Vodítko, obojok a postroj: správna výbava na cesty

Prechádzka so psom

Čo môže byť lepšie, než objavovať so svojím štvornohým kamarátom okolité polia, lesy a lúky? Pred cestou do prírody je ale potrebné zvážiť vhodnú výbavu. Je postroj pre psa naozaj lepší než obojok? Aké dlhé by malo byť vodítko? Otázky, samé otázky.

Obojok alebo postroj?

Nylonové alebo kožené obojky má pes umiestnené priamo okolo krku. Ťahaním za vodítko zvyšujete tlak vyvíjaný na krk psa. Postroj naopak rozdeľuje tlak po celej hrudi a riziko škrtenia alebo nepríjemného pocitu je teda minimálny. Mnoho majiteľov psov si naviac chváli aj lepšiu ovládateľnosť psa, ktorý ma na sebe postroj.

Prechádzka so psom

Ako naučiť psa na postroj pri prechode z obojka

Aby pes zvládol prechod z obojka na postroj, môžete občas použiť súčasne dve vodítka. Jedno na obojku, druhé na postroji. Pomaly začnite používať viac a viac vodítko na postroji. Postupne chodievajte na dlhšie prechádzky s postrojom, aby si pes zvykol.

Ktoré vodítko je vhodné?

Dokonca aj výber správneho vodítka závisí na účele a temperamente každého psa.

  • Flexi vodítka sú variabilné, čo sa dĺžky týka. Sú vhodné pre živých psov, ktoré radi behajú. V závislosti na hmotnosti psa sú v ponuke rôzne dlhé a silné vodítka.
  • Kožené vodítka sú tiež osvedčené a obľúbené. Prednosťou je pekný vzhľad a mohutnosť.
  • Hlavne na športové aktivity sú odporúčané nylonové vodítka. Sú o niečo pružnejšie než kožené a sú veľmi flexibilné.
vodítko pre psa

Budete potrebovať špeciálny obojok pre Vášho štvornohého domáceho miláčika? Prečítajte si v našom magazíne všetko, čo potrebujete vedieť o špeciálnych výcvikových obojkoch pre psy.

Na zoohit.sk nájdete široký výber vodítok a obojkov pre psov, z ktorých si určite vyberiete ten správny pre Vášho havkáča.

Naše najobľúbenejšie články
5 min

Má ma môj pes rád? 10 znamení, ktoré to dokazujú

Má ma môj pes rád? Ak máme niekoho radi, zaujíma nás, či dotyčný prechováva rovnaké city k nám, ako my k nemu. Aj pri našich malých priateľoch chceme dokázať odčítať znamenia, pomocou ktorých nám dávajú vedieť, že im ležíme na srdci rovnako ako oni nám. Psy majú ale iné uličky, ktorými preukazujú svoju lásku. „Mám ťa rád“ nevyjadria síce slovami, nachádzajú ale iné milé spôsoby, ktorými nám ukazujú, ako veľmi nás majú radi. Rozpoznať tieto znamenia je jednoduchšie, ako by sa mohlo zdať. Schopnosť pochopiť jazyk našich milovaných psov drieme v každom z nás.
4 min

Adopcia šteniatka z útulku

Radi by ste si zaobstarali štvornohého miláčika alebo radšej hneď dvoch či dokonca viac – a nemusia byť zrovna čistokrvní? Potom je adopcia šteniatka z útulku ideálnym riešením.
9 min

Navykanie šteňaťa na nový domov: Základné vybavenie a tipy

Rozhodli ste sa zaobstarať si štvornohého miláčika? Gratulujeme! Aby všetko prebehlo hladko, mali by ste všetko pripraviť už pred príchodom nového člena rodiny. Okrem zodpovedajúcich vedomostí o výchove psa by ste mali mať tiež povedomie o tom, čo taký psík k životu potrebuje. Najmä začiatočníci by mali čas pred príchodom nového člena domácnosti využiť na načerpanie potrebných informácií. Kúpte základné vybavenie ešte pred príchodom šteňaťa – a budete plne pripravení na nové vzrušujúce okamihy! Na nasledujúcich riadkoch sa dozviete celý rad informácií a tipov k základnému vybaveniu, ktoré šteňa potrebuje!