájdete výber tých najkrajších hračiek pre psov ku dňu sv. Valentína: 

Plyšová hračka ako Valentínsky darček pre psa

Lopta či plyšová hračka – neviete sa rozhodnúť? A čo tak ružové masážne prasiatko. Psík sa s ním skvele zabaví a navyše bude postarané aj o jeho zúbky. Celkom roztomilé, ale príliš malé? V tom prípade máme v ponuke plameniaka s lanom s 35 cm dĺžkou ako vhodnú alternatívu tiež pre väčších psov.  

Na rozbúchanie srdca: loptičky na Valentína 

Miluje Váš pes loptičky a ešte nemá Chuckit! Ultra Ball z prírodného kaučuku? Potom je to skvelý Valentínsky darček pre Vášho domáceho miláčika! Pretože táto loptička skáče, pláva, a odolá aj silnému hryzeniu. 

Hračky na žuvanie 

Klasickou hračkou na žuvanie je Kong Classic, ktorá je vhodná aj na hranie. Môžete ju napríklad naplniť zmesou jogurtu a krmiva pre psov, alebo pre zvláštne príležitosti tuniakom a zamraziť. Pre svojho štvornohého priateľa teda máte vždy pripravené veľké prekvapenie – a to aj 14. februára. 

Hračka pre múdre hlavičky 

Inteligenčná hračka je pre mnohých psov veľkou zábavou. Pretože hneď ako ju naplníte, úloha je jasná: vrhnúť sa na pochúťky – ale ako? U nás nájdete široký výber inteligenčných hračiek s rôznymi úrovňami obtiažnosti. 

Kto sa rozhodne pre zoolove interaktívnu hračku ako valentínsky darček, podporí súčasne aj zvieratá v núdzi, pretože zoohit venuje desať percent z tržby neziskovej organizácii na pomoc zvieratám. 

Sny sa stávajú skutočnosťou – s týmito pelechmi pre psov 

Mnoho psov sa rado uloží do mäkkučkého pelechu. Deň svätého Valentína sa skvele hodí na to, aby ste Vášmu psíkovi darovali pelech, v ktorom sa bude vynikajúco cítiť mnoho rokov. Aj samotní majitelia psov sa potešia peknému pelechu alebo deke, ktoré ochránia ich sedačku. Tu je výber niekoľko diek a pelechov pre psov na Valentína: 

Tiaki Cloud deka pre psov je príjemná, mäkká a obojstranná,chráni čalúnený nábytok, dobre izoluje od chladu a tvrdých povrchov, a v neposlednom rade aj pekne vyzerá. Poskytuje psovi úžasne mäkké pohodlie pri ležaní a s veľkosťou 100 x 72 alebo 140 x 125 centimetrov veľa priestoru na snívanie.

Želáte si srdiečka? Vetbed Isobed deka so vzorom srdiečok a labiek je protišmyková, hebká a antialergénna. 

Nápady na valentínske darčeky pre starších psíkov

Chceli by ste na Valentína niečo venovať staršiemu psíkovi so zdravotnými problémami? Potom by mohol byť najlepšou voľbou ortopedický pelech pre psov. Vďaka „pamäťovej pene“ sa pelech prispôsobí telu psa. Kĺby a chrbtica budú tak odľahčené a môžu sa zotavovať. Ak chcete svojmu psovi dopriať vlastnú malú pohovku, môžete ako alternatívu použiť ortopedický pelech pre psov. 

Chceli by ste pre Vášho psíka na Valentína pelech s množstvom plyšu, najlepšie v ružovej farbe? Pelech Princess je bezpochyby vizuálnym skvostom – vrátane extra vankúšika v tvare srdca na položenie hlavičky. 

Je pre Vás pelech príliš ružový? Žiaden problém! Kráľovský pelech je k dispozícii aj v šedo-modrom prevedení: Pelech Prince. 

Chceli by ste vyjadriť lásku k svojmu psíkovi produktom s pekným dizajnom? Pelech Trixie Lian svojím okrúhlym tvarom ponúka útulné miestečko na odpočinok. Krásny dizajn s láskyplným nápisom „Love is a four legged word“ z neho robia perfektný darček na Valentína pre psov.

spiaci pes © filmbildfabrik / stock.adobe.com
Deň svätého Valentína sa skvele hodí na to, aby ste Vášmu psíkovi darovali pelech, v ktorom sa bude vynikajúco cítiť mnoho rokov.

Valentínske snacky pre psov 

Láska samozrejme ide aj cez (psí) žalúdok. Lahodnými snackmi svojho psíka potešíte vždy – aj na Valentína. Sú tiež vhodnou odmenou počas tréningov. Na Valentína sa odporúčajú maškrty v tvare srdca: 

Brit Care Dog Functional Light Snacks sú vhodné najmä pre psov, u ktorých musíte dbať na štíhlu líniu. Chceli by ste urobiť na Valentína svojmu psíkovi radosť, a zároveň pomôcť zvieratám v núdzi? So zoolove jemnými snackmi to nie je žiadny problém! 

Hľadáte valentínske darčeky pre majiteľov psov? 

Chceli by ste obdarovať majiteľa psa darčekom pre jeho zvieratko? Obzvlášť vhodné sú maškrty a hračky. Najlepšie je vopred zistiť, či má pes rád všetko, alebo má určité preferencie. 

Väčšina psov dobre znáša bezobilninové snacky, ako sú Dokas kúsky mäsa zo sušených kuracích alebo kačacích filiet alebo Wolf of Wilderness Raw Snacky. 

Kto by chcel podarovať ešte niečo naviac, môže k darčeku pribaliť kupón. Majiteľ psa tak môže svojmu psíkovi vybrať niečo, čo im obom spraví radosť. 

Naše najobľúbenejšie články
5 min

Má ma môj pes rád? 10 znamení, ktoré to dokazujú

Má ma môj pes rád? Ak máme niekoho radi, zaujíma nás, či dotyčný prechováva rovnaké city k nám, ako my k nemu. Aj pri našich malých priateľoch chceme dokázať odčítať znamenia, pomocou ktorých nám dávajú vedieť, že im ležíme na srdci rovnako ako oni nám. Psy majú ale iné uličky, ktorými preukazujú svoju lásku. „Mám ťa rád“ nevyjadria síce slovami, nachádzajú ale iné milé spôsoby, ktorými nám ukazujú, ako veľmi nás majú radi. Rozpoznať tieto znamenia je jednoduchšie, ako by sa mohlo zdať. Schopnosť pochopiť jazyk našich milovaných psov drieme v každom z nás.

4 min

Adopcia šteniatka z útulku

Radi by ste si zaobstarali štvornohého miláčika alebo radšej hneď dvoch či dokonca viac – a nemusia byť zrovna čistokrvní? Potom je adopcia šteniatka z útulku ideálnym riešením.

7 min

Čomu psy rozumejú?

Mnoho milovníkov psov si je istých, že ich zvierací spoločník im dokonale rozumie. Napriek tomu dochádza v každodennom živote medzi psom a človekom dosť často k nedorozumeniam. Pretože to, čo sa nám javí ako prirodzené, nie je pre psa vždy také jasné. Čomu psy vlastne rozumejú?